Nowe forum

Informacje i ogłoszenia związane związane ze stroną militarium.net oraz forum Militarium.

Re: Nowe forum

Postprzez militarysta » 24 wrz 2015, o 19:21

Mnie osobiście już nic nie zdziwi.
Śmiałem się z takich historii do czasu.
W zasadzie do czasu aż znajoma która ma firmę zajmującą się ochroną przemysłową sprawdziła mi oba laptopy. Dziękuję, do widzenia.
militarysta
Moderator
Moderator

Postprzez rogacz1988 » 24 wrz 2015, o 23:13

Niech zgadnę - miałeś "imigrantów"? ;)
Sam wiem po sobie co czasami mój laptop łapie jak szukam "dziwnych" rzeczy z militariów na necie ;)
rogacz1988
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez militarysta » 25 wrz 2015, o 09:10

Keyloger to był najmniejszy problem tak to ujmę.
militarysta
Moderator
Moderator

Postprzez rogacz1988 » 25 wrz 2015, o 11:13

Keyloger?
Czyżbyś używał Avasta jako antywirusa? ;)
rogacz1988
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Wompierz » 25 wrz 2015, o 14:12

Jeśli chodzi o militaria to prostu wszystkie niepewne np. zzipowane pliki otwierać na tablecie albo na linuxie. Jak okaże się to czymś wartościowym to do jakiejś chmury(często mają jeszcze własnego antyvirusa) czy na pendriva, przeskanować jeszcze raz tym razem z PCta i tyle. Znacząco obniża możliwość zainfekowania komputera. Chyba, że wirus jest napisany specjalnie pod daną osobę, ale to już grubsza sprawa.
Wompierz
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez rogacz1988 » 25 wrz 2015, o 16:49

Niezbyt się ta porada trzyma "kupy" bo wystarczy drobna zmiana i żaden av nie wyłapuje pliku :)
rogacz1988
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Wompierz » 25 wrz 2015, o 17:55

O jakiej zmianie mówisz? Kodu robaka?
Wompierz
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez rogacz1988 » 25 wrz 2015, o 19:54

Kodzie, metodzie infekcji etc.
rogacz1988
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Wompierz » 26 wrz 2015, o 01:07

Gdyby to było takie proste to każdy domorosły programista pisałby wirusy. W dużym uproszczeniu: wirusa nie tak łatwo zmienić, ponieważ antywirus sprawdza każdą linijkę takiego kodu. Jeśli któraś część pasuje do jego bazy to automatycznie taki plik jest usuwany lub poddawany kwarantannie, więc nie wystarczy "drobna", a poważna ingerencja w kod, która de facto sprowadza się do napisania wirusa prawie od podstaw. Pomijając już na przykład to, że antywirus ma więcej opcji wyśledzenia robaka jak, dajmy na to, wykrywanie za metodą działania wirusa. Dlatego przed typowymi w internecie wirusami można się w miarę łatwo obronić. Przed wirusami pisanymi specjalnie do jakiegoś zadania - dużo trudniej.
Wompierz
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez rogacz1988 » 26 wrz 2015, o 03:28

Widać że mało wiesz :)

Powiem tak - nigdzie nie napisałem że może to robić domorosły fachman.
Druga sprawa - spójrz na szklankę do połowy pełną wody - jest ona w połowie pełna czy pusta?
Jeśli odwrócisz w minimalnym stopniu niektóre rzeczy zwykłe antywirusy razem z heurystyką ślepną.
rogacz1988
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez LooZ^ » 7 paź 2015, o 13:47

Co wy macie z tym ciągłym zmienianiem haseł i ustawieniem takich wymagań? Jesteście świadomi, że to wcale nie zwiększa bezpieczeństwa?
LooZ^
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez leanderr » 7 paź 2015, o 14:07

Zgaduję - odkryli włam do bazy danych?
leanderr
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez LooZ^ » 7 paź 2015, o 14:21

Imho ustawione jest cykliczne resetowanie haseł forumowiczom.
LooZ^
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez bijotai » 7 paź 2015, o 16:10

Generalnie to brak słów na paranoję którą krzewią tu niektórzy. Tak oczywiście na małe Forum militarne włamują się bliżej nieokreślone siły po to by wykraść... No właśnie może ktoś mnie oświeci co w wielu przepychankach słownych oraz w rzeczach powszechnie dostępnych w necie jest interesującego dla "mitycznych" służb. Przykro się czyta to co napisał Militarysta bo wydawał się rozsądnym człowiekiem. Cóż chodząc po rozmaitych stronkach można złapać różne rzeczy a już ze stron pisanych cyrylicą czy też chińszczyzną wręcz jest to pewne (vide niedawna afera ze szpiegującymi dodatkami na telefonach z Dalekiego Wschodu) ale raczej służy to sięgnięciu do "portfela" potencjalnej ofiary. Reasumując przy całym szacunku dla Forum i wysiłków jego administracji pewne rzeczy siłą rzeczy ;) są robione "po taniości" i stąd czasem perturbacje. Swego czasu pewien użytkownik (obecnie właściciel bloga zawierającego jego nick dla większej rozpoznawalności) również wielokrotnie sugerował wrzucając rzeczy powszechnie dostępne w runecie dla osoby znającej cyrylicę nieustanne włamania. Dziwnym trafem już tego nie sugeruje prowadząc swój blog. Militaryście oraz innym życzę natomiast tradycyjnych metod werbunku zamiast keyloggerów: pięknych kobiet, intratnych propozycji, dobrych restauracji i dużo wyśmienitego alkoholu tak aby to co ukrywają (oczywiście w najgłębszych zakamarkach umysłu i dla dobra Ojczyzny nigdy nie przeleją via komputer na papier) mogli ujawnić światu. Forumowiczom natomiast pozostaje życzyć solidnej kopii zapasowej robionej codziennie.
bijotai
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez militarysta » 7 paź 2015, o 16:27

@bijotai
Serio nie interesuje mnie co myślisz w kontekście forum. Fora są monitorowane i inwigilowane w każdym normalnym kraju. I tutaj i w rosji, i w USA. Sprawdza się czy ludzie kręcący się na obrzeżach branży przypadkiem nie napiszą za dużo i nie chlapną czegoś do czego w teorii dostępu mieć nie powinni. To że PMki bezpieczne nie są nie jest tajemnicą nawet dla dzieci. I nie jest to żadna paranoja tylko norma.
Co do prywatnych komputerów to w zasadzie nie interesuje mnie w dwójnasób to co o tym myślisz. Całość danych jakie miałem razem z hasłami i skanem aktu urodzenia, ślubu i innych stała się "dostępna" dla kogoś. I stwierdziła to firma która się tym zajmuje "przemysłowo". Skoro z żadnego z kont nie zniknęło mi nawet 5gr a do mieszkania nikt się nie włamał to oznacza, że nie chodziło o pieniądze tylko o informacje. I tyle. Po co to nie wiem bo ja żadnych tajnych rzeczy nie mam, tak samo dostępu do 00. no ale fakt faktem.
Niestety podobne problemy mam nie tylko ja ale i kilka innych osób autorów piszących do prasy militarnej a kontaktujących się intensywnie z Rosjanami i Ukraińcami.
Wnioski z tego są dla mnie jasne - ktoś dmuchał na zimno albo czesał nawet takiego leszcza w branży jak ja :) w nadziei, że znajdzie coś interesującego.
Na szczęście jestem strasznym nudziarzem i nic fajnego nie mam. Nawet mi kompy przestały zamulać ostatnio taki nudny widać jestem :))
militarysta
Moderator
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje dotyczące serwisu i forum