Kantyna

Informacje i ogłoszenia związane związane ze stroną militarium.net oraz forum Militarium.

Kantyna

Postprzez Militarium » 25 lip 2014, o 11:50

Kantyna zostanie usunięta. Uznano po obserwacji, że jest niepotrzebna. Jest to forum militarne, dla użytkowników zainteresowanych oraz dysponujących wiedzą w tym zakresie - i takim pozostanie. Jeśli ktoś chce dyskutować na inne tematy, poza stricte związanymi z militariami - jest wiele innych for.
Militarium
Administrator
Administrator

Re: Kantyna

Postprzez urbanoid » 25 lip 2014, o 11:58

Ale na dobrą sprawę co to szkodzi? 90%+ dyskusji i tak jest na tematy militarne/polityczne, ale czasem ludzie chcą pogadać o czymś innym, jeśli uznają że to ciekawe. Poza tym chyba każde forum jakie znam ma wydzielone miejsce na różne OT/zdjęcia śmiesznych kotów.
“We’ll see who cracks first, the guests or the hosts, but sooner or later, somebody’s getting loaded into cattlecars, because that’s how things go in Europe.” Instapundit
urbanoid
Moderator
Moderator

Postprzez Militarium » 25 lip 2014, o 12:03

Każde forum - nie znaczy Militarium. Nie zależy nam na ilości postów, czy użytkowników, ale na jakości dyskusji.
Powody:
1. Najwięcej naruszeń regulaminu,
2. Najwięcej banowań, usuwania postów i karania użytkowników.
Mimo, że kantyna była podforum o złagodzonych warunkach, zdarzali się użytkownicy mącący i szkalujący itp. Nie napisali ani jednego postu w działach merytorycznych. Tylko dla nich Kantyna nie musi funkcjonować.
Militarium
Administrator
Administrator

Postprzez warewolf » 25 lip 2014, o 12:13

Moim zdaniem powinna zostać, czasami chce się wrzucić coś co nie pasuje do poważniejszych działów, albo porozmawiać o sprawach, które nie są bezpośrednio związane z tematyką ściśle miltarną.
warewolf
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez urbanoid » 25 lip 2014, o 12:27

Niedążenie do jak największej ilości/postów użytkowników to jest no-brainer, ale chciałbym zauważyć, że są i w kantynie wątki z dyskusjami całkiem na poziomie, bez rzucania mięsem, albo po prostu czysto "techniczne".

Tak z pierwszej strony w Kantynie:
-ostatnie "refleksje" michqq
-temat Belka/Sienkiewicz o Turcji (a co, taką małą autoreklamę sobie zrobię).
-dowcipy mil/his - z reguły całkiem sensowne rzeczy są wrzucane

Do tego sprawy czysto techniczne, jak hostowanie zdjęć, pytanie o rozpoznanie rodzaju "wykopanego pocisku" czy prośba o pomoc w zakupie wojskowego munduru/plecaka czy też wyborze ścieżki edukacyjnej.

Oczywiście forum jest prywatne, więc zrobicie jak chcecie, ale może warto byłoby rozważyć karanie konkretnych użytkowników, którzy zbyt często się "zapominają", zamiast zamykać dział, który dla wielu okazywał się przydatny/interesujący.
“We’ll see who cracks first, the guests or the hosts, but sooner or later, somebody’s getting loaded into cattlecars, because that’s how things go in Europe.” Instapundit
urbanoid
Moderator
Moderator

Postprzez michqq » 25 lip 2014, o 12:30

Ja tam byłbym za tym, coby pozostała, przynajmniej rzeczy nie na temat sa w jednym miejscu.
Likwidując kantynę spowoduje się wcale nie to że te wpisy znikną. Zniknie może ich połowa, ale druga połowa "porozłazi" się po innych działach.
michqq
michqq
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez warewolf » 25 lip 2014, o 14:29

Dokadnie tak jak mówisz michqq.
warewolf
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Takanaschi » 25 lip 2014, o 22:59

Jakoś nie zauważyłem by tam było najwięcej naruszeń czego nie można powiedzieć o ''Wojnach i konfliktach'' gdzie padają nawet groźby karalne, to co likwidujemy?
No ludzie, to że ktoś pogada sobie na temat mundialu, polityki, humoru to coś złego? Zamiast wpadać na coraz lepsze pomysły radzę przypilnować porządku w tematach wojskowych i militarnych.
Takanaschi
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez warewolf » 25 lip 2014, o 23:04

I zabezpieczyć forum przed botami.
warewolf
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Królik » 26 lip 2014, o 09:04

Łatwiej jest wywalić kantynę, niż spowodować by spamboty nie rejestrowały się na forum.
Takie tam leczenie syfa pudrem.
Nazywam się major Bień i mam stopień majora...
Królik
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez dawo » 26 lip 2014, o 10:27

Nie wiem koledzy czy zauważyliście, ale ostatnimi dniami ilość spambotów zdecydowanie zmalała.
dawo
Moderator
Moderator

Postprzez Militarium » 26 lip 2014, o 12:32

[quote=""Takanaschi""]Jakoś nie zauważyłem by tam było najwięcej naruszeń czego nie można powiedzieć o ''Wojnach i konfliktach'' gdzie padają nawet groźby karalne, to co likwidujemy?[/quote]

Jeśli będzie trzeba.
Militarium
Administrator
Administrator

Postprzez Królik » 26 lip 2014, o 13:41

Może po prostu zlikwidujcie całe forum?
Nazywam się major Bień i mam stopień majora...
Królik
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Tymon Zajaczkowski » 26 lip 2014, o 14:47

Najlepiej. Po co rozmawiać. A to, że zamknęliście mi ten dział akurat jak michqq uraczył nas refleksją na poziomie, do której chciałem się dołączyć - to tego nie wybaczę.

Przypomina mi się NFoW. Tam ucięli cały dział o sprzęcie i uzbrojeniu, przyciągjący pasjonatów. I w sumie to ten dział (oraz ten z newsami i artykułami) miał się najlepiej. Po co?

Po co likwiduje się Kantynę? Off-topy będą zawsze. Kantyna/Off-topic jest na każdym większym forum, jako zło konieczne, wentyl bezpieczeństwa. Tu się z tego rezygnuje. No spoko. Ja tam lubię przeczytać, co napisze militarysta i inni pasjonaci. Lubię wtrącić parę groszy do rozmowy, choć znam się tyle, ile przeczytam w internecie i prasie specjalistycznej.

Ale lubię też czasami porozmawiać na inne tematy. Czemu mam tego nie robić z tymi samymi ludźmi, z którymi integruję się na forum?

Forum tworzy s p o ł e c z n o ś ć.

Im społeczność bardziej zżyta, dynamiczna, tym lepiej dla forum. Jest po prostu fajniej. Jak chcecie, żeby ludzie wymieniali się wiadomościami, źródłami i opiniami tylko w konkretnej tematyce, to nie tylko ludzie stracą okazje do dyskusji i miłego spędzania czasu ze znajomymi z forum, ale także będą ten "zakaz off-topowania" łamać w innych wątkach.

Byłem aktywny na wielu forach. Pamiętam, jak niektóre umierały. Likwidacja działów które mają jakąś popularność nigdy niczego dobrego nie przynosiła.

No, chyba, że boli was te X MB transferu. To wtedy oszczędność będzie. Ale są pewnie inne działy, które ten transfer marnują. O, np. "Wojsko Polskie". "Wojska Lądowe". "Marynarka wojenna". Itd. itp.
[quote=""smirnoff""]Pawłowicz natomiast to nie profesor belwederski, tylko doktor prawa po habilitacji i dlatego o niej nie wspomniałem. Więcej szacunku do jej intelektu, bo wątpię żebyś potrafił jej w tym segmencie dorównać. Taki tytuł nie zdobywa się z kaprysu.[/quote]
Tymon Zajaczkowski
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Takanaschi » 27 lip 2014, o 21:48

Kantyna wróciła :)
Ale z nią spamboty...
Takanaschi
Użytkownicy
Użytkownicy

Następna strona

Powrót do Informacje dotyczące serwisu i forum