O rzekomej agenturze. I stylu moderowania.

Dyskusje nie związane z zasadniczą tematyką forum Militarium.

Re: O rzekomej agenturze. I stylu moderowania.

Postprzez militarysta » 21 sie 2016, o 22:24

Kolego, SERIO?! co to ma wspólnego z moderowaniem i tematem wątku?
No ludzie.
OT w OT z OT...ratunku...specjalnie to robicie..?
Militarysta
militarysta
Moderator
Moderator

Postprzez mg schutze » 21 sie 2016, o 23:53

Strona główna forum ‹ Inne ‹ Kantyna / Offtopic ;)

Co do Trompa, a gdzie w poście który znowu usunąłeś atakowałem kogokolwiek?
To była odpowiedź na wpis Obiektu o PW do Marka... spoko teraz robiłem screeny...
mg schutze
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez rpg7 » 22 sie 2016, o 17:03

dd100 napisał(a):I'm back. ;). Dzięki lobbyś za wsparcie. Szczerze mówiąc napisałbym tak jeszcze raz, szczególnie po tym jak po dwóch godzinach walki udało się w końcu uśpić kilkumiesięcznego berbecia (bardzo źle znosi szczepienia i druga nocka w plecy). Może w końcu to do kogoś dotrze, bo nagminnie lecą takie teksty w tematach dotyczących 500+ (podobnie jak teksty prawie zrównujące rodzinę wielodzietną z patologiczną), a do niektórych inaczej się nie da. Ciekawym tylko jakimi to jeszcze mądrościami wykazał się rpg w tym skasowanym poście.
Od razu wyjaśnię, iż nigdzie nie odniosłem się do celowości programu 500+. Moim zdaniem w żadnym lub co najwyżej w niewielkim stopniu w płynie na wzrost dzietności. Zwiększy tylko konsumpcje. My być może z żoną zdecydujemy się i na czwarte dziecko i 500+ nie będzie miało z tym nic wspólnego (dwójka dzieci w podobnych wieku lepiej się wychowuje, a mamy przykład w o kilka lat starszej dwójce). Jeszcze się zobaczy, choć przyznaję, iż ja osobiście może nie jestem dobrym przykładem, gdyż zarabiam dość przyzwoicie i stać mnie na utrzymanie wielodzietnej rodziny i 500+ nie jest mi do życia potrzebny.

Obiekt172 zarzuciłeś mi i Markowi101 zniżenie się do poziomu onetu, a następnie zrobiłeś to samo (tak, zdążyłem przeczytać co tam wysmoliłeś). Hipokryzja zawsze w cenie.

Weź ty łaskawie z tym drugim bęcwałem, który rzuca w moim kierunku wulgaryzmami bo wyrwał zdanie z kontekstu -łaskawie zejdź ze mnie. Mam prawo krytykować program 500+ , a ty możesz sobie go bronić. Prawda jest taka, że efekt tego programu na dzietność Polaków będzie niewielki w stosunku do kosztów. Gdybyś uważnie czytał moje posty to byś wiedział, że jestem zwolennikiem odpisów podatkowych (model tzw. izraelski) i dużego wsparcia dla rodzin ale raczej na 3 dziecko i wzwyż-jeżeli ma to mieć jakiś skutek inny niż dodatkowe głosy w wyborach na konkretną partię. Zasiłki za "nic nie robienie" czyli wypłacanie kasy za samo posiadanie dzieci wpłynie na przyrost naturalny w niewielkim stopniu. Po prostu część najsłabiej zarabiających kobiet zostanie wypchniętych z rynku pracy i zechce zająć się domem zamiast tyrać za tą samą kasę. Większość Polaków traktuje 500+ jako formę zasiłku na już posiadane dzieci i fundują im za to wakacje czy kursy. Spoko, ale dzietności to raczej nie zwiększa. Na drugi raz będę brał pewne zwroty w cudzysłów bo widzę, że niektórzy mają z tym problem.

Wcześniej ktoś musiał odpocząć za nazwanie Cię debilem, teraz dla odmiany Ty odpoczniesz za bęcwała. Zachowujcie się, byle jak, ale się zachowujcie.
urbanoid
rpg7
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez militarysta » 22 sie 2016, o 19:16

OK, była odpowiedź tytułem prawa do repliki a teraz informuje, że kolejne wpisy na ten temat usuwam - zwłaszcza czepiające się rpg7.
Na ten temat załóżcie sobie osobny wątek albo dyskutujcie w:
Polska w XXI wieku na tle Świata

Inaczej będę wycinać.
Militarysta
militarysta
Moderator
Moderator

Postprzez mg schutze » 7 cze 2017, o 05:59

Oczywiście urbanoid "szerokim gestem" bany rozdaje, ale "bucu pierdolony" w gały go nie pali. Co, bo kolega kolegi "bucu pierdolony"??
Post zgłoszony TYGODNIE temu, jednak "administracja" na wywalone ( i tak, wielce "szanowny" logował się w tym czasie, jednak zgłoszenia nie zamknął "buc pierdolony").
Załączniki
18360660_1419896181387379_245594276_n.jpg
18360660_1419896181387379_245594276_n.jpg (81.9 KiB) Przeglądane 994 razy
mg schutze
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez urbanoid » 7 cze 2017, o 19:16

Spoko, obaj dostaniecie po tygodniu. Ty za dziś.

I zgłoszenia zamknięte, wedle życzenia.
urbanoid
Moderator
Moderator

Postprzez mg schutze » 24 cze 2017, o 22:34

Smutny jesteś niczym Szojgus-Wielgus, czyli nihil novi :D
mg schutze
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 9 wrz 2017, o 18:54

pio napisał(a):OT usunięte. A na dyskusję na temat pracy modów i Admina jest inny wątek. Możecie tu dyskutować na temat racjonalności Global Firepower (choć każdy, który bardziej liznął temat militariów, wie, że to jest januszowy ranking), ale zalecałbym stworzenie oddzielnego wątku do tej dyskusji.

Foxxnews - jak rzucisz jeszcze jedno "ale" w stronę moją, innego moda lub Admina, to będzie ban. I nie będzie zmiłuj się, bo nikt tu nie jest świętą krową. Zresztą to Ty zacząłeś OT w tym wątku, Ty masz wonty i Ty lecisz z ad personam do innych, dlatego że się z Tobą nie zgadzają.

A jak ktoś inny ruszy dalej z OT, to będzie ostrzeżenie lub ban w zależności od zawartej treści

Przecież to jest parodia dowcipu :) Ktoś tnie posty będące odpowiedzią na wrzut ad personam bez uzasadnienia po czym cenzuruje kolejne bez podpisu pozostawiając sam wrzut w oryginale. A w finale mamy wpis jednego z moderatorów, który w ogóle się nie wyświetlił jako uczestnik sytuacji jeszcze jedno "ale" w stronę moją (...) po tendencyjnej wycince treści postów z pozostawieniem... kolejnego motywu pod moim adresem bez związku z przedmiotem jako "nie OT" w temacie sprzętowo-militarnym na Ukrainie.

Piszę tu już trochę i każdy miał okazję się przekonać czy mam do kogoś "wonty" i lecę ad personam, bo się ze mną "nie zgadza". Swoją drogą sam za siebie mówi fakt, że to pierwsza taka kontrowersja (chociaż dokładnie w stylu tej z mojego podpisu). Można było napisać wprost, że to ja nie pozwoliłem się traktować jednej ze świętych krów jak pachołek - a tu tak nie wolno. Ale cóż... lepiej sytuację "odwrócić".

Dla mnie no problemo, bo te dyskusje to obok źródła ciekawego info czy opinii jednak zwykła rozrywka. Co by nie pisać będąc dość aktywnym w necie (w tym jako admin i mod) z takim tendencyjnym i w sumie dość żenującym moderowaniem się nie spotkałem.

PS Bynajmniej nie liczę na jakąkolwiek refleksję. Po prostu zostawiam wpis w "księdze skarg i zażaleń" ;) Ciekawe, czy też poleci albo zostanie "wyzerowany" z czerwonym komentarzem nijak mającym się do rzeczywistości. "Stare dobre czasy" Panowie C:-)
to be or not to be - wot woproz ;)

viewtopic.php?f=13&t=7275&p=279190#p279190
Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez prowler » 9 wrz 2017, o 19:28

Foxxnews napisał(a):PS Bynajmniej nie liczę na jakąkolwiek refleksję. Po prostu zostawiam wpis w "księdze skarg i zażaleń" ;) Ciekawe, czy też poleci albo zostanie "wyzerowany" z czerwonym komentarzem nijak mającym się do rzeczywistości. "Stare dobre czasy" Panowie C:-)

No tak jak zwykle - kolejny z żalami...
Jak musieliśmy pożegnać się ze szmulem to byłeś wniebowzięty...

Jako były moderator (proszę się nie sugerować rangą - od ponad roku nie jestem moderatorem) mogę powiedzieć jedno - nie wiesz o czym piszesz.
Modzi maja wgląd w swym panelu i wiedzą czy ktoś (i kto) modyfikował / usuwał post. Co więcej starają się wymieniać informacjami - więc generalnie wiedza kto co i za co. (Przynajmniej tak było jeszcze w połowie 2016)
Więc nie jest tak jak to sobie uroiłeś, że ktoś ci perfidnie kasuje posty (część postu), tylko po to by potem drugi przywalił "niewinnemu"

Mówienie, że Moderator "który w ogóle się nie wyświetlił jako uczestnik sytuacji" jest nielogiczne z oczywistego powodu - Moderator jeśli nawet nie bierze czynnego udziału (nie pisze postów ze swoimi osądami) to z racji funkcji jest uczestnikiem - śledząc ją i interweniując w przypadkach naruszenia regulaminu

Jeśli uważasz że na forum są jakieś "święte krowy" to masz problem.
Było tu kilku którzy tak myśleli że im więcej wolno i już ich nie ma.
Były tez pomysły by dzielić na takich i owakich i takie pomysły przepadły...

A, że ludzie są ułomni i nie potrafią często respektować prostych reguł - cóż doświadczyłem tego empirycznie przez ponad 2 lata "pracy" jako moderator.

P.S. Tytułem złego nawyku - punkty regulaminu

2. Osobą wspomagającą pracę Administratora w prowadzeniu forum są Moderatorzy. Do zadań Moderatora należy:
[...]
d) usuwanie, zamykanie lub rozdzielanie tematów/postów,

9. Posty nic nie wnoszące do tematu, mogą być usuwane.

3. Ze względu na tematykę forum użytkownik chcący wziąć udział w dyskusji powinien mieć przynajmniej podstawową wiedzę z zakresu szeroko pojętej wojskowości. W przypadku braku takowej zalecane jest przed wzięciem udziału w dyskusji, skorzystanie z ogólnodostępnych publikacji książkowych, prasowych czy internetowych. Brak wiedzy może skutkować usunięciem użytkownika.

i najważniejsze dwa

5. Forum Militarium to prywatne przedsięwzięcie, dlatego nie obowiązują na nim zasady ogólnie pojętej demokracji.

6. Wypełnienie formularza rejestracyjnego i zalogowanie się oznacza akceptację niniejszego Regulaminu oraz zaakceptowanie reguł ustalonych przez właściciela forum.
prowler
Moderator
Moderator

Postprzez Foxxnews » 9 wrz 2017, o 20:49

Czy w tym temacie napisałem choć słowo do Ciebie? Jesteś modem albo adminem?
prowler napisał(a):No tak jak zwykle - kolejny z żalami...
Jak musieliśmy pożegnać się ze szmulem to byłeś wniebowzięty...

I kolejne kłamstwo. Jakiś cytacik? Szmul w odróżnieniu od 99% aktualnych tutejszych "łowców banderowców" podawał źródła na poparcie swoich opinii (inną rzeczą pozostaje sprowadzanie wojny do Lifenews, itp.). Mimo zupełnie przeciwnych stron barykady i pewnej nerwowości go szanuję. W dobrej wierze pisze o faktach (takich, jakimi je widzi).

Naprawdę nie ma opcji by poluzować tę internetową napinkę? ::)

Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez pio » 11 wrz 2017, o 10:22

Foxxnews napisał(a):Naprawdę nie ma opcji by poluzować tę internetową napinkę? ::)

Po prostu przestań marudzić...
Ale że nie umiesz się zastosować do poleceń, to masz, na co zasłużyłeś.
"Bez zgody ani państwo nie może egzystować, ani rodzina" - Ksenofont
pio
Moderator
Moderator

Postprzez Foxxnews » 12 wrz 2017, o 18:22

Ależ poza lekkim uśmiechem ja nic "nie mam". Cała kompromitacja moderatorki w tej sprawie polega na tym, że nie było żadnych "poleceń", tylko cięcie wpisów bez uprzedzenia i jakichkolwiek wskazówek, uwag, o "poleceniach" nie wspominając. Przy pozostawieniu OT "zgodnie z sympatiami".

Przez te wszystkie lata, zgodnie z zasadami na forum, dostosowywałem się do uwag "na czerwono" niezależnie od oceny ich trafności. W końcu to gospodarz określa zasady. Taki cyrk "w obronie" kolegi byłego moderatora (histeryczne cięcie plus kłamstwo w sprawie liczby usuniętych postów) oraz informowanie użytkownika, że "ma wonty", "marudzi" i już najśmieszniejsze "nie będzie zmiłuj się"... Wyłącz godmode i po prostu postępuj konsekwentnie i zgodnie z zasadami. W końcu cała historia rozpoczęła się od uwagi co na forum militarystycznym jest taktowne... i ani nie ma specjalnego znaczenia, ani nawet nie stała obok motywów OT ad personam, które w tamtym temacie przeszły.

Jak napisałem w pierwszym z komentarzy do sprawy, przez chwilę nie wątpiłem w dobre samopoczucie... jednak aspiracje do wydawania poleceń przy jednoczesnym braku ich wydawania to już klimaty w stylu obrad Narodowego Frontu Wyzwolenia Judei w "Żywocie Briana". Ale co kto lubi :)

Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia strona

Powrót do Kantyna / Offtopic