Polska w XXI wieku na tle Świata

Dyskusje nie związane z zasadniczą tematyką forum Militarium.

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez obiekt172 » 10 sie 2017, o 17:36

Ale w Szwajcarii jest OBOWIĄZEK udziału w wyborach
Podobnie referenda maja inna moc sprawczą.
Tam żadna partia nie pomyśli nawet o tym by "bojkotować" jakiekolwiek referenda
http://www.newsweek.pl/polska/donald-tu ... 181,1.html
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/ ... um/l6xxvk1

Wiesz jakby wyglądały wyniki wyborów w PL gdyby frekwencja wynosiła 90%?
Avatar użytkownika
obiekt172
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 2355
Dołączył(a): 6 lut 2010, o 22:42

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez yeti951 » 10 sie 2017, o 18:33

Pis by nie istniał. A w Szwajcarii owszem, są permanentne referenda. Tyle że raczej głosują na temat kształtu kostek chodnikowych a nie na tematy ustrojowe. Ustrój to oni mają stabilny, fajny, oparty o kurs franka i wiekową tradycję zarabiania na wszystkich kur...stwach i zbrodniach tego świata. W tych tematach referendów raczej nie będzie. A w Polsce? Po mszach pod kościołami można zebrać dowolną liczbę podpisów pod najbardziej absurdalnym wnioskiem. Chcesz 5 mln podpisów pod wnioskiem o wieszanie na haku za aborcję? Dostaniesz te podpisy . Z drugiej strony dostaniesz następne 5 mln za wsadzeniem Prezesa i spółki do pierdla. Obowiązek wyborczy? Ok. Tyle że partia która to przepchnie zapewne przegra wybory. Bo obywatele zagłosują na złość.
Chcesz takich referendów ? Taka demokracja jak w Szwajcarii jest u nas niemożliwa.
yeti951
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 715
Dołączył(a): 29 kwi 2014, o 09:40

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez Manga » 10 sie 2017, o 19:15

Dla społeczeństwa oświeconego taka demokracja bezpośrednia to idealny system. W Polsce społeczeństwo ma tak zatrute umysły przez różnych manipulatorów, lobbystów, różne grupy społeczne są tak roszczeniowe że niestety demokracja bezpośrednia nie zda egzaminu. Polsce prędzej potrzebny jest oświecony dyktator który rozgoni klakierów i manipulatorów niszczących społeczeństwo. Problem skąd wsiąść oświeconego dyktatora, na jednego oświeconego dyktatora przypada co najmniej kilkunastu dyktatorów satrapów kleptomanów, więc można się wpakować z deszczu pod rynnę.
Manga
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 2003
Dołączył(a): 27 gru 2014, o 15:43

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez Wojciech » 10 sie 2017, o 21:42

Panowie właśnie piszecie ładnie to ujmując w słowa że Polacy to de...le No mniejsza o to. Ja tak nie uważam. Nie wierzę w oświecone społeczeństwa. Byliście z pewnością Panowie za ponoć lepszą granicą i naprawdę widzicie takie różnice? Ja nie. Jestem przekonany że większość narodu, dokonuje decyzji racjonalnych i rozsądnych. Czego politycznym dowodem wzmiankowana absencja wyborcza, czy liczba głosów nieważnych.
Dowodem ekonomicznym zaś jest to że mimo kolejnych koszmarnych ekip nie jesteśmy jeszcze tzw trzecim światem. Żyjemy i jakoś się to kręci.
Wizja oświeconej dobrej dyktatury/prezydentury która pojawi się "jakoś" jest tak smutna że aż komiczna. Smutna po mówicie nią że problemy które tu tworzy władza, władza ma rozwiązywać, tym samym rezygnując z własnych talentów i władzy. Komiczna bo jak przypomnę sobie wszystkich po kolei prezydentów III RP których nam tu zainstalowano naszymi "ręcyma"...
Wojciech
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 41
Dołączył(a): 9 lis 2004, o 18:05

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez rpg7 » 11 sie 2017, o 09:32

Pewnym rozwiązaniem mogło by być wprowadzenie zakazu publikowania sondaży wyborczych, wówczas społeczeństwo trochę by otrzeźwiało i być może na scenie politycznej następowały by co raz dość zaskakujące przetasowania. Nie jest tajemnicą że sondaże służą urabianiu społeczeństwa a nie żadnym "badaniom opinii". Do tego silna władza prezydencka, a parlament koncentrowałby się na wprowadzaniu poprawek i cenzurowaniu władzy. Do tego obowiązkowa kadencyjność-posłów, burmistrzów, wójtów, prezydentów, prezesów i dyrektorów spółek skarbowych i samorządowych. To zaprowadziło by trochę normalności. I jeszcze referenda-dobry pomysł pod warunkiem, że dotyczyłyby tylko kluczowych kwestii i głosowano by razem z wyborami parlamentarnymi. Raz na zawsze załatwiono by kwestie aborcji, kary śmierci, imigrantów, polityki socjalnej itp. Ale po co? Karuzela ma się kręcić ;D Gdy tylko coś trzeba przykryć to się wyciąga dyskusje nad aborcją np.
Avatar użytkownika
rpg7
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 4303
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 21:26

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez Manga » 11 sie 2017, o 14:51

Zakażemy sondaży w Polsce to będą robić sondaże portale niemieckie, czeskie czy polskojęzyczne zarejestrowane gdziekolwiek.

Ja też jestem za silną władzą prezydencką ponieważ obecny system jest zaprzeczeniem trójpodziału władzy. W obecnym modelu władza ustawodawcza jest de facto władzą wykonawczą. Rząd który ma większość w sejmie uchwala ustawy i je wykonuje. Niech będzie silny prezydent z władzą wykonawczą (wybierany w wyborach powszechnych), zamiast sejmu do nowego nazwijmy to zgromadzenia narodowego będą delegowani przez samorządy przedstawiciele odpowiedzialni za ustawodawstwo i budżet. W jaki sposób samorządy będą wybierać swoich przedstawicieli to jest kwestia do dyskusji. Prezydent jak i przedstawiciele do zgromadzenia narodowego maksymalnie dwie kadencje.

Obecny system jest jak rak, partyjniactwo, agenturalność, niszczą Polskę awanturami, jałowe spory o władzę między ludźmi którzy z bycia posłem zrobili sobie sposób na życie. Tyle że takimi reformami ustrojowymi nie są zainteresowani żadni partyjniacy bo to jest uderzenie w ich sposób na życie.
Manga
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 2003
Dołączył(a): 27 gru 2014, o 15:43

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez duszek » 11 sie 2017, o 17:26

Tam Patrioty gdy będzie IBCS razem z Borsukiem w jednym czasie a tutaj świnie same odchodzące od koryta bo suweren poszedł po rozum do głowy normalnie...Bajki.net.pl
duszek
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 1 kwi 2015, o 12:46

Poprzednia strona

Powrót do Kantyna / Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość