Biedronka

Dyskusje nie związane z zasadniczą tematyką forum Militarium.

Re: Biedronka

Postprzez kompleks moderatora » 5 lut 2019, o 23:54

Wychowani ludzie tam nie jeżdżą. Problem polega na tym, że niewychowanych, zostawionych samym sobie, bez wzorców jest cała masa. I jadą taplać się w szczynach, ćpać,ruchać byle jakie syfiary i wpaść do Hari Kriszna bo usłyszeli, że jadą na najpiękniejszy festiwal świata. I wierzą w to bo nie mają kręgosłupa, bo ich rodzice nie wychowali.
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Skitarius » 6 lut 2019, o 00:00

Pismak napisał(a):Po pierwsze każde uproszczenie jest kłamstwem- to wynika z definicji prawdy.

Nie zgodze się z takim postawieniem sprawy. Uproszczenie nie zmienia co do zasady sensu wypowiedzi czy jej właściwości a jedynie formę jej przekazu.

Jesteśmy na forum militarnym, posługujemy się językiem zrozumiałym dla ludzi którzy znajdują się w tym kręgu zainteresowań, jednak nawet w tym kręgu są jego różne warstwy i osoby z wiedzą bardziej wyspecjalizowaną na dany temat niż inne. Będziemy mieli osobę głęboko siedzącą w marynistyce lub osobę o bardzo specjalistycznej wiedzy na temat systemów naprowadzania pocisków rakietowych. Przykłady można mnożyć.

Jednak w styczności z osobą spoza tych kręgów mniej lub bardziej wyspecjalizowanych, komuś kto nie jest w tym biegły nawet trochę a chce by mu coś wyjaśniono używamy uproszczeń. Przekazujemy informację w takiej formie by mógł ją przyswoić. To nie oznacza że go okłamujemy, wprowadzamy celowo w błąd, po prostu dobieramy odpowiednią formę przekazu do poziomu wiedzy rozmówcy.

Kurde, lepiej nie wspominać że się jeździło na Open’er bo zaraz zwyzywają od niewychowanych i bez kręgosłupa. :P
Skitarius
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 6 lut 2019, o 00:07

Jak mawiała moja babka, złego kościół nie naprawi,dobrego knajpa nie zepsuje.A wychowanie łatwo pomylić z tresurą. Wynik jednego i drugiego jest i tak nie przewidywalny
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jurek5551 » 6 lut 2019, o 00:14

kompleks moderatora napisał(a):Wychowani ludzie tam nie jeżdżą. Problem polega na tym, że niewychowanych, zostawionych samym sobie, bez wzorców jest cała masa. I jadą taplać się w szczynach, ćpać,ruchać byle jakie syfiary i wpaść do Hari Kriszna bo usłyszeli, że jadą na najpiękniejszy festiwal świata. I wierzą w to bo nie mają kręgosłupa, bo ich rodzice nie wychowali.

Chyba za bardzo wierzysz w wielki wpływ tego festiwalu na młodzież. Nie muszą tam jeździć żeby robić to samo. Zlikwidujmy zatem tv i Internet, wtedy niektórzy nawet nie będą wiedzieli co to jest o czym piszemy. A co do pieniędzy to te 100mln nie jest dużo ale są na.sprzęt który jest systematycznie kupowany od wielu lat. Gdybyś dał pieniądze to szpitale by przejadły 10 razy tyle i sprzętu by nie bylo a tak jest. Większość sprzętu na oddziałach dziecięcych jest z wośp albo innych fundacji. To idiotyzm nie korzystać z tego bo zbiórkę i zakup organizował Mesjasz którego nie lubię. Trzeba być w konkurencyjnej sekcie żeby tak robić.
jurek5551
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez rpg7 » 6 lut 2019, o 00:17

welder napisał(a):
kompleks moderatora napisał(a):Oooo moja ulubiona część dyskusji się zaraz zacznie czyli szantaż emocjonalny :D

Otóż moja odpowiedź jest następująca. Nie wiem jaki jest sprzęt na oddziałach dziecięcych i nie interesuje mnie

To podziękuj ludziom którzy myślą za ciebie. Jak poczujesz którego razu wolę bożą, to potem będzie jak znalazł, by przywitać na tym łez padole :)
Gdy płacisz co najmniej kilkaset złotych składki zdrowotnej miesięcznie to w państwowym szpitalu nikt ci łachy nie robi to raz. Więc bez takiego taniego populizmu. Dwa to tak jak myślałem, do niewielu dotarł prosty fakt, że to całe zbieractwo polega głównie na mniej lub bardziej sformalizowanym przetrawianiu pieniędzy samorządów, a więc i Twoich i moich i pewnie wszystkich na tym forum, bo takich samorządów które się wesołkowi postawiły było raptem kilka. Myślę, że parafraza z "weselem Kowalskiego, który zarobił" pasuje tu idealnie. Bo po przeliczeniu wszystkich kosztów nie zarobił tylko ogólnie to stracił, tyle, że nie on a jego rodzice lub teściowie. Ale jak wszyscy wiemy "Będzie zabawa, będzie się działo" blaski fleszy u polityków itp. W końcu jeden czy drugi wójt, prezydent czy burmistrz nie płaci z własnej kieszeni, a się pokaże i jeszcze zaprocentuje u ludu.
Ostatnio edytowano 6 lut 2019, o 00:23 przez rpg7, łącznie edytowano 1 raz
rpg7
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 6 lut 2019, o 00:22

rpg7 napisał(a):
welder napisał(a):
kompleks moderatora napisał(a):Oooo moja ulubiona część dyskusji się zaraz zacznie czyli szantaż emocjonalny :D

Otóż moja odpowiedź jest następująca. Nie wiem jaki jest sprzęt na oddziałach dziecięcych i nie interesuje mnie

To podziękuj ludziom którzy myślą za ciebie. Jak poczujesz którego razu wolę bożą, to potem będzie jak znalazł, by przywitać na tym łez padole :)
Gdy płacisz co najmniej kilkaset złotych składki zdrowotnej miesięcznie to w państwowym szpitalu nikt ci łachy nie robi to raz. Więc bez takiego taniego populizmu. Dwa to tak jak myślałem, do niewielu dotarł prosty fakt, że to całe zbieractwo polega głównie na mniej lub bardziej sformalizowanym przetrawianiu pieniędzy samorządów, a więc i Twoich i moich i pewnie wszystkich na tym forum, bo takich samorządów które się wesołkowi postawiły było raptem kilka. Myślę, że parafraza z "weselem Kowalskiego, który zarobił" pasuje tu idealnie. Bo po przeliczeniu wszystkich kosztów nie zarobił tylko ogólnie to stracił, tyle, że nie on a jego rodzice lub teściowie. Ale jak wszyscy wiemy nie o to w tym chodzi by zyski przewyższały koszty choć wielu woli udawać, że tak nie jest. :)

To zrób to lepiej,albo zrób cokolwiek.Wtedy przemyśle sprawę.Bo na razie to pokazujesz polactwo dla polactwa .Masz coś do zaproponowania ludziom,to dawaj
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jurek5551 » 6 lut 2019, o 00:26

I nie powinno być takiego finansowania po cichu, skoro zbiera pieniądze to niech sam płaci za igrzyska. Z drugiej strony samorządy i tak organizują takie imprezy a pożytku żadnego nie ma poza zadowoleniem gawiedzi. A co do kilkuset zł składki to i tak nie starczy na wszystko co chcesz.
jurek5551
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez rpg7 » 6 lut 2019, o 00:34

To zrób to lepiej,albo zrób cokolwiek.Wtedy przemyśle sprawę.Bo na razie to pokazujesz polactwo dla polactwa .Masz coś do zaproponowania ludziom,to dawaj

A nie denerwuje Cię, że jeden czy drugi rząd zamiast reformować służbę zdrowia woli udawać, że wszystko jest ok? To co zbiera Wośp to jest przecież ułamek % budżetu -to jednak nie jest taki prosto-skuteczny mechanizm jak wielu ludziom się wydaje. Osobiście to uważam, że od kilku sezonów kwestia Wośp służy wyłącznie rozgrywaniu wojny polsko-polskiej, przecież w mediach zarówno krytyka jak i obrona Wośp są jakby nie merytoryczne. Jakieś przeciwstawianie lemingów mocherom. Owsiak vs Rydzyk . I tak dalej.
rpg7
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Skitarius » 6 lut 2019, o 00:53

rpg7 napisał(a):Jakieś przeciwstawianie lemingów mocherom. Owsiak vs Rydzyk . I tak dalej.

Teraz na topie jest próba ustawiania Caritasu jako "wroga" dla WOŚP. Coś jakby ring na którym wpycha się dwóch zawodników którzy nie mają nic do siebie ani nie mają najmniejszej ochoty do jakiejś walki. Do tego stopnia próbowano w tą walkę wciągnąć Caritas że ten musiał przecież wystawiać oświadczenia że nie mają nic do WOŚP a nawet grają razem z nim bo każdy szczytny cel jest dobry. Spotykałem się nawet z mało skrywaną wściekłością że Caritas nie chce brać udziału w tej wojence.
Skitarius
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jurek5551 » 6 lut 2019, o 00:56

A gdzie taka próba?
jurek5551
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 6 lut 2019, o 00:57

rpg7 napisał(a):
A nie denerwuje Cię, że jeden czy drugi rząd zamiast reformować służbę zdrowia woli udawać, że wszystko jest ok?

Szczerze...już nie,pogodziłem się z bajzlem.Tylko że teraz jak oni mi,tak ja im.W Polsce płace już tylko od nieruchomości

To co zbiera Wośp to jest przecież ułamek % budżetu -to jednak nie jest taki prosto-skuteczny mechanizm jak wielu ludziom się wydaje.

Bo one nigdy nie są proste,tak jak wywijasy mojej księgowej.A uczyła się u najlepszych złodziei, bo w 20 lat skarbówce

Osobiście to uważam, że od kilku sezonów kwestia Wośp służy wyłącznie rozgrywaniu wojny polsko-polskiej, przecież w mediach zarówno krytyka jak i obrona Wośp są jakby nie merytoryczne. Jakieś przeciwstawianie lemingów mocherom. Owsiak vs Rydzyk . I tak dalej

Póki nie wymyślą czegoś lepszego to mi nie przeszkadza.A że zarobi trochę przy okazji, to co ? Za bezdurno ma robić, to nie komuna,miał pomysł zrealizował go, przy okazji robi coś dla ludzi,reszcie zostało zazdrościć
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Skitarius » 6 lut 2019, o 01:02

jurek5551 napisał(a):A gdzie taka próba?

W 2017 roku, wtedy to przecież Caritas opublikował swoje oświadczenie. Że nie konkuruje ani nie działa przeciwko WOŚP.

Antoni wtedy robił tą akcję "promocyjną" wojska i zbiórka na Caritas tam była. Zakończyło się to wielką klapą... swoją drogą, MON powtórzył to w tamtym roku i w tym bo nic nie słyszałem?
Skitarius
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jurek5551 » 6 lut 2019, o 01:13

Pamiętam, była wielka nagonka zakończona klapą. To wtedy chyba MON więcej wydał na igrzyska niż zebrał pieniędzy. Nawet nie pozwalali zbierać na wośp pod kościołami.
jurek5551
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Skitarius » 6 lut 2019, o 01:21

Oj i to grubo, pamiętam że to była równa liczba z dniem akcji. Zrobili to 14 Stycznia, zebrali 14 tysięcy. A koszt to miał być 350 tysięcy, przy czym była super polewka jak się okazało że na imprezie w Żaganiu gdzie i Antoni był i Brocha nawet wpadło im 225 zł do puszki wszystkiego. ;D

Chyba w Żaganiu nie darzyli szczególną i ofiarną miłością Antoniego. ;)
Skitarius
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kompleks moderatora » 6 lut 2019, o 11:09

Jak im zarąbał leony do Wesołej to co się dziwisz :)
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kantyna / Offtopic