Biedronka

Dyskusje nie związane z zasadniczą tematyką forum Militarium.

Re: Biedronka

Postprzez Skitarius » 6 lut 2019, o 11:21

Z tego że to tak tam klapnęło to się nie dziwie właśnie z tego powodu.

Co najwyżej dziwić się mogę że postanowili zrobić w Żaganiu centrum tej akcji z obecnością Antoniego i Brochy. Gdyby to było w Wesołej to jeszcze ale w Żaganiu?! Jak oni na to wpadli, jakim cudem uznali że to jest najlepsza lokalizacja, czy byli trzeźwi? Nie wiem, może sama obecność tak "znamienitych person" miało sprawić że Żaganianie poczują tą łaskę i rozgorzeje w nich miłość na niespotykanych poziomach dla Antoniego? ;)
Skitarius
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jurek5551 » 6 lut 2019, o 11:39

Z tego co mi się wydaje nie było wtedy jeszcze decyzji o przeniesieniu, może dopiero pogłoski.
jurek5551
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Skitarius » 6 lut 2019, o 11:55

Już w 2016 Antoni mówił że Leosie jadą do Wesołej a poczta pantoflowa o tym wiedziała od dawna, co by nie mówić Wojsko lubi plotkować. Tak na szybko z plotka24, artykuł z 14 Grudnia 2016 roku o tym że Antoni potwierdza przeniesienie Leosi do Wesołej. https://www.defence24.pl/leopardy-pojad ... potwierdza
Skitarius
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jurek5551 » 6 lut 2019, o 12:06

No rzeczywiście. Trudno było w to uwierzyć a tu proszę....
jurek5551
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Darth Stalin » 6 lut 2019, o 14:46

@rpg7:
Powtarzasz PiS-owską kłamliwą propagandę nawet nei sprawdziwszy, jak to NAPRAWDĘ wygląda.

do niewielu dotarł prosty fakt, że to całe zbieractwo polega głównie na mniej lub bardziej sformalizowanym przetrawianiu pieniędzy samorządów

Udowodnij to, co napisałeś. Ile kasy ze zbiórek, aukcji itp. to pieniądze przelewane z samorządów na rachunki fundacji WOŚP?
Czas start, albo publicznie odszczekaj kłamstwo. Potrafisz? Czy tylko wylewasz jad i frustrację tudzież zawiść wobec faceta, któremu się w życiu udało?

@Pismak:
No cóż pan Owsiak przecież sam przyznał oficjalnie w wywiadzie że wszystkie pieniądze zebrane do puszek są skrupulatnie liczone i nic z nich nie jest "przekręcane bo by go wywieźli taczkami "przeciwnicy"- w co nietrudno mi uwierzyć. Natomiast owe pieniążki trafiają na konta na których leżą do czasu wydania a ODSETKI od nich idą na cele które sobie pan Owsiak uzna za stosowne a więc nie związane ze statutem organizacji i jest to jego prywatna sprawa gdyż nie obejmuje ich statut a są to grube setki i miliony złotych.

Też nie do końca tak - z odsetek to przede wszystkim pokrywa koszty administracyjne WOŚP - choćby opłaty za prowadzenie rachunków, wynagrodzenie pracowników itp.
Natomiast jest sobie obok WOŚP coś takiego jak „Mrówka Cała”, która ZARABIA choćby na licencjach do wykorzystania znaku towarowego/logo WOŚP - jak ktoś chce np. wydać płytę z logiem WOŚP bo gral na ich koncercie, to musi uiścić opłatę licencyjną. A to są całkiem niezłe pieniądze, bo znak towarowy („marka”) WOŚP przez te wszystkie lata nabrał mocno na wartości. Do tego różne szkolenia i podobne akcje.
I z tego, co zarobi, pokrywa koszty koncertów itp. atrakcji.
Swego czasu osławiony zawistnik Matka Kurka usiłował wykazać, że Owsiak robi przekręty - nic nie wskórał, tylko jeszcze bardziej „znienawidził Owsiaka za wszystko”.

@kompleks moderatora:
[quotye] blef Owsiaka z rezygnacją i powrotem w chwale i na białym koniu[/quote]
Dlaczego zakładasz, ze to był „blef”? To Owsiak nie miał prawa do zwątpienia i rzucenia wszystkiego w cholerę? Szczególnie po przebojach z „nienawidzącym go za wszystko” Matką Kurką i wylewaniu pomyj przez PiS-owskie gnidy z najwyższych władz państwa?

Ludzie kochani zrozumcie. Ten cały cyrk ma jedno za zadanie. Tresurę. Jakie pieniądze. A co to jest te śmieszne 100 mln? A jakie są efekty tresury?

Spadaj na drzewo z takim „rozumieniem”. Nie chcesz? Nie dawaj. Ale co ci Owsiak zrobił, że na niego tak plujesz? Jest zaradniejszy od ciebie? Bardziej pracowity? Przystojniejszy i ma ładniejszą żonę? Ot, kolejny zawistny Polaczek się odezwał...

Deprawuje młodych ludzi i jest narzędziem duraczenia społeczeństwa

Niby jak „deprawuje”?
Nb. dalece bardziej duraczy społeczeństwo kościół katolicki i jego funkcjonariusze, nie płacący normalnych podatków, a opływający w niewyobrażalne luksusy za pieniądze z NASZYCH podatków (bo tam idą choćby dotacje dla kościelnych osób prawnych czy kasa na emerytury i renty księży, nie wspominając o setkach miliardów przekręconego majątku przez osławioną Komisję Majątkową).

Wychowani ludzie tam nie jeżdżą.

Udowodnij albo publicznie odszczekaj kłamstwo. Potrafisz? Czy tylko wylewasz jad i frustrację tudzież zawiść wobec faceta, któremu się w życiu udało?

Problem polega na tym, że niewychowanych, zostawionych samym sobie, bez wzorców jest cała masa. I jadą taplać się w szczynach, ćpać,ruchać byle jakie syfiary i wpaść do Hari Kriszna bo usłyszeli, że jadą na najpiękniejszy festiwal świata. I wierzą w to bo nie mają kręgosłupa, bo ich rodzice nie wychowali.

Oczywiście to tez udowodnij albo publicznie odszczekaj kłamstwo. Potrafisz? Czy tylko wylewasz jad i frustrację tudzież zawiść wobec faceta, któremu się w życiu udało?

Nb. z takim podejściem jak twoje to nie zdziwię się, jak twoje „wychowane” dziecko splunie ci w twarz i pojedzie w diabły na Woddstock tylko po to, żeby ci pokazać, gdzie ma „wychowanie” kolesia, który w dwóch zdaniach wrzuca dwa kłamstwa.

@Skitarius:
Kurde, lepiej nie wspominać że się jeździło na Open’er bo zaraz zwyzywają od niewychowanych i bez kręgosłupa.

Ano. W tym roku córka ze swoim koleżeństwem w jednym miejscu, ja ze ślubną w drugim. Gorillaz, Taconafide i Bruno Mars dali czadu, że hej... a my we dwoje też dawaliśmy czadu... ;)

@welder:
Jak mawiała moja babka, złego kościół nie naprawi,dobrego knajpa nie zepsuje.

Otóż to. Święte słowa.

@jurek5551:
I nie powinno być takiego finansowania po cichu, skoro zbiera pieniądze to niech sam płaci za igrzyska.

Wykaż, że takie „finansowanie po cichu” JEST, jak również, iż Owsiak NIE płaci. Potrafisz? Czy jesteś kolejnym kłamcą?

Z drugiej strony samorządy i tak organizują takie imprezy a pożytku żadnego nie ma poza zadowoleniem gawiedzi.

„Zadowolenie gawiedzi” było SAMOISTNYM CELEM wszelakich imprez organizowanych przez władze municypalne co najmniej od czasów rzymskich - doucz się, zanim palniesz kolejną „mundrość”.
Darth Stalin
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 6 lut 2019, o 16:33

Też nie do końca tak - z odsetek to przede wszystkim pokrywa koszty administracyjne WOŚP - choćby opłaty za prowadzenie rachunków, wynagrodzenie pracowników itp.
Nie wiem. Albo się nie znasz albo kłamiesz. Każda taka organizacja pokrywa koszty własne z zebranych środków. Także WOŚP. Wykazuje to w swoich sprawozdaniach zgodnie z prawem np w 2016 na 92 mln złotych zebranych ok 2,5 mln to były koszty organizacji i ok 0,6 mln koszty obsługi więc nie wymyślaj. To nie ja wymyśliłem z tymi odsetkami tylko Owsiak mówił o tym otwarcie w wywiadzie (pewnie jest na youtube jak chcesz to poszukaj) kiedy go pytano skąd kasa na przystanek i co z tego ma w kontekście oskarżeń o przekręty. Owsiak otwarcie powiedział "każdy grosik jest rozliczany a odsetki nie są objęte zasadami działalności fundacji i idą na to na co sobie wymyślę np na przystanek Woodstock i nikogo nie powinno interesować co z nimi robię- z pamięci przytaczam ale co do meritum to tak to brzmiało.

Udowodnij to, co napisałeś. Ile kasy ze zbiórek, aukcji itp. to pieniądze przelewane z samorządów na rachunki fundacji WOŚP?
Czas start, albo publicznie odszczekaj kłamstwo. Potrafisz? Czy tylko wylewasz jad i frustrację tudzież zawiść wobec faceta, któremu się w życiu udało?
Nawet przeczytać ze zrozumieniem nie potrafisz? Pisał o tym że organizację/infrastrukturę w części pokrywają samorządy tym samym zmniejszając wydatki Owsiaka w ten sposób transferując środki publiczne do prywatnej fundacji. Co jest z wami ludzie? Czytać nie umiecie?
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Darth Stalin » 6 lut 2019, o 17:07

@Pismak:
Każda taka organizacja pokrywa koszty własne z zebranych środków. Także WOŚP. Wykazuje to w swoich sprawozdaniach zgodnie z prawem np w 2016 na 92 mln złotych zebranych ok 2,5 mln to były koszty organizacji i ok 0,6 mln koszty obsługi więc nie wymyślaj

Okej, no i dobrze.

Pisał o tym że organizację/infrastrukturę w części pokrywają samorządy tym samym zmniejszając wydatki Owsiaka w ten sposób transferując środki publiczne do prywatnej fundacji.

Wykaż prawdziwość zaznaczonej tezy. Potrafisz?

Podpowiedź:
weź sobie ustawę z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, art. 7 ust. 1 pkt 9), 17) i 9), i nie pisz więcej bzdetów o rzeczach, o których nie masz pojęcia.
Darth Stalin
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 6 lut 2019, o 18:14

Wykaż prawdziwość zaznaczonej tezy. Potrafisz?
Nie napisałem że tak jest tylko że o tym pisał rpg7 a nie o przelewaniu pieniędzy z samorządów na konta WOŚP o co go oskarżyłeś. Weź no zacznij czytać zanim zaczniesz pisać.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez rpg7 » 6 lut 2019, o 23:24

@Darth trudno żebym "odszczekiwał" coś czego nigdy nie twierdziłem. Samorządy pośrednio partycypują w organizacji tego typu imprez poprzez podległe sobie instytucje. Nigdy nie twierdziłem jakiś bzdur, że komuś przelewają pieniądze. Wchodzę na oficjalną stronę pana wesołego, zakładka "partnerzy i sponsorzy" i jak wół stoi np. Koleje Mazowieckie. W sumie nie ma co się już tutaj rozpisywać bo i po co.
rpg7
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Darth Stalin » 7 lut 2019, o 08:17

Ostatnie ostrzeżenie, kolejnego nie będzie/ Dawo
Darth Stalin
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kompleks moderatora » 8 lut 2019, o 21:57

Darth Stalin napisał(a):Dlaczego zakładasz, ze to był „blef”? To Owsiak nie miał prawa do zwątpienia i rzucenia wszystkiego w cholerę? Szczególnie po przebojach z „nienawidzącym go za wszystko” Matką Kurką i wylewaniu pomyj przez PiS-owskie gnidy z najwyższych władz państwa?

A komunę obalił TW Bolek :D

Spadaj na drzewo z takim „rozumieniem”.

Ja mogę spadać. Ale miło by było usłyszeć argumentację oponenta.

Ale co ci Owsiak zrobił, że na niego tak plujesz?

Mi osobiście nic.

Jest zaradniejszy od ciebie?

Być może.

Przystojniejszy

Raczej nie.

Ot, kolejny zawistny Polaczek się odezwał...

Ja mu niczego nie zazdroszczę. Raczej współczują. Tacy ludzie zazwyczaj bardzo smutno kończą. Ot, chociażby nasz Kukuniek.

Niby jak „deprawuje”?

Oferując im coś, co z goła nie jest zgodne z naturą człowieka. Jak również z zasadami i regułami chrześcijańskimi, które podzielam, a zatem nie mogę się zgadzać z Panem Owsiakiem.

Nb. dalece bardziej duraczy społeczeństwo kościół katolicki i jego funkcjonariusze, nie płacący normalnych podatków, a opływający w niewyobrażalne luksusy za pieniądze z NASZYCH podatków (bo tam idą choćby dotacje dla kościelnych osób prawnych czy kasa na emerytury i renty księży, nie wspominając o setkach miliardów przekręconego majątku przez osławioną Komisję Majątkową).

A co ma majątek kościoła do duraczenia?

Najwyraźniej kościół jest bardziej zaradny :) Zazdrościsz "zawistny polaczku"? :D

Udowodnij albo publicznie odszczekaj kłamstwo. Potrafisz? Czy tylko wylewasz jad i frustrację tudzież zawiść wobec faceta, któremu się w życiu udało?

W błocie taplają się świnie i naćpani woodstockowicze.

Oczywiście to tez udowodnij albo publicznie odszczekaj kłamstwo. Potrafisz? Czy tylko wylewasz jad i frustrację tudzież zawiść wobec faceta, któremu się w życiu udało?

Co mam udowodnić? Że ludźmi bez matki, ojca albo z byle jakim ojcem i matką łatwiej się manipuluje i wciąga w różne dziadostwa?

Nb. z takim podejściem jak twoje to nie zdziwię się, jak twoje „wychowane” dziecko splunie ci w twarz i pojedzie w diabły na Woddstock tylko po to, żeby ci pokazać, gdzie ma „wychowanie” kolesia, który w dwóch zdaniach wrzuca dwa kłamstwa.

Kiedy ktoś taki jak ty zarzuca mi kłamstwo to znaczy, że mam rację.

10:20 - 14:00
https://www.youtube.com/watch?v=Gmo9PDXwXzE
"Baba bez bolca dostaje pierdo*ca"
śp. profesor Władysław Bartoszewski
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Człowiek Krzak » 8 lut 2019, o 23:02

Jak również z zasadami i regułami chrześcijańskimi, które podzielam, a zatem nie mogę się zgadzać z Panem Owsiakiem.

Czyli pomoc bliźnim nie jest wartością chrześcijańską? LOL :o ;D ;D
Człowiek Krzak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kompleks moderatora » 9 lut 2019, o 11:54

Jak najbardziej jest.

Tutaj mamy jednak do czynienia z sytuacją "Panu Bogu świeczkę, diabłu ogarek".
"Baba bez bolca dostaje pierdo*ca"
śp. profesor Władysław Bartoszewski
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Skitarius » 9 lut 2019, o 17:33

kompleks moderatora napisał(a):Oferując im coś, co z goła nie jest zgodne z naturą człowieka. Jak również z zasadami i regułami chrześcijańskimi, które podzielam, a zatem nie mogę się zgadzać z Panem Owsiakiem.

Wiesz, może pamięć już nie ta ale nie pamiętam z lekcji religii takiej reguły chrześcijańskiej jak: Nie będziesz chodził na koncerty pod chmurką ani chlał na nich piwska.

Z ogólnego doświadczenia też nie kojarzę by chlanie, palenie, ćpanie, tańczenie, śpiewanie, słuchanie muzyki i bzykanie się po namiotach było niezgodne z naturą człowieka. Bo cała dotychczasowa historia ludzkości wskazuje że jest to nie tylko zgodne, to właśnie jest natura człowieka.

No ale co jak co, nie przypuszczałem że jesteś takim religijnym purytaninem. Nie sprawiasz takiego wrażenia.
Skitarius
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez rpg7 » 9 lut 2019, o 20:49

Z ogólnego doświadczenia też nie kojarzę by chlanie, palenie, ćpanie, tańczenie, śpiewanie, słuchanie muzyki i bzykanie się po namiotach było niezgodne z naturą
Ale się uśmiałem. Zapomniałeś, że rozmawiamy o gościu który zbiera kasę na "chore dzieci"? I w połączeniu z tym co sam piszesz po prostu trzeba mieć złą wolę by udawać że łączeniu działalności charytatywnej i takiego spędu nie było nic kontrowersyjnego.
rpg7
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kantyna / Offtopic