Polska w XXI wieku na tle Świata

Dyskusje nie związane z zasadniczą tematyką forum Militarium.

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez Pismak » 23 paź 2017, o 09:02

Referendum w Lombardii i Wenecji Euganejskiej przy 60% frekwencji 95% za poszerzeniem autonomii... Kamyczki się toczą a Soros zaciera łapki.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kompleks moderatora » 25 paź 2017, o 10:02

Przypominam komentarz naszego politologa forumowego od siedmiu boleści, że "populistyczne partie" odchodzą w zapomnienie i wraca "normalność". Komentarz jakoś z września chyba :)
"Baba bez bolca dostaje pierdo*ca"
śp. profesor Władysław Bartoszewski
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez HATAKE » 25 paź 2017, o 11:57

Demokracja jest populizmem, bo głosy decydują.
HATAKE
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Vanisher » 25 paź 2017, o 12:43

Pismak napisał(a):I mamy kolejne odsłony sukcesów polityki Brukseli w odcinkach.

Jak narazie t zli "eurokraci" z Brikseli sa zajęci brexitem gdzie ciągle wodzą torysów za nos. A miało byc tak pięknie;-)

Pismak napisał(a):W Austrii zwycięstwo Kurza i OVP (partia ludowa)

Innymi słowy tamtejsi chadecy czyli odpowiednicy Merkel i jeje CD/CSU, którzy dotychczas rządzi do spółki z socjaldemokratami.

Pismak napisał(a): na trzecim miejscu jak to się ładnie mówi skrajna prawica FPO z 26%.

Na drugim zaś w/w socjaldemokraci którzy prześcigneli FPO które i tak uzyskało jedynie 6% głosów więcej niż ostatnio. Innymi słowy odszło do roszady a nie rewolucji.

Pismak napisał(a): Kurz będzie chyba z nimi wchodził w koalicję bo z socjaldemokratami z SPO zerwał koalicję co było niejako przyczyną wcześniejszych wyborów.

O ile sie nie pogodzą i znowu nie wejdą w spółkę w której tym razem prym będzie wiodło OVP.

Pismak napisał(a):W Czechach Babisz i ANO 31% (prawica czy jak kto woli konserwa)

Raczej centrum.

Pismak napisał(a): drugi ODS Klausa (dość Eurosceptyczni)

Ichni konserwatyści,porównywani czesto do torysów.

Pismak napisał(a): a na trzecim miejscu SPD (sic) Okamury 11%- partia skrajnie ksenofobiczna i antyunijna... ::) Następnie idą Piraci z 10%

Akurat według niektórych żródeł "partie japończyka" piraci akurat przegonili, ale jedynie o dzisiąte procenta. Tak czy siak żenada z ich strony. :))

Pismak napisał(a): Komuniści na piątym miejscu a lumpenliberalni socjaldemokraci na szóstym...

I oboje maja mniej więcej po 7.5 procent głosów, innymi słowy doszło do rozdrobnienia i 15% ludzi głosowało na lewicę.

Pismak napisał(a):Inna partia probiurwokratyczna w wydaniu Sorosowym..

Znowu pierdolenie jak potłuczony o "biurwokracji" i Sorosie??

Pismak napisał(a): czyli TOP 09 w ogóle po za parlamentem... W dzisiejszych czasach w mediach lumpenliberalnych jak nie wygrywa burak- socjaldemokracja to "wygrana populizmu"... ;)

Nie chcę cię przyprawiac o zawał serca ale ANO w parlameńcie europejskim należy do frakcji ALDE, czyli demokratów i liberałów której przewodzi
Guy Verhofstadt. :))

Pismak napisał(a):Referendum w Lombardii i Wenecji Euganejskiej przy 60% frekwencji 95% za poszerzeniem autonomii... Kamyczki się toczą a Soros zaciera łapki.

Raczej ichna kwestia wewnętrza jak ostatnio Katalania i nie ma za bardzo nic wspólnego z UE.

kompleks moderatora napisał(a):Przypominam komentarz naszego politologa forumowego od siedmiu boleści, że "populistyczne partie" odchodzą w zapomnienie i wraca "normalność". Komentarz jakoś z września chyba

A ja tobie geniuszu od siedmu boleści przypominam jak to miało być w 2017 pięknie. Bo Le Penn i wkurzony szopen z Beneluksu mieli dobrać się do władzy i wogóle. No niestety jak przyszła koza do wozu to okazało się, że jednak wikeszośc wyborców w Europie takim włodarzom mówi stanowcze nie. Szopenowi ledwie udało się odrobić cześć strat po katasrofie z 2012 roku, córka kapitana jednokiego przegrała z Macrone a miesiąc póxniej jej ugrupowanie polityczne dostąło łupnia w wyborach parlamentarynch. W Niemczech dalej niepodzielnie rządzi zła Merkel i jedynie dobierze sobie do pary nowe towarzystwo, a może i nie a ADF co najwyżej pomacha sobie groźnie z ław Bundestagu. A co do ostatnich przykład to jak widać dupy nic nie urywa. Może FPO uda się wejśc do koalicji jako partner tak jak 20 lat temu a rządzic i tak beda tamtejsi chadecy.

Za to sztandarowe produkty "rewolty ludowej" jakośc straciły na popularności. Coraz więcej Brytyjczyk ma wątpliwości co do Brexitu, a May musi radzić sobie z dwiema zwalczającymi się w jej rządzie frakcjami, dodatkowo Bruksela gra na czas i wiedzie ja za nos a Corbyn "komuista" bije rekordy popularności w sondażach i już ostrzy sobie zęby na posadkę premiera a w Europie witają go na salonach. Co do Trumpa to na jaw wychodzi coraz więcej jego machlojek i ciemnych sprawek a on swoim zachowaniem ewidentie pokazuje, że na prezydenta nie zbyt sie jednak nadaje. ;D
Vanisher
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 25 paź 2017, o 14:39

Jak narazie t zli "eurokraci" z Brikseli sa zajęci brexitem gdzie ciągle wodzą torysów za nos. A miało byc tak pięknie;-)
No bo każdy chłop to pijak i złodziej... ;D Sukcesem UE jest brak postępów w negocjacjach... Niezły tekst...

Innymi słowy tamtejsi chadecy czyli odpowiednicy Merkel i jeje CD/CSU, którzy dotychczas rządzi do spółki z socjaldemokratami.
A Orban jest jak by nie było w jednym sojuszu z Merkel w PE... Takie to odpowiedniki ale kolejny sukces? JEST!
Na drugim zaś w/w socjaldemokraci którzy prześcigneli FPO które i tak uzyskało jedynie 6% głosów więcej niż ostatnio. Innymi słowy odszło do roszady a nie rewolucji.
Nowomowa jak za komuny.
FPO przegrało bo "uzyskało jedynie 6% więcej" a Na drugim socjalburaki bo prześcignęli FPO chociaż zdobyli tyle samo głosów co ostatnio... Prezydent USA był przedostatni za to przewodniczący zajął zaszczytne drugie miejsce...

O ile sie nie pogodzą i znowu nie wejdą w spółkę w której tym razem prym będzie wiodło OVP.
I już. Mamy kolejny sukces liberałów. Chociaż go jeszcze nie ma i nie będzie sukcesem ale jest szansa na utrzymanie się u koryta... Sukces można odliczyć.
Raczej centrum.
Chyba w mokrych snach eurokratów.
Dużo jeszcze takich wrzucisz zdań które nijak nie zaprzeczają temu co napisałem? To taka gra w "pomidor" ?

Akurat według niektórych żródeł "partie japończyka" piraci akurat przegonili, ale jedynie o dzisiąte procenta. Tak czy siak żenada z ich strony. :))
Żenada i kolejny sukces biurwokratów z Brukseli. Który to już w tym poście? Parafrazując słynny cytat "jeszcze jeden taki sukces i będzie po nas". ;D

I oboje maja mniej więcej po 7.5 procent głosów, innymi słowy doszło do rozdrobnienia i 15% ludzi głosowało na lewicę.
I?

Znowu pierdolenie jak potłuczony o "biurwokracji" i Sorosie??
Nerwy puściły? Ubodło? Jak mi przykro.
Nie chcę cię przyprawiac o zawał serca ale ANO w parlameńcie europejskim należy do frakcji ALDE, czyli demokratów i liberałów której przewodzi
Guy Verhofstadt. :))
No i? Gdzieś temu zaprzeczyłem że się tak podnieciłeś?

A ja tobie geniuszu od siedmu boleści przypominam jak to miało być w 2017 pięknie.
Ale komu pięknie? Mnie? To zacytuj. Tobie? Raczej nie. To komu? Tak sobie piszesz dyrdymałki ku pokrzepieniu serduszka które uszczerbku doznało uczuciowego że chodź sukces za sukcesem to notowania spadają? ::)
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez rpg7 » 25 paź 2017, o 15:36

A tak swoją drogą merytoryczność Peło jest po prostu żadna:

Obrazek Nie tylko klub Kukiz'15 ma więcej projektów ustaw ale proporcjonalnie nawet PSL. Przy czym projekty kukizowców są z reguły dalekie od korytciarskich przepychanek.
rpg7
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez rpg7 » 25 paź 2017, o 15:51

Pismak napisał(a):
W Austrii zwycięstwo Kurza i OVP (partia ludowa)

Vanisher piszesz całkowitą nieprawdę- OVP tylko dlatego odbiło się od dna i minimalnie wygrało z FPO ponieważ przejęło główną część programu FPO. Tj. zapowiedziało radykalną zmianę polityki migracyjnej. Mimo wszystko ludzie są podatni na wpływ mass-mediów i wolą wierzyć, że partie głównego nurtu ich słuchają niż zdecydować się na radykalny ruch jakim dla wielu jest głosowanie na FPO. Przy czym już dawno zaobserwowano ciekawe zjawisko-dawni wyborcy lewicy i socjal-liberałów którzy zaczynają głosować na partie tzw. radykalnej prawicy lub populistyczne już nigdy nie wracają do obozu lewicy i socjal-liberałów. Owszem są gotowi zagłosować czasem na partie mniej radykalne ale tylko te z prawej strony. Kojarzysz, że niedawno prawie połowa Austriaków głosowała na FPO w wyborach prezydenckich? Oni dla obozu spod znaku tęczy i refugee welcome są już straceni.

Jak zauważył Pismak w tej samej frakcji jest też np. Fidesz Orbana. I niby o czym to świadczy? Te małe frakcje są bardziej jednolite ideowo, duże niekoniecznie. Co łączy Roberta Fico i szwedzkich socjaldemokratów? Moim zdaniem nic lub niewiele a też są w tej samej frakcji lewicy.

ANO jest partią populistyczną, raczej liberalną ale też anty-imigrancką. Nie bez kozery jej przywódcę porównywano w trakcie wyborów do Donalda Trumpa i nie chodziło jedynie o bycie milionerem. No i są w ALDE, tylko co z tego-ano nic.
rpg7
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Vanisher » 25 paź 2017, o 16:30

Pismak napisał(a):No bo każdy chłop to pijak i złodziej... ;D Sukcesem UE jest brak postępów w negocjacjach... Niezły tekst...

Jak nie widzisz, że Bruksela gra na czas to już twój problem. Ogółem to brytole wkopali sie w nizły dołeki to na własne życzenie ;D

Pismak napisał(a):A Orban jest jak by nie było w jednym sojuszu z Merkel w PE...

Byli razem ale w frakcji ludowej PE, ale Fidesz to nie "bratnia" partia chadeków jal w Austrii.

Pismak napisał(a):Takie to odpowiedniki ale kolejny sukces? JEST!

Raczej status quo ante bellum i kolejna roszada. Ogółem to dzięki lepszej koniukturze gospodarczej oraz odchodzeniu problemu uchodzćów w przeszłośc partie antyunijne powoli tracą moment rozpędu co było widoczne w tegorocznych wyborach.

Pismak napisał(a):FPO przegrało bo "uzyskało jedynie 6% więcej" a Na drugim socjalburaki bo prześcignęli FPO chociaż zdobyli tyle samo głosów co ostatnio...

Innymi słowy takie "zwycięzstwo" dla nich jak u Pyrusa, podbnie jjak w prezydenckich gdzie przerżnęli dwa razy z rzędu. a miało byc tak pięknie. ::)

Pismak napisał(a): Prezydent USA był przedostatni za to przewodniczący zajął zaszczytne drugie miejsce....

Podziekuj archaicznemu systemowi wyborczemu USA rodem z XVIII wieku. Każdy niby ma jeden głos ale niektóre zwierzęta są równiejsze a niekóte jak niedawno zdewastowane Peurto Rico wogóle nie mają nic dogadania bo nie są stanem chociaż znajduja sie bliżej kontynentalnego USA niż Hawaje czy nawet Alaska i mają więcej mieszkańców niz każde z nich. Podobnie federalny dystryk Kolumbii czyli Waszyngton. Nomen omen wystarczy miec jedynie 22% oddanych głosów by zostać prezydentem i uzyskać odpowiednia ilość miejsc w kolegium elektorów.

Pismak napisał(a):I już. Mamy kolejny sukces liberałów. Chociaż go jeszcze nie ma i nie będzie sukcesem ale jest szansa na utrzymanie się u koryta... Sukces można odliczyć.

Juz ci mówiłem panocku tu nie ma mówić co o "sukcesie" chyba, że ichnych chadeków którzy dopchali sie do koryta i teraz moga sobie wybierać partnerów do koalicji. A wygra jak wiadomo ten kto da więcej.

Pismak napisał(a):Chyba w mokrych snach eurokratów.

Nie panocku ANO to partia ktorą spokojnie mozna zakwalifikować jako centrową

Pismak napisał(a):Dużo jeszcze takich wrzucisz zdań które nijak nie zaprzeczają temu co napisałem? To taka gra w "pomidor" ?

A co czytaś sie nie chce?? Jak wpisujesz farmazony o "sukcesach" to niestety muszę czasem temat rozwinąć by temat naswietlić. ::)

Pismak napisał(a):Żenada i kolejny sukces biurwokratów z Brukseli. Który to już w tym poście? Parafrazując słynny cytat "jeszcze jeden taki sukces i będzie po nas". ;D

Jak wspominałem jakiegos sukcesu w ostatnich wyborach doszukujesz sie jedynie ty sam a jak widać w kwestii EU nie zmieniło sie wiele.

Pismak napisał(a):Nerwy puściły? Ubodło? Jak mi przykro.

Nie poprostu ta stara śpiewka robi się juz nparawde nudna, no ale cóz niektórzy mają pewne swoje fiksacje i zawsze bedą pierdolić farmazony. ;D

Pismak napisał(a):No i? Gdzieś temu zaprzeczyłem że się tak podnieciłeś?

To raczej ty sam szukałes jakiejśc "ekstytacji" w ostanich wydażeniach, ja staram sie podchodzic do nich z dystansem. I jak wcześniej wspomniałem skoro ANO są tacy anyt-unijni to czemu siędzą razem w spółce u najgorszym "lumpenliberałów" a nie pójda do "bojowników o wolność" jak UKIP?? Tak samo ichny prezes ostatnio skorygował swoją wypowiedż, że jednak może euro jest całkiem fajne tylko czechy musza miec najpierw zrównowazony budżet. :))

Pismak napisał(a):Ale komu pięknie? Mnie?

Akurat w tym miejscu skończyłem pisac do ciebie list miłosny i zacząłem do kolegi który prawi jeszcze gorsze farmazony. ;D

Pismak napisał(a):To zacytuj. Tobie? Raczej nie. To komu? Tak sobie piszesz dyrdymałki ku pokrzepieniu serduszka które uszczerbku doznało uczuciowego że chodź sukces za sukcesem to notowania spadają? ::)

Naprawde daruj sobie zaklinanie rzeczywistości. Wszystkie znaki na niebie i ziemi jasno pokazuja, że cała "rewolta ludowa" przeciwko liberałom, globalistom, Sorosowi i kogo tam jeszcze sobie umyślą powli odchodzi do grobu a rzeczy na przekór życzeniom i na złośc niektórym wracaja powoli do normy. Ale jak chcesz żyć w alternatywej rzeczywistości to już twój problem. ;D

rpg7 napisał(a):Vanisher piszesz całkowitą nieprawdę- OVP tylko dlatego odbiło się od dna i minimalnie wygrało z FPO ponieważ przejęło główną część programu FPO. Tj. zapowiedziało radykalną zmianę polityki migracyjnej.

Powiedz mi gdzie niby twierdziłem inaczej?? FPO nawet oskarżało ichnych chadeków o kradzież programu a prawda jest taka, że poszli za pomysłem Merkel która zrobiła juz jakis czas temu zwrot o 180% jeśli chodzi o polityke migracyjna.

rpg7 napisał(a):Mimo wszystko ludzie są podatni na wpływ mass-mediów i wolą wierzyć, że partie głównego nurtu ich słuchają niż zdecydować się na radykalny ruch jakim dla wielu jest głosowanie na FPO.

Akurat politycy wbrew bajaniu niektórych nie są w ciemie bici i słuchają swoich wyborców.

rpg7 napisał(a): Przy czym już dawno zaobserwowano ciekawe zjawisko-dawni wyborcy lewicy i socjal-liberałów którzy zaczynają głosować na partie tzw. radykalnej prawicy lub populistyczne już nigdy nie wracają do obozu lewicy i socjal-liberałów.

A powód jest banalnie prosty. Wyborcy poprostu się stażeją i zmieniają nieco swoje poglądy polityczne wraz z wiekiem, ponadto głosują na partie kótre dbają o ich interes ekonomiczny. Najlepszy przykład to znowu UK gdzie dusigrosze torysi poobcinali świadczenia i wydatki socjalne aż zacżeło piszcześ ale emerytur nie ruszyli nawet palcem :))

rpg7 napisał(a): Owszem są gotowi zagłosować czasem na partie mniej radykalne ale tylko te z prawej strony. Kojarzysz, że niedawno prawie połowa Austriaków głosowała na FPO w wyborach prezydenckich? Oni dla obozu spod znaku tęczy i refugee welcome są już straceni.

I w obu przypadkach poniosła kleskę. Pamiętaj, że FPO w kontekscie Austrii to jednak partia z dośc dług·ą tradycją bo istnieje od 1950 roku i tak naprawdę trudno nazwać ich radykałami jak AfD czy FN.

rpg7 napisał(a):Jak zauważył Pismak w tej samej frakcji jest też np. Fidesz Orbana.

Który jest odpowiednikiem naszego PiS.

rpg7 napisał(a): I niby o czym to świadczy? Te małe frakcje są bardziej jednolite ideowo, duże niekoniecznie. Co łączy Roberta Fico i szwedzkich socjaldemokratów? Moim zdaniem nic lub niewiele a też są w tej samej frakcji lewicy.

O tym, że nie siedzi we frakcji oszołomów jak EFD w której są UKIP czy FN. Ponadto tem sam Orban o dziwo sojusznik kaczyńskiego wbił mu nóż w plecy, gdy Węgry głosowały za kandydaturą Tuska

rpg7 napisał(a):ANO jest partią populistyczną, raczej liberalną ale też anty-imigrancką.

Innymi słowy centrową.

rpg7 napisał(a): Nie bez kozery jej przywódcę porównywano w trakcie wyborów do Donalda Trumpa i nie chodziło jedynie o bycie milionerem.

Raczej to,ze jest nowy na scenie politycznej i nie ma bagażu "człowieka z układu" tak jak Trump, ale to jedynie do czasu az sieg o dorobi.

rpg7 napisał(a): No i są w ALDE, tylko co z tego-ano nic.

A to, że towarzystwo Verhostafa uchodzi za najbardziej "eurokratyczne" bo on sam jest federalistą, skoro są tacy eurosceptyczni do po jakiego grzyba się z nim zadają??. Ostatnim razem nawet ruch pięciu gwiazd chciał się zapisac do jego klubu po tym jak zerwali z UKIP ale powiedział im won;-)
Vanisher
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 25 paź 2017, o 18:50

Jak nie widzisz, że Bruksela gra na czas to już twój problem. Ogółem to brytole wkopali sie w nizły dołeki to na własne życzenie ;D
Tylko o wielki gdzie ja coś napisałem o Brexicie na co wyraźnie odpowiadasz kontrą... ;D Masz coś z głową czy to taka prymitywna próba odbicia piłeczki? Ale śmiało zacytuj fragment...

Byli razem ale w frakcji ludowej PE, ale Fidesz to nie "bratnia" partia chadeków jal w Austrii.
Nie szkodzi. Są partie frakcyjne i partie bratnie- możesz je nazwać nawet sjamskimi. Tylko co to ma do zdania które napisałem":
W Austrii zwycięstwo Kurza i OVP (partia ludowa)
Śnmiało wskaż gdzie tkwi błąd w tym zdaniu.
Raczej status quo ante bellum i kolejna roszada. Ogółem to dzięki lepszej koniukturze gospodarczej oraz odchodzeniu problemu uchodzćów w przeszłośc partie antyunijne powoli tracą moment rozpędu co było widoczne w tegorocznych wyborach.
Oczywiście. Wzrostem w każdorazowych wyborach o kilka- kilkanaście procent w porównaniu z poprzednimi lub pojawieniem się z całkowitego niebytu. Ale pamiętamy hasło? "Sukces goni SUKCES". Powtarzaj przed snem.
Innymi słowy takie "zwycięzstwo" dla nich jak u Pyrusa, podbnie jjak w prezydenckich gdzie przerżnęli dwa razy z rzędu. a miało byc tak pięknie. ::)
No wiem wiem. Wzrost notowań to pyrrusowe zwycięstwo a brak wzrostu u innych to "SUKCES".

Podziekuj archaicznemu systemowi wyborczemu USA rodem z XVIII wieku.
Nie zrozumiałeś nawiązania? Nie dziwię się. Za młody chyba jesteś.

Juz ci mówiłem panocku tu nie ma mówić co o "sukcesie" chyba, że ichnych chadeków którzy dopchali sie do koryta i teraz moga sobie wybierać partnerów do koalicji. A wygra jak wiadomo ten kto da więcej.
I jak to zmienia fakt że OVP wygrało dzięki zerwaniu koalicji i na hasłach promujących różnicowanie się z byłym koalicjantem?
Ale fajnie jak sam sobie przeczysz bo do kolegi napisałeś w tym samym poście "poliutycy są nie w ciemię bici i słuchają wyborców". Znaczy słuchają ale tylko jak to pasuje do twojej wizji? Bo jak nie pasuje to "będzie kto da więcej:". ::)
A co czytaś sie nie chce??

No nie chce. Jak czytam ofnaste zdanie nijak się nie odnoszące do mojego fragmentu to rośnie wrażenie że rozmowa toczy się z wytrawnym graczem w pomidora z Tworek.

Jak wspominałem jakiegos sukcesu w ostatnich wyborach doszukujesz sie jedynie ty sam a jak widać w kwestii EU nie zmieniło sie wiele.
No ba. Potwierdzą to wszystkie partie eurosceptyczne którym dzięki temu "nie zmieniło się wiele" poparcie podskoczyło od ostatnich wyborów o połowę albo i więcej a partie głównego nurtu wplatające wątki antyunijne dzięki czemu osiągnęły zwycięstwo tylko przytakną...

To raczej ty sam szukałes jakiejśc "ekstytacji" w ostanich wydażeniach, ja staram sie podchodzic do nich z dystansem. I jak wcześniej wspomniałem skoro ANO są tacy anyt-unijni to czemu siędzą razem w spółce u najgorszym "lumpenliberałów" a nie pójda do "bojowników o wolność" jak UKIP?? Tak samo ichny prezes ostatnio skorygował swoją wypowiedż, że jednak może euro jest całkiem fajne tylko czechy musza miec najpierw zrównowazony budżet. :))
A co ma piernik do wiatraka? ANO są eurosceptyczni napisałem a nie antyunijni. I twoje bajania o tworkowskich pomidorach niczego tu nie zmieni. Proste umysły potrzebują prostych odpowiedzi. Gdyby byli sceptyczni to by musieli siedzieć z UKIP- nie siedzą to nie mogą być sceptyczni. Wniosek? Musi kłamią kiedy mówią że są. I mamy sukces!
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kompleks moderatora » 29 paź 2017, o 13:53

Corbyn "komuista" bije rekordy popularności w sondażach i już ostrzy sobie zęby na posadkę premiera a w Europie witają go na salonach.

Komuniści na europejskich salonach zawsze byli mile widziani. W końcu to europejskie salony wymyśliły komunizm :)

Reszty bełkotu nie chce mi się tłumaczyć. Widzę, że Pismak ma jeszcze chęci uczyć szympansa tabliczki mnożenia, więc nie wchodzę mu w paradę.

O tym, że nie siedzi we frakcji oszołomów jak EFD w której są UKIP czy FN. Ponadto tem sam Orban o dziwo sojusznik kaczyńskiego wbił mu nóż w plecy, gdy Węgry głosowały za kandydaturą Tuska

To, że ty jesteś przyzwyczajony do tego, że tak dział polityka lumpenliberalnej hołoty to nie moja wina. Orban realizuje interes swojego kraju (tak jak go rozumie) i nie miał żadnego interesu głosowania przeciw Tuskowi. I przez to Węgry nie stały się drugim Kaziem Marcinkiewiczem i żadnego noża nie wbiły, bo mają cały czas różne interesy zbieżne z naszymi. Tak samo można by powiedzieć, że Kaczyński wbił nóż w plecy, bo inaczej niż węgry głosowała Polska w sprawie Ukrainy ostatnio. No ale dla Vanishera sojusze polityczne to układanie się mafiozów i realizowanie personalnych interesów kacyków dla niepoznaki nazywanych wybrańcami motłochu. I jak jeden kacyk nie poprze drugiego w sporze z innym kacykiem to mamy już woję hutu i tutsi. Tak może działać prymitywne plemię z Brukseli. Normalne kraje działają inaczej.
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Darth Stalin » 30 paź 2017, o 11:24

kompleks moderatora napisał(a):Orban realizuje interes swojego kraju (tak jak go rozumie) i nie miał żadnego interesu głosowania przeciw Tuskowi. I przez to Węgry nie stały się drugim Kaziem Marcinkiewiczem i żadnego noża nie wbiły, bo mają cały czas różne interesy zbieżne z naszymi. Tak samo można by powiedzieć, że Kaczyński wbił nóż w plecy, bo inaczej niż węgry głosowała Polska w sprawie Ukrainy ostatnio.

Jakież to "wspólne interesy zbieżne z naszymi" mają Węgry, skoro i Polska i Węgry co raz głosują odmiennie...??? ;D ;D
Darth Stalin
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jasiol » 30 paź 2017, o 14:12

Darth Stalin napisał(a):Jakież to "wspólne interesy zbieżne z naszymi" mają Węgry, skoro i Polska i Węgry co raz głosują odmiennie...??? ;D ;D

Migracje, kulturkampf, finansowanie rurociągów i sieci transportowych, protekcjonizm twardego jądra...
Trochę tego jest i tam właśnie można współpracować.
jasiol
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 30 paź 2017, o 15:38

To się nazywa wspólnota interesów- w odróżnieniu od wspólnoty interesów Niemiec i spółki która jest mottem dzisiejszej UE. Tam gdzie jest wspólnota interesów wprowadza się wspólne rozwiązania a gdzie jej nie ma prowadzi się samodzielną politykę. Wiem. To może szokować entuzjastów rozwiązań proponowanych przez Brukselę. ;D
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Darth Stalin » 30 paź 2017, o 20:54

jasiol napisał(a):
Darth Stalin napisał(a):Jakież to "wspólne interesy zbieżne z naszymi" mają Węgry, skoro i Polska i Węgry co raz głosują odmiennie...??? ;D ;D

Migracje, kulturkampf, finansowanie rurociągów i sieci transportowych, protekcjonizm twardego jądra...
Trochę tego jest i tam właśnie można współpracować.

Ale KONKRETNIE CO?
Co "migracje"?
Jaki "kulturkampf"? Polska walczy z Kościołem Katolickim czy co? ;D
"Finansowanie rurociągów"... znaczy konkretnie CO? Kto finansuje, jakie rurociągi? Precyzyjniej: jaki rurociąg został WSPÓLNIE sfinansowany przez kraje "Wyszehradu"?
Co w związku z owym "protekcjonizmem"? Jakieś propozycje alternatywne WSPÓLNIE przyjęte przez kraje "Wyszehradu"?
Darth Stalin
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kompleks moderatora » 30 paź 2017, o 21:42

No jak myślisz. O co może chodzić z migracją. Powooooli, zastanów się, poooooooomyśl. Gdzie może leżeć wspólny interes Polski i Węgier w temacie migracji. Być może przez ostatnie dwa lata spałeś i nie zauważyłeś jak miliony pasożytów wdarło się do Europy. Polsce i Węgrom się to nie podoba. Stąd chociażby budowa ogrodzeń na Węgrzech. A to definiuje wspólny interes. Czy teraz było wystarczająco jasno?
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kantyna / Offtopic