Polska w XXI wieku na tle Świata

Dyskusje nie związane z zasadniczą tematyką forum Militarium.

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez kompleks moderatora » 6 kwi 2017, o 21:15

Patrz pan. Dotacje na baseny i chodniki z UE nic nie pomogły... Jakim cudem... Nie przeceniałbym roli Ukrów. W lwiej części wykonują prace, którym się jaśniepanom Polakom nie chce robić. Wiem, wiem. Gdzieś tam jest jakiś Ukrainiec lekarz albo informatyk. Tylko, że akurat te branże zarabiają bardzo dobrze.
"Baba bez bolca dostaje pierdo*ca"
śp. profesor Władysław Bartoszewski
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 1329
Dołączył(a): 28 wrz 2015, o 13:24

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez rogacz1988 » 7 kwi 2017, o 00:30

Polakom się nie chce robić niektórych rzeczy bo pensja jest nieadekwatna do kosztów.
Druga sprawa jak Polak ma dogonić Ukraińca który 3 zmiany jednocześnie robi?
Np. w firmach sprzątających jest tak. 20-4 zmiana w budynku x, 4-12 zmiana w budynku y, 12-20 budynek z. Firmy to tolerują bo ukrainiec jest tańszy niż np. osoba z grupą niepełnosprawną. Dlatego jestem zadowolony że otwarto im granice eurokołchozu, niech jadą ukraińcy byle dalej od nas.
rogacz1988
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 460
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 16:33

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez gxf1d » 7 kwi 2017, o 11:29

Zauważcie pewną prawidłowość.
Ilość kredytów mieszkaniowych spada co może być powiązane z stagnacją płac przy wyraźnym wzroście inflacji. Młodzi ludzie przeprowadzający się do wielkich miast nie zarabiają realnie na tyle żeby decydować się na wzięcie kredytu. Powstanie więc miejska klasa proli bez własnych mieszkań których szczytem ambicji jest wynajęcie jednego pokoju. Dodatkowo polska klasa proli będzie konkurować z milionami Ukraińców którzy mieszkają w 4 w jednym pokoju. Dodatkowo robotnicy z Ukrainy w swoim kraju wybudują sobie domy i ich rodziny będą żyć na wysokim poziomie. Polacy na założenie rodzin nie będą mieć żadnych szans. Sytuacja niższych klas w Wielkiej Brytanii będzie powtórzona w Polsce z zwiększoną siłą. Klasy wyższe i średnie bez dopływu z ambitnych nizin po kilku pokoleniach całkowicie się zdemoralizują i zmieszają z lokalną społecznością multikulturową. Finis Poloniae.
gxf1d
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 200
Dołączył(a): 10 lut 2016, o 23:45

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez yeti951 » 9 kwi 2017, o 08:42

gxf1d napisał(a):Zauważcie pewną prawidłowość.
Ilość kredytów mieszkaniowych spada co może być powiązane z stagnacją płac przy wyraźnym wzroście inflacji. Młodzi ludzie przeprowadzający się do wielkich miast nie zarabiają realnie na tyle żeby decydować się na wzięcie kredytu. Powstanie więc miejska klasa proli bez własnych mieszkań których szczytem ambicji jest wynajęcie jednego pokoju. Dodatkowo polska klasa proli będzie konkurować z milionami Ukraińców którzy mieszkają w 4 w jednym pokoju. Dodatkowo robotnicy z Ukrainy w swoim kraju wybudują sobie domy i ich rodziny będą żyć na wysokim poziomie. Polacy na założenie rodzin nie będą mieć żadnych szans. Sytuacja niższych klas w Wielkiej Brytanii będzie powtórzona w Polsce z zwiększoną siłą. Klasy wyższe i średnie bez dopływu z ambitnych nizin po kilku pokoleniach całkowicie się zdemoralizują i zmieszają z lokalną społecznością multikulturową. Finis Poloniae.Genialne . Genialne. Z takim idiotycznym bajdurzeniem zrobiłbyś karierę w polityce . Mógłbyś pisać politykom analizy za duże pieniądze. Np jaki wpływ miał spadek produkcji masła w Polsce w 2008 roku na Brexit i czy można było go wtedy przewidzieć.
yeti951
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 918
Dołączył(a): 29 kwi 2014, o 09:40

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez gxf1d » 9 kwi 2017, o 09:56

yeti951 napisał(a):

Genialne . Genialne. Z takim idiotycznym bajdurzeniem zrobiłbyś karierę w polityce . Mógłbyś pisać politykom analizy za duże pieniądze. Np jaki wpływ miał spadek produkcji masła w Polsce w 2008 roku na Brexit i czy można było go wtedy przewidzieć.Opisz co według ciebie nie jest prawdą, przedstaw jakieś dowody i wtedy napisz posta. Yeti może już czas wracać na onet do sekcji komentarzy ?
gxf1d
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 200
Dołączył(a): 10 lut 2016, o 23:45

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez kompleks moderatora » 9 kwi 2017, o 12:41

A może do ludzi zaczyna docierać, że kredyt hipoteczny to tak naprawdę uwiązanie na całe życie?
Poza tym zmieniają się nawyki. Jesteśmy krajem z jednym z najwyższych wskaźników co do własności mieszkaniowej. Na zachodzie dużo bardziej popularny jest właśnie wynajem, nie dlatego, że są tam biedni tylko dlatego, że jest taka moda. W naszej kulturze własny dom to było i pewnie długo będzie coś oczywistego, coś o czym się myśli zaraz po ukończeniu matury albo studiów. Na zachodzie raczej tak nie jest. Dom to jest miejsce do spania i jedzenia śniadania. Ta moda dochodzi i do nas.
"Baba bez bolca dostaje pierdo*ca"
śp. profesor Władysław Bartoszewski
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 1329
Dołączył(a): 28 wrz 2015, o 13:24

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez rpg7 » 9 kwi 2017, o 13:43

W Polsce dom/mieszkanie własnościowe to symbol bogactwa to po pierwsze.

Po drugie ciężko o jakąś stabilność życiową jeżeli nie masz stałego miejsca zakotwiczenia

Po trzecie koszty wynajmu w Polsce są absurdalnie wysokie w stosunku do zarobków -mówię tu o wynajęciu całego mieszkania, a nie pokoju i pomieszkiwania z obcymi ludźmi pod jednym dachem. Bo to najwyżej dla studentów dobre, a na dłuższa metę dla dorosłych ludzi to syf nie warunki... Więc bardziej opłaca się spłacać kredyt niż komuś dawać zarobić bo przynajmniej spłacane mieszkanie będzie kiedyś twoje..

Media urabiają ludzi, że niby wynajmowanie mieszkania to fajna moda, większa mobilność itp. To, że jednak Polacy chcą mieć własny dom czy mieszkanie dobrze świadczy o społeczeństwie, że chce ono jednak normalności i stabilizacji a nie wyścigu szczurów i życia na walizkach. W sumie wynajmują najczęściej ci których nie stać na kredyt, lub zwyczajnie go nie mogą dostać i żyją po kilku w jednym mieszkaniu. Widać to dobrze np. w Warszawie gdzie przyjezdni po pewnym czasie albo awansują i biorą kredyt, albo całe życie będą mieszkać na wynajętej stacji lub wrócą na swoją wioskę. Tak to niestety wygląda. Jeżeli w mediach ktoś pierdzieli o mobilności to efektem będzie życie ludzi w warunkach które ciężko nazwać stabilnymi to widać często w stolicy np. Są wyjątki i świadomie trochę uogólniam ale trendy są właśnie takie. Kredyt to owszem uwiązanie ale alternatywa w sumie jakakolwiek jest? Chyba, że ktoś może kupić bez kredytu lub dostaje coś w spadku -w sumie coraz częściej po dziadkach itp..
Avatar użytkownika
rpg7
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 4396
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 21:26

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez yeti951 » 9 kwi 2017, o 14:32

gxf1d napisał(a):
yeti951 napisał(a):

Genialne . Genialne. Z takim idiotycznym bajdurzeniem zrobiłbyś karierę w polityce . Mógłbyś pisać politykom analizy za duże pieniądze. Np jaki wpływ miał spadek produkcji masła w Polsce w 2008 roku na Brexit i czy można było go wtedy przewidzieć.Opisz co według ciebie nie jest prawdą, przedstaw jakieś dowody i wtedy napisz posta. Yeti może już czas wracać na onet do sekcji komentarzy ?O ile się nie mylę to płace rosną a inflacja jest żadna. Jakaś tam jest ale biorąc pod uwagę że mieliśmy deflację jest to czynnik pozytywny. Rata kredytu na 250 tys wynosi obecnie ok 1200 zł więc w porównaniu do zarobków w dużych miastach jest niska ( wiem bo córka tyle płaci). Fragment o Ukraińcach budujących sobie domy na Ukrainie litościwie przemilczę.
yeti951
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 918
Dołączył(a): 29 kwi 2014, o 09:40

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez obiekt172 » 9 kwi 2017, o 15:01

rpg7 napisał(a): Kredyt to owszem uwiązanie ale alternatywa w sumie jakakolwiek jest? Chyba, że ktoś może kupić bez kredytu lub dostaje coś w spadku -w sumie coraz częściej po dziadkach itp..

Problemem jest to że na razie Polak - jako klient developerów jest po prostu głupi.

Skoro podpisuje cyrograf na całe życie - to powinien pożyczone pieniądze lokować dobrze...
Niestety najczęściej poprzez swoje lenistwo, czy też arogancje nabija tylko kabzę cwaniaczką z "developerki" - kupując marnie zaprojektowane, manier wykonane i jeszcze marniej zlokalizowane mieszkania za naprawdę poważne pieniądze...
Naprawdę nie wiem co ludzie widzą w tym by koniecznie mieszkać w granicach Warszawy, przepłacać za fatalnie zlokalizowane mieszkania, nie podpierać się "specjalistycznym" wsparciem.
Ktoś z was zna kogoś kto kupując mieszkanie dogadał się z jakimś inżynierem, lub przynajmniej majstrem-fachowcem, by ten pomógł mu wyłapać rożne "ukryte pułapki" którymi może uraczyć developer?.
Przeczytanie kilku numerów "Muratora" czy "Budujemy Dom" nie wystarczy by ocenić obiekt. A kupowanie na oko czegoś za kilkaset tyś złotych to jest jednak lekkomyślność.

Trzeba szanować pieniądze - zwłaszcza jeśli są pożyczone - nikt tego za klienta nie zrobi, zwłaszcza że kolejne nowele Warunków Technicznych, w coraz mniejszym stopniu chronią prawdo użytkownika - do komfortowego i bezpiecznego mieszkania / domu.
Avatar użytkownika
obiekt172
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 3123
Dołączył(a): 6 lut 2010, o 22:42

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez Baldigozz » 9 kwi 2017, o 15:30

obiekt172 napisał(a):Niestety najczęściej poprzez swoje lenistwo, czy też arogancje nabija tylko kabzę cwaniaczką z "developerki" - kupując marnie zaprojektowane, manier wykonane i jeszcze marniej zlokalizowane mieszkania za naprawdę poważne pieniądze...

Zapewne masz dużą wiedzę jak nie marnie zaprojektować mieszkania. Zachęcam spróbować tego miodu ;)

obiekt172 napisał(a):Ktoś z was zna kogoś kto kupując mieszkanie dogadał się z jakimś inżynierem, lub przynajmniej majstrem-fachowcem, by ten pomógł mu wyłapać rożne "ukryte pułapki" którymi może uraczyć developer?

Ja. Może nie osobiście ha, ha ale ponieważ projektuję, to i uczestniczę w procesie odbiorowym. Nabywcy mieszkań bardzo często odbierają mieszkania przy wsparciu zatrudnionych przez siebie fachowców. Nikt im tego nie utrudnia, na pewno nie deweloperzy i nie wykonawcy. Co więcej, wykonawcy liczą się z tym, że taki fachowiec może przyjść z klientem, a nie wiedzą do którego mieszkania więc i dbałość o wykonanie jest trochę inna niż kiedyś. Nie mówię, że doskonała ale liczą się, że ktoś przyjdzie i np. sprawdzi czy tynki trzymają wymagania normy. Jest wręcz tak, że deweloperzy muszą się zmagać z licznymi żądaniami obniżenia ceny, bo klient chce kupić mieszkanie ale po to wynajmuje fachowca żeby znalazł wady, dzięki którym chce negocjować zniżki. Skoro dzieje się tak w prowincjonalnym, wojewódzkim mieście Polski B, to nie sądzę aby w reszcie kraju było inaczej, a szczególnie w stolicy :)

obiekt172 napisał(a):Trzeba szanować pieniądze - zwłaszcza jeśli są pożyczone - nikt tego za klienta nie zrobi, zwłaszcza że kolejne nowele Warunków Technicznych, w coraz mniejszym stopniu chronią prawdo użytkownika - do komfortowego i bezpiecznego mieszkania / domu.

A które?
Baldigozz
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 338
Dołączył(a): 21 mar 2014, o 23:24

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez obiekt172 » 9 kwi 2017, o 16:03

Baldigozz napisał(a):Zapewne masz dużą wiedzę jak nie marnie zaprojektować mieszkania. Zachęcam spróbować tego miodu ;)

Mam technika - architekta -> kiedyś były takie zawody i tytuły...
Co prawda tylko kilka lat pracowałem (ostatecznie studia zrobione w innym kierunku) - ale z pewnością odróżnie gniota robionego pod zawyżenie metrażu od projektu z sensownym podziałem i funkcją...

Baldigozz napisał(a):Ja. Może nie osobiście ha, ha ale ponieważ projektuję, to i uczestniczę w procesie odbiorowym. Nabywcy mieszkań bardzo często odbierają mieszkania przy wsparciu zatrudnionych przez siebie fachowców.[...] Nie mówię, że doskonała ale liczą się, że ktoś przyjdzie i np. sprawdzi czy tynki trzymają wymagania normy.

Tynki - jakoby o nie się rozbijało...
Konstrukcja robiona w warunkach zimowych widać po elewacji "liźniecie morzem" a ten o tynkach.
Często nie ma dostatecznej wentylacji bo przyoszczędzono - np. jeśli w kuchni przewidziana jest kuchenka elektryczna to "teoretycznie" kratki tam nie musi być - ale czy chciałbyś aby nie było?

Ja już nie mówię o samym układzie osiedli gdzie żyje się okno w okno - bo budyni gęsto usiane, często z mocnym nagięciem przepisów...

Baldigozz napisał(a):Skoro dzieje się tak w prowincjonalnym, wojewódzkim mieście Polski B, to nie sądzę aby w reszcie kraju było inaczej, a szczególnie w stolicy :)
W stolicy w "na luksusowych" osiedlach w miasteczku Wilanów po kilku deszczowych dniach trzeba wpompować wodę do kanału - z garaży...
Na pw mógłbym przytoczyć kilka (nie)ciekawych inwestycji.

Baldigozz napisał(a):A które?
Nie obiło ci się w którym kierunku idzie nowela WT - pomysły np. zniesienie minimalnych powierzchni pomieszczeń
Avatar użytkownika
obiekt172
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 3123
Dołączył(a): 6 lut 2010, o 22:42

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez Baldigozz » 9 kwi 2017, o 16:50

obiekt172 napisał(a):Co prawda tylko kilka lat pracowałem (ostatecznie studia zrobione w innym kierunku) - ale z pewnością odróżnie gniota robionego pod zawyżenie metrażu od projektu z sensownym podziałem i funkcją...

Broni ci ktoś abyś wykorzystał tą wiedzę i zainwestował czas i prywatne pieniądze w budowanie takich sensownych budynków? Bo o cudzych pieniądzach mówi się łatwo...

obiekt172 napisał(a):Tynki - jakoby o nie się rozbijało...
Konstrukcja robiona w warunkach zimowych widać po elewacji "liźniecie morzem" a ten o tynkach.
Często nie ma dostatecznej wentylacji bo przyoszczędzono - np. jeśli w kuchni przewidziana jest kuchenka elektryczna to "teoretycznie" kratki tam nie musi być - ale czy chciałbyś aby nie było?

Przez 19 lat pracy w zawodzie nie spotkałem się z sytuacją żeby nie było. W tych, przy których powstaniu sam brałem udział, co konkurencja robi też mniej więcej wiem. A sporo budynków robi się w tej chwili bez gazu i we wszystkich przypadkach, które ja znam była stosowana normalna podwójna wentylacja. Okap + kratka zwykła. W dodatku od kilku lat wentylacja w mieszkaniówce leci w standardzie jako grawitacyjna, wspomagana mechanicznie. Jak sam kupowałem nowe mieszkanie 14 lat temu, to już taką hybrydową wentylację stosowano.

obiekt172 napisał(a):Ja już nie mówię o samym układzie osiedli gdzie żyje się okno w okno - bo budyni gęsto usiane, często z mocnym nagięciem przepisów...

Patrz pierwszy akapit. Deweloperka na własną rękę i można śmiało budować "dla ludzi". Nikt nie broni rezygnować z zysków jeśli się to robi na własną rękę.

obiekt172 napisał(a):Nie obiło ci się w którym kierunku idzie nowela WT - pomysły np. zniesienie minimalnych powierzchni pomieszczeń

Obecnie jest narzucony tylko jeden wymóg powierzchniowy tj. aby przynajmniej jedno pomieszczenie miało powierzchnię 16 m2. W pozostałych przypadkach jest to tylko wymóg minimalnej szerokości pomieszczenia.
Baldigozz
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 338
Dołączył(a): 21 mar 2014, o 23:24

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez kompleks moderatora » 15 kwi 2017, o 13:08

http://fakty.interia.pl/swiat/news-niem ... Id,2382763

Polityki historycznej ciąg dalszy. Wymarłe plemię nazistów mordowało Niemców w polskim obozie zagłady.
"Baba bez bolca dostaje pierdo*ca"
śp. profesor Władysław Bartoszewski
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 1329
Dołączył(a): 28 wrz 2015, o 13:24

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez kompleks moderatora » 22 kwi 2017, o 18:09

"Baba bez bolca dostaje pierdo*ca"
śp. profesor Władysław Bartoszewski
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 1329
Dołączył(a): 28 wrz 2015, o 13:24

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez mg schutze » 23 kwi 2017, o 05:33

kompleks moderatora napisał(a):https://www.youtube.com/watch?v=0GRax6D3AMk

Bartuś cieplak? :)Nie no litości....
mg schutze
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 481
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 20:02

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kantyna / Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości