Polska w XXI wieku na tle Świata

Dyskusje nie związane z zasadniczą tematyką forum Militarium.

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez MarcinG. » 16 lip 2017, o 11:40

I tak jeszcze na koniec średni wiek dla Europy z czasów koncepcji chrześcijańskiej (25 lat) i z nowoczesnego świata, dajmy na to 1950 (66 lat).


Od kiedy do kiedy definiujesz te czasy koncepcji chrześcijańskiej w Europie ? Bo się jeszcze okaże,że wówczas odsetek chrześcijan tamże (nie ochrzczonych,albo i nie pogan, którzy przyjęli do swych panteonów Jezu Krysta i świętych) był niższy jak w roku 1950 (jakieś 95 %).
MarcinG.
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 201
Dołączył(a): 21 mar 2014, o 19:58

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez Pismak » 16 lip 2017, o 12:09

Kolejny Gienek rzucający faktami z rękawa na modłę "ja wiem lepiej bo wiem". Ten kłamie bo mi nie pasuje co mówi, tamten nie kłamie bo pasuje, dorzucę parę "faktów" i stwierdzę że badania innych to stek bzdur bo moje widzimisię mówi co innego i już! Koncepcja gotowa.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 2252
Dołączył(a): 7 sie 2014, o 23:01

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez Człowiek Krzak » 16 lip 2017, o 13:03

Kolejny, z własną wersją historii. A przy okazji pisz w jednym poście, używaj opcji edytuj. Kilka odpowiedzi:
To "chrześcijanizm" zaczął skutecznie wchodzić do Cesarstwa Rzymskiego dopiero w roku 1353 ?? Nie wiedziałem.

Rzym upadł w 476 r., żeby takich rzeczy nie wiedzieć...

Od kiedy do kiedy definiujesz te czasy koncepcji chrześcijańskiej w Europie ?

Od kiedy Naftari określił je na przed XX wiekiem/ współczesnością.

Bzdura. Góra 30%. Przy takim ubytku doszłoby do destrukcji istniejących struktur państwowych.

Te 30-60% to nie bzdura, tylko szacunki. Co tym bardziej pokazuje, że Indianie nie byli w stanie wymrzeć na choroby tylko z powodu pojawienia się ich.

pierwsze wiarygodne spisy ludności z tych obszarów pochodzą z początków XIX wieku. Wcześniej to można sobie spekulować . [...]Swoją drogą to te 20 milionów 20-50 tysięcy wojowników Azteckich potrafiło utrzymać w niesamowitym terrorze

Byłeś, widziałeś? Nie, więc czemu kłócisz się z ogólnie przyjętymi szacunkami? Jak uważasz, że to kłamstwo, to może postarasz się o jakiś dowód? Widzę, że 20 mln ofiar upchnąłeś do Imperium Azetków, a to ofiary na obszarze w zasadzie obu Ameryk.
Człowiek Krzak
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 126
Dołączył(a): 22 mar 2016, o 20:12

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez natfari » 16 lip 2017, o 13:14

natfari
 

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez Człowiek Krzak » 16 lip 2017, o 13:58

http://www.cochise.com.pl/ludobojstwo_indian.html
Ja nie próbuję wymyślać nowej historii.

Mówiłeś o złych dzisiejszych czasach, gdzie są nazizmy, komunizmy itd. a historycznie jest to już obecna epoka zwana historią najnowszą/współczesną.
Człowiek Krzak
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 126
Dołączył(a): 22 mar 2016, o 20:12

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez MarcinG. » 16 lip 2017, o 15:34

Rzym upadł w 476 r., żeby takich rzeczy nie wiedzieć...


Pewnie. A wiesz może, jaki tytuł nosił ten pan? : https://pl.wikipedia.org/wiki/Konstantyn_XI_Paleolog. Albo o tym,że ostatni człowiek noszący tytuł Cesarza Rzymskiego zmarł w roku 1922. Bo o tym,że od połowy VI wieku prawie do końca VIII miasto Rzym ponownie wchodziło w skład Cesarstwa Rzymskiego także faktycznie, to pewnie w gimnazjum nie uczyli. :)

Od kiedy Naftari określił je na przed XX wiekiem/ współczesnością

Czyli też wiek XIX się łapie ? No to w jego trakcie średnia długość życia w Europie wzrosła o 50-80 %. Przy temacie- jakież to wydarzenie zaszło w roku 1900 ,że wziąłeś akurat taką cezurę.

Te 30-60% to nie bzdura, tylko szacunki.

Druga z tych cyfr to bzdura.Tłumaczyłem ci dlaczego. Podaj zresztą jej źródło.

20 mln ofiar upchnąłeś do Imperium Azetków, a to ofiary na obszarze w zasadzie obu Ameryk.

To mi je rozpisz na poszczególne kraje Nowej Hiszpanii i na stulecia i przyczyny. :) . Będzie przynajmniej o czym dyskutować. Bo już widzałem takich co w internecie wypisywali 50 albo 80 milionów.

I jeszcze kolejny cytacik :" Metyscy i Kreolscy oficerowie z reguły pogardzali swoimi żołnierzami indiańskiego pochodzenia a ci odpłacali im nienawiścią" .Zgadnij - jakiej armii i jakiej wojny on dotyczy. Bo tak się składa,że 98% współczesnych mieszkańców krajów Ameryki Łacińskiej (poza Brazylią i Argentyną- tam odsetek jest niższy) to potomkowie indian, choć oczywiscie nie tylko indian. Ale w jednym się zgodzę : WSZYSCY indianie ,którzy żyli w Ameryce w czasach Kolumba ,Cortesa czy Pizzarra już nie żyją. Na pewno było ich w sumie co najmniej 20 milionów. :-).
MarcinG.
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 201
Dołączył(a): 21 mar 2014, o 19:58

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez Człowiek Krzak » 16 lip 2017, o 15:51

Starożytny Rzym upadł w XX wieku, dobre hahaha ;D
A Bizancjum to nie starożytny Rzym, o którym mowa była .
to pewnie w gimnazjum nie uczyli.

Lepiej je ukończ, tak ci radzę.

Druga z tych cyfr to bzdura.


I tu jest wasza hipokryzja :P najpierw twierdzicie, że choroby zabiły 90% ludzi, a potem zmieniacie zdanie, że ledwo daje radę 30%. I to kończy dyskusję.
Człowiek Krzak
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 126
Dołączył(a): 22 mar 2016, o 20:12

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez rpg7 » 16 lip 2017, o 17:49

Bizancjum było bezpośrednim spadkobiercą i kontynuatorem Rzymu. Żadne inne państwo w rodzaju Imperium Tureckiego, Rosyjskiego, Rzeszy Niemieckiej czy Włoch faszystowskich nie miało realnych podstaw by się tak określać, choć się określały.
Avatar użytkownika
rpg7
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 4419
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 21:26

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez Tymon Zajaczkowski » 16 lip 2017, o 18:13

90% to szacunki naukowców zajmujących się populacjami rdzennych mieszkańców Ameryki. Nie tylko szacunki dotyczące katastroficznych strat w ludności są wiarygodne, wile z nich jest bezpośrednio poparte znaleziskami archeologicznymi. Ja tylko przypomnę, że w okresie dekady wojen I RP utraciła 30% ludności. I to większość wskutek następujących po dzialaniach zbrojnych klęsk głodu i epidemii. W przypadku genetycznie upośledzonych pod tym względem Indian sytuacja rysuje się jeszcze bardziej ponurych barwach. Tym bardziej, że bezpośrednio po okresie podboju nastąpiły na obu kontynentach na terenach pod zwierzchnościa Hiszpanii serie wojen domowych między stronnictwami lokalnych gubernatorow i podległych im watazkow, a także powstań anty hiszpańskich, które brutalnie tlumiono. Towarzyszyło temu załamanie lokalnych struktur władzy i wymiany handlowej, co pogłębialo kryzys. Tak gwoli ścisłości, większość ofiar handlu czarnymi niewolnikami to nie ofiary bezpośrednie, tylko ofiary wojen między krolestwami i plemionami, za niewolników płacono bowiem bronią palną. Tworzył się wówczas zaklety krąg przemocy - żeby uchronić się przed łowcami niewolników, potrzeba było nowoczesnej broni, która dało uzyskać się tylko pozyskujac niewolników. Ten sam mechanizm obecny był w Amerykach. Zaś w sytuacji całkowitego rozpadu struktur społecznych i handlowych Indian wywołanych wojną i epidemiami enklawy, które przeżyły były skutecznie odizolowane od siebie nawzajem, prowadząc z koniecznosci prymitywny, ubogi byt, często rezygnując z osiadlego trybu życia na rzecz koczowniczego, czy to w ucieczce przed epidemiami, czy by aby lupic równie ubogich sasiadow. Przez ten mechanizm często nie mogło być mowy o nabyciu odporności ma choroby przez te grupy. Argumenty "z Ameryki przybył syfilis wiec wychodzi na to samo" jest calkowicie stronniczy. O ile na palcach jednej ręki można policzyć choroby zakazne przybyłe z Ameryki groźne dla Europejczyków, tak Indian dziesiatkowaly dziesiątki chorób przybyłych z Afryki i Europy, często wspolwystepujacych, co potęgowalo ich zabójczy efekt. A szacunki o Czarnej Śmierci zabijającej 60% populacji to absolutne skrajności, których nie podziela większość środowisk akademickich.

Tyle ode mnie. Pisze z komórki wiec wybądźcie mi literówki i okazjonalne błędy autokorekty.
Tymon Zajaczkowski
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 958
Dołączył(a): 24 cze 2014, o 13:17

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez Pismak » 16 lip 2017, o 19:35

natfari napisał(a):http://archeowiesci.pl/2010/01/07/kolejne-niesamowite-pozostalosci-po-zaginionych-ludach-amazonii/http://archeowiesci.pl/2011/05/19/jak-w ... lecznosci/

http://archeowiesci.pl/2011/12/06/genet ... bskrypcja/


To tak na poszerzenie horyzontów....


Czasy nowożytne to nie współczesność... Ale co tam ja wiem
I co tam nowego napisali? Te same stare kotlety od kilku lat wrzucane. Wielka wiadomość że na obszarze rozciągającym się na 250 km żyło NAWET 60 000 ludzi... Noż kurna. To w XVII i w XVII i w XIX wieku żyło ich tam nie mniej tyle że nie budowali takich dużych osad. ZERO faktów na potwierdzenie tezy że to choroby doprowadziły do ruinyt (tylko powtarzane jak mantra że choroby zabiły 90% populacji choć ŻADNYCH BADAŃ POD TYM KĄTEM TAM NIE PROWADZONO) Same pani 'uważa", "szacuje się" i "sądzi". Najlepsze że te "osady" powstawały tam od co najmniej TYSIĄCA lat i jak to w Amazonii gdzie prowadzono (i nadal się prowadzi) uprawę ziemi metodą wypalania co szybko doprowadza do wyjałowienia gleby i PRZENOSZENIA osady w inne miejsce. Odkryli kilkaset osad z których pewnie kilkadziesiąt egzystowało jednocześnie a Hiszapnie niestety nie widzieli osławionych miast Paititi tylko zwykłe ziemne grody jakich pełno było i na ziemiach Polskich. I zapewne ostatnie z nich opuszczono kiedy dotarły tam choroby. Wcale tego nie neguję.
A co do trzeciego artykułu to niestety po za krzykliwym tytułem niczego więcej nie przeczytam bo nie wykupiłem subskrybcji.

A drugi artykulik? Znowu żadnych konkretów po za magicznym "90%" za to jest coś ciekawszego:
Uderzająca jest w spisie ogromna przewaga liczby kobiet nad mężczyznami w kategorii 45-64 lat. Zdaniem badaczy jest to efekt walk, które toczyły się dwie-trzy dekady wcześniej. Duży niedobór mężczyzn badacze dostrzegli również w grupie wiekowej 25-29 lat. W tym wypadku część winy ponoszą najpewniej bardzo ciężkie warunki pracy na plantacjach koki.

Kolejna rzecz, która rzuciła się badaczom w oczy, to bardzo mała liczba dzieci w wieku 10-14 lat. Przyczyną tego najprawdopodobniej była epidemia i okres głodu, które dotknęły społeczność kilka lat wcześniej. Małe dzieci najszybciej bowiem padają ofiarą obu tych klęsk.
Ups to jak to tam jest? Do 1570 żadnych oznak masowego wymierania charakterystycznego dla epidemii za to katastrofalny niedobór mężczyzn spowodowany przez politykę wyniszczania Hiszpan. ;D Ale nic dziwnego że później na tak wyniszczone i wygłodzone społeczności nadeszła epidemia to zebrała 2 czy 3 razy większe żniwo niż kiedy atakowała zdrową społeczność. Żadne novum.

PS No i gdzie te "kultury" które znikły bo po ja tam znam np kulturę Karaibów którym zarzucano kanibalizm (do dzisiaj matoły to powtarzają choć nie ma na to żadnych dowodów) a których dosłownie zniesiono z powierzchni Ziemi- tych którzy bytowali na wyspach. Co ciekawe owi Karaibowie nie "zniknęli" dzięki magicznym zarazom lecz toczyli zażarte walki z białymi jeszcze w XVII i XVIII wieku- jakiś cud mniemany albo może rzeczywiście byli potomkami egipskich czy tam fenickich uciekinierów z Atlantydy. Jakiś cud że choroby wytłukły Indian na kontynencie a na wyspach trzeba było ich po prostu wyrzynać natomiast spokojniejsi Arawakowie znikli z wysp szybko. To jasno wskazuje na przebieg zdarzeń. Potulni Indianie szybko byli wyniszczani w niewolniczej pracy (czyli padali ofiarą tzw epidemii 90% jak chcą matoły) natomiast wojownicze plemiona widać były odporniejsze na ową epidemię magiczną i trzeba było im ową mityczną epidemię aplikować "ręcznie" przy pomocy ognia i miecza.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 2252
Dołączył(a): 7 sie 2014, o 23:01

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez Tymon Zajaczkowski » 17 lip 2017, o 02:18

Pismak napisał(a):I co tam nowego napisali? Te same stare kotlety od kilku lat wrzucane. Wielka wiadomość że na obszarze rozciągającym się na 250 km żyło NAWET 60 000 ludzi... Noż kurna. To w XVII i w XVII i w XIX wieku żyło ich tam nie mniej tyle że nie budowali takich dużych osad.
60k/250 km^2 to b dużo, gęstość populacji na poziomie połowy dzisiejszej gęstości zaludniena w Anglii.
ZERO faktów na potwierdzenie tezy że to choroby doprowadziły do ruinyt (tylko powtarzane jak mantra że choroby zabiły 90% populacji choć ŻADNYCH BADAŃ POD TYM KĄTEM TAM NIE PROWADZONO)
Całkowite kłamstwo, bo owszem, prowadzono. Jak tylko wrócę do domu to podrzucę źródło.
Odkryli kilkaset osad z których pewnie kilkadziesiąt egzystowało jednocześnie a Hiszapnie niestety nie widzieli osławionych miast Paititi tylko zwykłe ziemne grody jakich pełno było i na ziemiach Polskich. I zapewne ostatnie z nich opuszczono kiedy dotarły tam choroby.
Niejeden ziemny gród (skąd u Ciebie ziemny gród, czyli coś charakterystecznego dla Europy, to nie wiem) spełniał ówczesne kryteria bycia "miastem".
PS No i gdzie te "kultury" które znikły bo po ja tam znam np kulturę Karaibów którym zarzucano kanibalizm (do dzisiaj matoły to powtarzają choć nie ma na to żadnych dowodów) a których dosłownie zniesiono z powierzchni Ziemi- tych którzy bytowali na wyspach. Co ciekawe owi Karaibowie nie "zniknęli" dzięki magicznym zarazom lecz toczyli zażarte walki z białymi jeszcze w XVII i XVIII wieku- jakiś cud mniemany albo może rzeczywiście byli potomkami egipskich czy tam fenickich uciekinierów z Atlantydy.
Żaden to cud, po prostu Czarni Karibowie nie mieli zbyt dużo wspólnego ze swoimi imiennikami. Byli to zbiegli czarni niewolnicy i ich potomkowie, którzy zmieszali się z niedobitkami Karibów i przyjęli ich nazwę. Tłumaczy to zarówno ich liczebność, jak i wrogość wobec kolonizatorów. Nawiasem mówiąc, łączenie się społeczności zbiegłych czarnych niewolników i indian nie było niczym nowym.
Jakiś cud że choroby wytłukły Indian na kontynencie a na wyspach trzeba było ich po prostu wyrzynać natomiast spokojniejsi Arawakowie znikli z wysp szybko.
Indianie na wyspach zniknéli z nich byskawicznie.
To jasno wskazuje na przebieg zdarzeń. Potulni Indianie szybko byli wyniszczani w niewolniczej pracy (czyli padali ofiarą tzw epidemii 90% jak chcą matoły)
Naukowcy, czyli matoły? Cieszę się, że mamy taki autorytet, który stwierdzi "jasny przebieg zdarzeń".
natomiast wojownicze plemiona widać były odporniejsze na ową epidemię magiczną i trzeba było im ową mityczną epidemię aplikować "ręcznie" przy pomocy ognia i miecza.
Magiczna była tylko dla osób nie rozumiejących, na czym polega epidemia. Jak widać do nich należysz.
Tymon Zajaczkowski
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 958
Dołączył(a): 24 cze 2014, o 13:17

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez natfari » 17 lip 2017, o 10:56

Pismaku serdcznie polecam Charles Mann Rok 1491. I Rok 1493... Polecam poczytać. To kompilacja prac innych... archeologów ,historyków. Którzy maja niezaprzeczalną cechę . Jeszcze otwarte, glowy :)
natfari
 

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez MarcinG. » 17 lip 2017, o 19:37

Starożytny Rzym upadł w XX wieku, dobre hahaha ;D


Zapomniałem poinformować, że wyglądał tak : https://pl.wikipedia.org/wiki/Mehmed_VI . Tureccy sułtani jak najbardziej uważali się za Cesarzy Rzymskich który to tytuł nabyli manus belli. W Europie tego nie uznawano, gdyż ta do roku 1806 miała własnych Cesarzy Rzymskich.
Gimnazjum już pewnie w życiu nie skończę, w moich czasach po podstawówce szło się od razu do liceum :) . A ponieważ na moje pytanie odpowiedzi się nie doczekam to mówię : ów cytat to opinia o armii MEKSYKAŃSKIEJ w czasach wojny z USA w roku 1848.


Pismaku serdcznie polecam Charles Mann Rok 1491. I Rok 1493... Polecam poczytać


Ja ze swej strony dorzucę jeszcze to : http://lubimyczytac.pl/ksiazka/24728/im ... u-i-upadku
MarcinG.
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 201
Dołączył(a): 21 mar 2014, o 19:58

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez Człowiek Krzak » 17 lip 2017, o 21:03

Tureccy sułtani jak najbardziej uważali się za Cesarzy Rzymskich

A ja uważam się za króla polski. A więc według twojej logiki Królestwo Polskie istnieje.

w moich czasach po podstawówce szło się od razu do liceum

I tak się zastanawiam jaki był tam poziom historii, bo patrząc na twoje twory to poniżej dna mułu. Imperium Osmańskie w żadnym wypadku nie było Starożytnym Rzymem. Bo według twojego sposobu myślenia, USA jest wielkim plemieniem indiańskim.


Bo tak się składa,że 98% współczesnych mieszkańców krajów Ameryki Łacińskiej (poza Brazylią i Argentyną- tam odsetek jest niższy) to potomkowie indian

ehh Indianie i mieszańcy:
Ekwador 86%
Peru 82%
Wenezuela 53%
Kolumbia 62%
Boliwia 96%
Chile 46%
I tak ogólnie:
Ludność Ameryki Południowej jest zróżnicowana rasowo; Brazylia, Peru i Kolumbia to państwa o dużych mieszankach ras. Ludność tubylcza należy do rasy żółtej (mongoloidalnej) i zamieszkuje obecnie głównie Andy Środkowe, Peru i Boliwia, gdzie stanowi około 40% ludności.


Dlatego nie mam ochoty z tobą rozmawiać skoro rzucasz jakimiś wymysłami. Natomiast ten cytat, jaki ma sens w tej dyskusji? Wręcz tylko potwierdza niechęć kolonizatorów do Indian.
Człowiek Krzak
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 126
Dołączył(a): 22 mar 2016, o 20:12

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez natfari » 17 lip 2017, o 21:54

I dzialanie Kosciola by to ucywilizować czego efektem jest zdecydowanie wyższy procent Indian w krajach Ameryki Lacinskiej niż anglosaskiej. Taki szach mat ateiści
natfari
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kantyna / Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości