Biedronka

Dyskusje nie związane z zasadniczą tematyką forum Militarium.

Re: Biedronka

Postprzez Pismak » 5 lut 2019, o 23:17

To było do Skitariusa. I nie po to żeby wykazać że jest "gupi" a ja taki mądry że hoho. Tylko żeby pokazać iż bardzo łatwo popaść w pewien schemat. Oto wydaje się nam że mamy poprawną wizję świata a inni np płąskoziemcy to idioci wierzący w bajki. Tymczasem sami wierzymy w bajki (uproszczenia) które są dla nas "nauką" a z punktu widzenia innych np w tym wypadku astronoma czy matematyka posługujemy się uproszczeniem czy też "kłamstwem" niewiele różniącym się od tak pogardzanych płaskoziemców z punktu widzenia nauki. Różni nas tylko skala uproszczenia.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kompleks moderatora » 5 lut 2019, o 23:21

jurek5551 napisał(a):Rozumiem że nie masz dzieci i jesteś twardym facetem którego nie obchodzą? Czy jesteś tak bogaty że Cię to nie obchodzi? Skąd taka agresja? Co Ci ten Mesjasz zrobił?

Deprawuje młodych ludzi i jest narzędziem duraczenia społeczeństwa, które to społeczeństwo tylko udowadnia, że nie ma pojęcia nawet o tym jaka jest proporcja między wydatkami Państwa a WOŚPem i jak śmiesznym wkładem jest ta zbiórka na de facto państwowe szpitale - czyli w zasadzie jest podatkiem.

Skitarius nie rozumiesz podstawowej rzeczy. Prawda nie zależy od tego co my akurat wiemy, rozumiemy. Prawda JEST. Możemy jej nie znać całkowicie, ale nie możemy mówić, że jej nie ma, tylko dlatego, że wszystkiego nie wiemy.
Ostatnio edytowano 5 lut 2019, o 23:24 przez kompleks moderatora, łącznie edytowano 1 raz
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 5 lut 2019, o 23:23

kompleks moderatora napisał(a):Oooo moja ulubiona część dyskusji się zaraz zacznie czyli szantaż emocjonalny :D

Otóż moja odpowiedź jest następująca. Nie wiem jaki jest sprzęt na oddziałach dziecięcych i nie interesuje mnie

To podziękuj ludziom którzy myślą za ciebie. Jak poczujesz którego razu wolę bożą, to potem będzie jak znalazł, by przywitać na tym łez padole :)
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kompleks moderatora » 5 lut 2019, o 23:25

Pisz po polsku bo nie rozumiem tego zdania.
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 5 lut 2019, o 23:26

kompleks moderatora napisał(a):Pisz po polsku bo nie rozumiem tego zdania.

Zrozumiesz jak przyjdzie czas.O to bądź spokojny
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kompleks moderatora » 5 lut 2019, o 23:29

Nie zrozumiem. Podpisałem oświadczenie o niekorzystaniu ze sprzętu wośp. A to oznacza, że zostały mi tylko czary i polne zioła, bo jak powszechnie wiadomo, bez WOŚP śmiertelność noworodków byłaby na poziomie Burundi.
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Skitarius » 5 lut 2019, o 23:32

Pismak napisał(a):To było do Skitariusa. I nie po to żeby wykazać że jest "gupi" a ja taki mądry że hoho. Tylko żeby pokazać iż bardzo łatwo popaść w pewien schemat. Oto wydaje się nam że mamy poprawną wizję świata a inni np płąskoziemcy to idioci wierzący w bajki. Tymczasem sami wierzymy w bajki (uproszczenia) które są dla nas "nauką" a z punktu widzenia innych np w tym wypadku astronoma czy matematyka posługujemy się uproszczeniem czy też "kłamstwem" niewiele różniącym się od tak pogardzanych płaskoziemców z punktu widzenia nauki. Różni nas tylko skala uproszczenia.

No dobrze ale skala uproszczenia, uproszczeniu nie równa. A samo uproszczenie nie jest kłamstwem, jest formą przekazania informacji która nie wymaga wiedzy mniej lub bardziej specjalistycznej.

Lekarz nie przekazuje ci całości opisu problemu przy diagnozie używając specjalistycznych określeń bo człowiek który z tym styczności nie miał tego nie zrozumie. Osoby posiadające jakąkolwiek specjalistyczną wiedzę by ją przekazywać osobom niezorientowanym muszą upraszczać ten przekaz by zostały zrozumiane. Stosować porównania, uproszczenia, przykłady. Tak przecież działa nauka czegokolwiek, zaczynasz od uproszczonych form by potem po ich ogarnięciu przechodzić do form bardziej złożonych.

@kompleks moderatora nie zgodze się z tym, prawdą dla ciebie jest to co Ty uważasz w danym momencie za prawdę. Może ona istnieć, jedna niepodważalna (choć jak wynika z całej tej dyskusji nie ma czegoś takiego jak niepodważalna prawda) ale to nie oznacza że twoja prawda nią jest. Nie oznacza że moja nią jest ani pismaka. Może się okazać że jeden z nas ma rację, może że żaden nie ma racji i jest w błędzie.

I tu jest clue sprawy jak dla mnie. Prawda jest subiektywna dla danej osoby, jeśli uważasz coś za prawdę wcale nie oznacza że jest ona TĄ prawdą. Tak jak dla płaskoziemca prawdą jest to że ziemia jest płaska czy tam wklęsła, nie wiem jak oni tam to widzą tak szczegółowo. Dla mnie jego prawda nie jest moją prawdą bo ja uważam że ziemia płaska/wklęsła nie jest.
Skitarius
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jurek5551 » 5 lut 2019, o 23:34

Jak można zdeprawować młodych ludzi którzy parę dni w roku biorą udział w zbiórce albo pójdą na koncert? Mesjasz robi to osobiście czy telepatycznie? Wośp to jakaś sekta gdzie co tydzień spotyka się milion żeby kraść, pić, ćpać i gwałcić? Chyba przeceniasz ich mozliwosci. Opowiedz o tych zdeprawowanych, jesli to prawda musisz znać wielu.
Ostatnio edytowano 5 lut 2019, o 23:35 przez jurek5551, łącznie edytowano 1 raz
jurek5551
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kompleks moderatora » 5 lut 2019, o 23:35

No teraz to się kłócimy o semantykę. W takim razie zamiast "moja prawda" używajmy wyrażenia "moja opinia" "mój obecny stan wiedzy". Dla mnie nie ma takiego pojęcia jak "moja prawda". Bo w 99% nie znamy tej prawdy. Często nawet prawdy o sobie.
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kompleks moderatora » 5 lut 2019, o 23:37

jurek5551 napisał(a):Jak można zdeprawować młodych ludzi którzy parę dni w roku biorą udział w zbiórce albo pójdą na koncert? Mesjasz robi to osobiście czy telepatycznie? Wośp to jakaś sekta gdzie co tydzień spotyka się milion żeby kraść, pić, ćpać i gwałcić? Chyba przeceniasz ich mozliwosci. Opowiedz o tych zdeprawowanych, jesli to prawda musisz znać wielu.

Mówię o woodstocku.
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jurek5551 » 5 lut 2019, o 23:41

To nie wysyłaj tam swoich dzieci. Od czego jesteś? Mi się to też nie podoba to nie wysyłam, niech tam jeżdżą już zdeprawowane albo te których rodzicom nie zależy.
jurek5551
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kompleks moderatora » 5 lut 2019, o 23:43

Sam nie jeżdżę i nie wyślę.
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 5 lut 2019, o 23:44

kompleks moderatora napisał(a):Nie zrozumiem. Podpisałem oświadczenie o niekorzystaniu ze sprzętu wośp. A to oznacza, że zostały mi tylko czary i polne zioła, bo jak powszechnie wiadomo, bez WOŚP śmiertelność noworodków byłaby na poziomie Burundi.

Wszystko przed tobą ,uwierz mi.Nawet jak szansa będzie jedna na 10000, to publicznie podetrzesz się tym oświadczeniem
Obyś nie musiał
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 5 lut 2019, o 23:47

Ale to takie proste. Pieniądze należą do Obywateli. Gdyby nie Owsiak trafiały by na inne cele być może harytatywne gdzie byłyby tak samo lub podobnie rozkradane (w podobnym stopniu) lub na inne cele które nie byłyby z założenia bardziej "stracone". Z tego powodu nie bardzo rozumiem cały hałas za jak i przeciw. Znaczy rozumiem chodzi o sam hałas żeby był. Z mojego punktu widzenia albo daje bo chce albo nie i daje innym lub przepijam wedle uznania i upodobań. Jedyne o co można mieć pretensje to łamanie prawa (jeśli zachodzi) i nieuprawnione wsparcie publiczne/państwowe (o ile zachodzi). Nie MOŻNA zakazywać działalności jeśli nie łamie prawa bo to prowadzi do państwa bezprawia. Jeśli coś uznaje się za szkodliwe to od tego jest regulacja prawa aby to obijać sankcjami. Tak jak z dopalaczami. Cała reszta krzyku za i przeciw to jest wojna o światopogląd a nie o zasady państwa prawa i tyle. ::)
No dobrze ale skala uproszczenia, uproszczeniu nie równa. A samo uproszczenie nie jest kłamstwem, jest formą przekazania informacji która nie wymaga wiedzy mniej lub bardziej specjalistycznej.
Po pierwsze każde uproszczenie jest kłamstwem- to wynika z definicji prawdy.
Prawda – według klasycznej definicji właściwość sądów polegająca na ich zgodności z faktycznym stanem rzeczy, których dotyczą.
Prawdą jest tylko faktyczny stan rzeczy a więc każdy stan niezgodny choćby nie wiadomo jak przybliżony nie jest prawdą.
Po drugie uproszczenie nie jest równe urposzczeniu ale kto ma decydować które jest bardziej a które mniej "uproszczone"? Decydujesz zawsze TY (dla siebie) a więc skalujesz uproszczenie odnosząc je do tego co uważasz za "prawdę" Dlatego dla katolika zawsze bardziej normalną religią będzie protestantyzm czy kalwinizm niż Shinto tyle że skąd może Katolik wiedzieć co jest bliższe Bogu (jaki jest stan faktyczny)? Każdy ma swoją prawdę i pewnie dla każdego jest ona najpoprawniejsza. Mnie wystarcza jeśli nikt mi siłą swoich prawd nie wtłacza do światopoglądu.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jurek5551 » 5 lut 2019, o 23:50

kompleks moderatora napisał(a):Sam nie jeżdżę i nie wyślę.

No to o co chodzi? Ile trwa ten woodstok? Przez cały rok tam pija, kradną, ćpają i gwałcą? Przez lata wychowujesz dziecko a Mesjasz zdeprawuje w kilka dni? Cóż, zawsze lepiej jak ktoś inny jest winny.
jurek5551
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kantyna / Offtopic