Biedronka

Dyskusje nie związane z zasadniczą tematyką forum Militarium.

Re: Biedronka

Postprzez rpg7 » 5 lut 2019, o 22:34

jurek5551 napisał(a):Najlepsze jest to że za wynajęcie tego podestu zapłacił nie pan wesołek tylko np lokalne władze z naszych podatków. Tak władza za nasze pieniądze potrafi się ogrzać w blasku sukcesu. Każda władza, zeby było jasne a nie tylko ta czy tamta.

Oczywiście, ja tylko opisałem mechanizm. Większość państwowych szpitali też podlega pod samorządy, a władza samorządowa to w końcu też "państwo".
rpg7
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Skitarius » 5 lut 2019, o 22:35

jurek5551 napisał(a):Najlepsze jest to że za wynajęcie tego podestu zapłacił nie pan wesołek tylko np lokalne władze z naszych podatków.

Wszystko jest płacone z naszych podatków, władza swoich pieniędzy nie ma, ma nasze i nimi dysponuje. A pan wesołek ma to do siebie że nikogo nie zmusza by w te puszki rzucali przez jeden dzień w roku. Robi show i robi go dobrze a ludzie się zrzucają z własnej woli. I tak jak rzucają mogą nie rzucać i to będzie ich osobista decyzja. Mogą rzucić komu innemu lub nie rzucić nikomu. I wesołek krzywdy nikomu nie robi.

A co do samej demoralizacji, zawsze mnie śmiech bierze przy tym haśle. Bo przypominam sobie swoje lata młodości, kolegów i koleżanki, znajomych i osoby ledwo znane jacy to my święci byliśmy, czyści i moralni. Jak to szlug nie jaraliśmy po kryjomu ani piwa nie piliśmy, jak to się na tajniaku pewnych gazetek nie kupowało i VHS z ambitnym kinem Bawarskim oglądało. Jak to się nie nagrywało Playboya wieczorową porą i potem VHS nie pożyczał by zobaczyć co to po północy puścili w TV. Jak się szło na disco, jechało na koncerty... jak już interneta się pojawiły to już byliśmy całkiem straceni dla świata.

Ale to pan wesołek demoralizuje. ;)
Skitarius
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jurek5551 » 5 lut 2019, o 22:44

Jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy: kto wrzuci do puszki wesołka to już raczej nie wrzuci do puszki caritasu czy czego tam. Zdominował rynek, podbiera kasę innym więc ma wrogów. Ubiegły rok ja widzę jako nieudaną próbę wyrzucenia to z rynku.
Ostatnio edytowano 5 lut 2019, o 22:46 przez jurek5551, łącznie edytowano 1 raz
jurek5551
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 5 lut 2019, o 22:44

Kiedyś uczono że słońce kręci się dookoła ziemi i była to niepodważalna, ktoś ją podważył i udowodnił że jednak jest odwrotnie i to jest obecna prawda. I tego teraz nas uczą, to jest fakt. Ale i on będzie podważany przez różne osoby, płaskoziemców, słońco-obrotników itp.
nie chcę cię pouczać ale ani Słońce nie kręci się dookoła Ziemi ani Ziemia dookoła Słońca tak że akurat to już też dawno udowodniono.

Za to ja Ci powiem taką historyjkę.
No cóż pan Owsiak przecież sam przyznał oficjalnie w wywiadzie że wszystkie pieniądze zebrane do puszek są skrupulatnie liczone i nic z nich nie jest "przekręcane bo by go wywieźli taczkami "przeciwnicy"- w co nietrudno mi uwierzyć. Natomiast owe pieniążki trafiają na konta na których leżą do czasu wydania a ODSETKI od nich idą na cele które sobie pan Owsiak uzna za stosowne a więc nie związane ze statutem organizacji i jest to jego prywatna sprawa gdyż nie obejmuje ich statut a są to grube setki i miliony złotych. I ja panu Owsiakowi nie żałuję bo wymyślił biznes który przynosi grube zyski jemu i pewnie kilku innym osobom a nikt nie zmusza do wrzucania do puszek. Biznes jak biznes. Można kupić kiełbasę i napędzić biznes przetwórstwa mięsnego a można do puszki i napędzić biznes orkiestry. Byłoby miło gdyby ten biznes nie korzystał przymusowo z mojej kieszeni jak to raczyłeś zauważyć ale w Polsce nie jest to ewenement tylko norma więc jakoś szczególnie się nie wyróżnia w tym względzie natomiast wyróżnia się promując określone postawy co już dla różnego rodzaju biznesów jest rzadko spotykane i wskazuje o co tak naprawdę chodzi podobnie jakby właściciele masarni zajęli się promocją aborcji albo dla odmiany zakazu antykoncepcji... :))
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 5 lut 2019, o 22:48

Gryzie Polaka, jak sąsiadowi się uda :)
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jurek5551 » 5 lut 2019, o 22:51

welder napisał(a):Gryzie Polaka, jak sąsiadowi się uda :)

I tu się muszę z Tobą zgodzić. Nieważne czy mi będzie dobrze, ważne zeby sąsiadowi było gorzej!
jurek5551
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kompleks moderatora » 5 lut 2019, o 22:53

Skitarius napisał(a):
kompleks moderatora napisał(a):Prawda jest zawsze jedna i leży tam gdzie leży a nie pośrodku.

Nie dopuszczasz do siebie że "prawda" którą Ty uważasz za tą jedyną może być tą trzecią prawdą?

Oczywiście, że dopuszczam.

Że się możesz mylić, możesz być uprzedzony, możesz być po prostu zmanipulowany i odpowiednio nakręcony na daną rzecz? Że twoje opinie mogą być jak najbardziej błędne i wypaczone i nie mieć nic wspólnego ze stanem faktycznym?

Jak najbardziej mogę się mylić.

Pretendujesz w swoim mniemaniu do bytu nieomylnego czyli Boskiego z monopolem na to co jest a co nie jest prawdą ?

Ja nie pretenduję. Jest jeden gość, który doskonale przeczytał blef Owsiaka z rezygnacją i powrotem w chwale i na białym koniu.

Jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy: kto wrzuci do puszki wesołka to już raczej nie wrzuci do puszki caritasu czy czego tam. Zdominował rynek, podbiera kasę innym więc ma wrogów. Ubiegły rok ja widzę jako nieudaną próbę wyrzucenia to z rynku.

Ludzie kochani zrozumcie. Ten cały cyrk ma jedno za zadanie. Tresurę. Jakie pieniądze. A co to jest te śmieszne 100 mln? A jakie są efekty tresury?:

"Obyś zdechł skur***ynu na raka bo chyba nie będziesz się leczył na sprzęcie WOŚP!"
"Baba bez bolca dostaje pierdo*ca"
śp. profesor Władysław Bartoszewski
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Skitarius » 5 lut 2019, o 22:58

Pismak napisał(a):nie chcę cię pouczać ale ani Słońce nie kręci się dookoła Ziemi ani Ziemia dookoła Słońca tak że akurat to już też dawno udowodniono.

Momencik, wydaj mi się jednak że ruch obiegowy ciał niebieskich naszego układu dookoła centralnego jego punktu, czyli Słońca jest rzeczą nadal aktualną. Przynajmniej jak ostatnio sprawdzałem tak było... więc kiedy to udowodniono że nie kręcimy się dookoła Słońca? ???
Skitarius
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kompleks moderatora » 5 lut 2019, o 23:02

No i czego nie rozumiesz? W lokalnym układzie odniesienia planety krążą wokół swojej gwiazdy - u nas Słońca. Jest to PRAWDA. I nie zmieniły tego nauczania Ptolomeusza, średniowiecze itd. I prawdy o Owsiaku i tym robi a przede wszystkim jakie to ma skutki nie zmieni opinia pani Jadzi, której córkę leczono na pompie insulinowej kupionej przez Mesjasza.
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jurek5551 » 5 lut 2019, o 23:05

A byłeś kiedyś na oddziale dziecięcym i widziałeś jaki i skąd jest tam sprzęt? Tam jednak widać gdzie się podziały pieniądze.
jurek5551
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 5 lut 2019, o 23:07

Słońce nie jest centralnym punktem US.

Gdzieś w okolicach trzech praw Newtona? Mniej więcej wtedy ogarnęli że tak Ziemia jak i Słońce muszą krążyć nawzajem wokoło siebie tyle że ze względu na różnicę mas Barycentrum układu znajduje się dużo bliżej środka Słońca niż środka Ziemi. W ogólności Barycentrum wyznacza środek ciężkości całego Układu Słonecznego bo krążymy przecież również w układzie innych ciał US a już w szerszym ujęciu to okrążamy lokalne barycentrum Wszechświata w jego grawitacyjnych granicach. :D Ale to też już nieprawda bo nie uwzględnia zmian wynikających z mechaniki czasoprzestrzeni tylko prostą mechanikę Newtona. Itd. itp. Jak to było? Każdy ma swoją prawdę tyle że jedni mniej a inni bardziej uproszczoną. Płaskoziemcy ze swoją prawdą zostali na poziomie średniowiecza a ty z "Ziemia krąży wokoło Słońca" na poziomie podstawówki bo chyba w liceum już chyba poruszają tą kwestię (za moich czasów poruszali).
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kompleks moderatora » 5 lut 2019, o 23:11

Oooo moja ulubiona część dyskusji się zaraz zacznie czyli szantaż emocjonalny :D

Otóż moja odpowiedź jest następująca. Nie wiem jaki jest sprzęt na oddziałach dziecięcych i nie interesuje mnie to. A ponieważ nie jestem ckliwą, rozemocjonowaną babą o wątłym pojęciu o tym jak działa "Świat" to nie działają na mnie te czułe słówka. Staram się patrzeć trzeźwo, bez emocji na dalekie skutki tego co się dzieje, co mnie otacza.
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kompleks moderatora » 5 lut 2019, o 23:12

Pismak napisał(a):Słońce nie jest centralnym punktem US.

Gdzieś w okolicach trzech praw Newtona? Mniej więcej wtedy ogarnęli że tak Ziemia jak i Słońce muszą krążyć nawzajem wokoło siebie tyle że ze względu na różnicę mas Barycentrum układu znajduje się dużo bliżej środka Słońca niż środka Ziemi. W ogólności Barycentrum wyznacza środek ciężkości całego Układu Słonecznego bo krążymy przecież również w układzie innych ciał US a już w szerszym ujęciu to okrążamy lokalne barycentrum Wszechświata w jego grawitacyjnych granicach. :D Ale to też już nieprawda bo nie uwzględnia zmian wynikających z mechaniki czasoprzestrzeni tylko prostą mechanikę Newtona. Itd. itp. Jak to było? Każdy ma swoją prawdę tyle że jedni mniej a inni bardziej uproszczoną. Płaskoziemcy ze swoją prawdą zostali na poziomie średniowiecza a ty z "Ziemia krąży wokoło Słońca" na poziomie podstawówki bo chyba w liceum już chyba poruszają tą kwestię (za moich czasów poruszali).

Oczywiście uprościłem. :) Bywa tak, że barycentrum jest poza Słońcem :D.
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Skitarius » 5 lut 2019, o 23:15

kompleks moderatora napisał(a):No i czego nie rozumiesz? W lokalnym układzie odniesienia planety krążą wokół swojej gwiazdy - u nas Słońca. Jest to PRAWDA.

I to jest twoja prawda. Pismak piszę że to jest trzecia prawda bo jest inna prawda która też nie jest do końca prawdą bo:

Pismak napisał(a):Ale to też już nieprawda bo nie uwzględnia zmian wynikających z mechaniki czasoprzestrzeni tylko prostą mechanikę Newtona. Itd. itp.

;D ;D ;D

Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone! >:D
Skitarius
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jurek5551 » 5 lut 2019, o 23:16

Rozumiem że nie masz dzieci i jesteś twardym facetem którego nie obchodzą? Czy jesteś tak bogaty że Cię to nie obchodzi? Skąd taka agresja? Co Ci ten Mesjasz zrobił?
jurek5551
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kantyna / Offtopic