Absurdalne opinie, hipotezy związane z katastrofą TU-154M

Dyskusje nie związane z zasadniczą tematyką forum Militarium.

Absurdalne opinie, hipotezy związane z katastrofą TU-154M

Postprzez Sappheiros » 26 kwi 2010, o 19:07

Śledząc to, jak rozwija się, wątek dotyczący katastrofy prezydenckiego Tupolewa na tym forum oraz jaka atmosfera wytwarza się, z dnia na dzień, wokół tego dramatycznego wydarzenia, proponuję wątek zbierający najbardziej niedorzeczne, irytujące czy też absurdalne opinie.

W ostatnich dniach nie pojawiły się praktycznie żadne nowe fakty dotyczące przyczyn katastrofy, niemniej media żyć czymś muszą. Poważni specjaliści, zachowują w wywiadach wstrzemięźliwość, zatem "czwarta władza" poszukuje opinii bardziej skrajnych.

Po cóż więc robić "śmietnik" ze, zwłaszcza początkowo, poważnego wątku dotyczącego poważnej sprawy? Może po części jako swoiste katharsis...

Na początek:
http://www.naszdziennik.pl/index.php?da ... d=po23.txt

"Mam takie nieodparte wrażenie, że nawet gdyby prezydencki samolot został zestrzelony ogniem artylerii przeciwlotniczej, to i tak byśmy się dowiedzieli, iż była to wina pilotów."

http://www.naszdziennik.pl/index.php?da ... d=po33.txt

"Można wytworzyć sztuczną mgłę"
"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"
Sappheiros
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Sappheiros » 27 kwi 2010, o 09:12

"Kiedy ten Pan który ma krew na rękach, przytula mojego premiera, po prostu on przytulił mojego premiera, on w życiu nie przytulił by mojego prezydenta".

"KGB to na prawdę są poważni ludzie"

Cytaty z sondy ulicznej. Jednak nie to jest najgorsze, ale zachowanie redaktora i gości w studiu, którzy dodatkowo podżegają, ukierunkowują myślenie telewidzów w kierunku zamachu.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... __GW_.html

A tutaj mniej groźna, ale jeszcze bardziej absurdalne informacje, ba - kumulacja!

http://wolnemedia.net/?p=21358
"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"
Sappheiros
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez dawo » 27 kwi 2010, o 10:16

[quote=""Sappheiros""]"Kiedy ten Pan który ma krew na rękach, przytula mojego premiera, po prostu on przytulił mojego premiera, on w życiu nie przytulił by mojego prezydenta". [/quote]

Przecież to jest przerażające... Gość, chyba nieźle przedawkował Radia Maryja... Ci w studiu maja też niepokolei w głowach...
dawo
Moderator
Moderator

Postprzez szmul » 27 kwi 2010, o 10:40

Fala niszczeń (no, wandalizmu powiedzmy, bo skala ograniczona) cmentarzy żolnierzy radzieckich w Polsce już się zaczęła - na początek Poznań i Oleśnica ... na szczęście media rosyjskie jeszcze przymykają oko na fali próby poprawy stosunków, jeszcze ... ale jeśli ta fala będzie się przelewać dalej to w końcu puszczą materiał. A dla Rosjanina, w kontekście zbliżającego się 9 maja, NIE MA większej potwarzy ... i narastająca fala sympatii pryśnie jak bańka mydlana

Co by się stało, gdyby Rosjanie zdewastowali polski cmentarz w Katyniu ... w Polsce byłaby medialna wrzawa 24/24.
szmul
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Grzegorz » 27 kwi 2010, o 10:47

[quote=""dawo""][quote=""Sappheiros""]"Kiedy ten Pan który ma krew na rękach, przytula mojego premiera, po prostu on przytulił mojego premiera, on w życiu nie przytulił by mojego prezydenta". [/quote]

Przecież to jest przerażające... Gość, chyba nieźle przedawkował Radia Maryja... Ci w studiu maja też niepokolei w głowach...[/quote] :shock: :shock: Jakie mają niepokolei... To wyborcy PiS... :? :lol: :lol: Może teraz do kilku z was coś dotrze... A sam Pospieszalski to medialne dno... :shock: Było już o tych zachowaniach w mediach, szczególnie o TVP-1 na forum w innych tematach.... :shock: :? To jest właśnie Polski fundamentalizm logiczny.... :lol: :lol: :wink:
Obrazek
Grzegorz
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez ax25 » 27 kwi 2010, o 14:30

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7817499,_Solidarni_2010___Przeciw_Rosjanom__Platformie_i__GW_.html

Przesada. GW oburza się, bo TVP emituje negatywne wypowiedzi ludzi na jej temat i za wszelką cenę chce znaleźć "wpadki". Sama jednak prezentuje podobne zachowanie wobec innych mediów. I kto tu mówi prawdę?

A sam Pospieszalski to medialne dno...

To samo można w takim razie powiedzieć chyba o wszystkich dziennikarzach. Pamiętam prezentowanie przez śledczych nagrań z rozmowami ludzi, na których to nagraniach używano wulgaryzmów. I co? Po każdym przekleństwie dziennikarze na sali zaczynali się śmiać tak, że prowadzący musiał uspokajać ich jak dzieciaki w przedszkolu. Jaki jest więc poziom mediów w Polsce, jeśli tworzą je tacy ludzie?

To wyborcy PiS

Skąd od razu taki osąd? To stwierdzenie to chyba trochę za duże uproszczenie, przy całym zrozumieniu nienawiści niektórych osób do PiS.
ax25
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Grzegorz » 27 kwi 2010, o 14:55

[quote=""ax25""]
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7817499,_Solidarni_2010___Przeciw_Rosjanom__Platformie_i__GW_.html

Przesada. GW oburza się, bo TVP emituje negatywne wypowiedzi ludzi na jej temat i za wszelką cenę chce znaleźć "wpadki". Sama jednak prezentuje podobne zachowanie wobec innych mediów. I kto tu mówi prawdę?

A sam Pospieszalski to medialne dno...

To samo można w takim razie powiedzieć chyba o wszystkich dziennikarzach. Pamiętam prezentowanie przez śledczych nagrań z rozmowami ludzi, na których to nagraniach używano wulgaryzmów. I co? Po każdym przekleństwie dziennikarze na sali zaczynali się śmiać tak, że prowadzący musiał uspokajać ich jak dzieciaki w przedszkolu. Jaki jest więc poziom mediów w Polsce, jeśli tworzą je tacy ludzie?

To wyborcy PiS

Skąd od razu taki osąd? To stwierdzenie to chyba trochę za duże uproszczenie, przy całym zrozumieniu nienawiści niektórych osób do PiS.[/quote]Bo wymowa programu była pro PiS, bo sam prowadzący dewot Pospieszalski jest pro PiS bo zaproszeni ludkowie do studia to żelazny-fanatyczny elektorat pro PiS, itd....... Bo w końcu krytykowano inne partie i osoby nie związane z pro PiS... czyli nie była to kato-pogrzebowa publicystyka tylko pro PiS-owa nagonka w TV.... :shock: :lol: Coś ci runęło z odejściem L.Kaczyńskiego ?... przykro mi ale chyba nie runęło również logiczne myślenie... To by była dopiero tragedia narodowa....... :lol: :shock:
Obrazek
Grzegorz
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez rpg7 » 27 kwi 2010, o 17:23

GW szczuła na Rosję we wszelkich kwestiach a od katastrofy nagle odmiana o 180 stopni-Michnik zdziwiony,że ludzie to nie cyborgi i nie pojmują takich nagłych zwrotów akcji? Bo mnie ta wściekłość na GW nie dziwi akurat. Co do reszty to niektóre media i politycy promują najgłupsze nawet teorie spiskowe co w połączeniu z odbiorcami w rodzaju "moherów" i tym podobnych może przynieść nieobliczalne konsekwencje. Politycy powinni ważyć co wygadują, tak samo jak pismacy-bo potem sa takie kwiatki:

Osobiście uważam, ze ciała wyparowały wskutek użycia broni skalarnej (Nika ), bo jakieś strzępy zostały. Pracowali nad nimi w Moskwie lekarze-patolodzy. (Inna rzecz - nie wyklucza to podanej poniżej hipotezy. Na rosyjskim forum zajmującym się katastrofą ktoś chyba nie bez przyczyny rzucił, że pod tym lotniskiem znajduje się labirynt lochów i korytarzy). Ciekawe jak im się udało zachować ciało prezydenta Kaczyńskiego, skoro siedząca przy nim zona została kompletnie (z wyjątkiem dłoni z obrączką ) unicestwiona, a także siedzący w kabinie pilotów piloci. Ciekawe,co widział Jarosław? Co znajduje się w trumnach? Jednak hipoteza jest ciekawa, choć trudna do przeprowadzenia (świadkowie - podwykonawcy musieliby zostać także unicestwieni). Tłumaczyłaby przynajmniej dziwnie poszarpany i dziwnie rozczłonkowany korpus samolotu.
739 Новоалександрийская Дружина
rpg7
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez 5DarkAngel » 27 kwi 2010, o 17:28

Anioł spojrzał i zapłakał
http://pl.youtube.com/5DarkAngel
5DarkAngel
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez PDT » 27 kwi 2010, o 18:18

[quote=""dawo""]

Przecież to jest przerażające... Gość, chyba nieźle przedawkował Radia Maryja... Ci w studiu maja też niepokolei w głowach...[/quote]

Fanatyka nigdy nie przekonasz co najwyżej można go wciągnąć w "przeciwległą skrajność".
Zapomnijmy o „Levée en masse”
PDT
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Królik » 27 kwi 2010, o 19:07

Matko jedyna...
Ale w tej GP brednie.
No i oczywiście opinie "anonimowych ekspertów". Bardzo to wiarygodne. Cóż, obawiam się jednak, że czytelnicy łykną, jak indyk kluski.
Nazywam się major Bień i mam stopień majora...
Królik
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez ax25 » 27 kwi 2010, o 19:15

[quote=""Grzegorz""]Bo wymowa programu była pro PiS, bo sam prowadzący dewot Pospieszalski jest pro PiS bo zaproszeni ludkowie do studia to żelazny-fanatyczny elektorat pro PiS, itd....... Bo w końcu krytykowano inne partie i osoby nie związane z pro PiS... czyli nie była to kato-pogrzebowa publicystyka tylko pro PiS-owa nagonka w TV.... [/quote]
O! Ale wypowiedź! :shock: Nie wiem czy czasem nie popadłeś w jakąś skrajność z drugiej strony - wszystko co złe to PiS, wszędzie gdzie nie mówi się na nich źle to zaraz fanatycy. Spokojniej, bez tylu epitetów*! Może też troszeńkę więcej szacunku (ludkowie, dewot) - aż tak Cię gdzieś skrzywdzili czy coś?
Coś ci runęło z odejściem L.Kaczyńskiego ?

Iii, żeby zaraz runęło...z drugiej strony śmierć tych wszystkich ludzi była wstrząsająca i zmusiła mnie do refleksji.

* i emotikonów - prawdę mówiąc Twoje wypowiedzi przypominają troszkę taką choinkę z bombkami, a nie post'a (chociaż ostatnio nie jest tak źle).
ax25
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Grzegorz » 27 kwi 2010, o 19:26

[quote=""ax25""][quote=""Grzegorz""]z drugiej strony śmierć tych wszystkich ludzi była wstrząsająca i zmusiła mnie do refleksji.
.[/quote] [/quote]Nie mówię o wszystkich ofiarach tylko o L. Kaczyńskim... :?
Obrazek
Grzegorz
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Badluck13 » 27 kwi 2010, o 19:37

Bo wymowa programu była pro PiS, bo sam prowadzący dewot Pospieszalski jest pro PiS

Sam jesteś pro PiS. Tak jak złote mysli Senyszyn odrzucają elektorat od SLD, tak samo krytykę siły politycznej ty i tobie podobni zamieniliście w kabaret.

GW szczuła na Rosję we wszelkich kwestiach a od katastrofy nagle odmiana o 180 stopni-Michnik zdziwiony,że ludzie to nie cyborgi i nie pojmują takich nagłych zwrotów akcji?

Pod wzgledem podejscia do faktów taka GW niczym się nie różni od Naszego Dziennika.
Plus absurdalne tezy słyszane tu i ówdzie, że GW jest wiarygodna bo ma duży nakład.
Fakt też w tej kwestii nie ma się czego wstydzić.

Ale w tej GP brednie.
No i oczywiście opinie "anonimowych ekspertów". Bardzo to wiarygodne. Cóż, obawiam się jednak, że czytelnicy łykną, jak indyk kluski.

Kiedyś się w niej zaczytywałem, prezentowała naprawde dobry poziom. Po odejściu Łysiaka ten tytuł stacza się coraz niżej.
Gdyby nie felietony Isakowicza-Zalewskiego odkłamujące telewizyjne frazesy o Wołyniu, już dawno bym sobie ten tytuł darował.

PS.
Nie ma się czym emocjonować. Kiedyś histeria sięgnęła zenitu w wypowiedziach a la Państwo Podsłuchów, aresztowania o 6 rano (Terror panowie! :shock: ) tak teraz druga strona uderza w te same nieprzemyślane hasełka po stracie lidera. Lecz tym razem bez poklasku ze strony mainstreamowych mediów.

Dodam jeszcze od siebie, że nie jestem zaskoczony mnożącymi się bujdami w sprawie katastrofy.
Co więcej, byłbym zdziwiony a także zaniepokojony, gdyby takie głosy się nie pojawiły.
Рабiв до Раю не пускають
Badluck13
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez 5DarkAngel » 28 kwi 2010, o 09:31

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... prasa.html Kolejna hipoteza tyle ze w miarę sensowna czy jest możliwe (pytam fachowców) ze polski pilot chcąc uniknąć zderzenia z IŁ-em mógł się zdecydować na taki manewr?? Nasz Dziennik do prasy obiektywnej nie bardzo według mnie nalezy ,ale czy warto taka ewentualność wziasc pod uwagę?
Anioł spojrzał i zapłakał
http://pl.youtube.com/5DarkAngel
5DarkAngel
Użytkownicy
Użytkownicy

Następna strona

Powrót do Kantyna / Offtopic