Nowe forum

Informacje i ogłoszenia związane związane ze stroną militarium.net oraz forum Militarium.

Re: Nowe forum

Postprzez bijotai » 7 paź 2015, o 16:37

Kończąc jakże drażliwy dla niektórych temat... Prób werbunku opisywanymi przeze mnie "tradycyjnymi" metodami nie było? Przy całym szacunku dla Twojej działalności dostrzegam ostatnio niepokojącą przemianę z "wyważonego i rzeczowego" dyskutanta w kogoś kto nazwijmy to delikatnie przestaje być "wyważony i rzeczowy".
bijotai
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez militarysta » 7 paź 2015, o 16:42

Nie, ponieważ ja nie mam interesujących rzeczy ani dostępu do interesujących ludzi. Jestem outsiderem w branży i piszę na podstawie jawnej i powszechnie dostępnej literatury. Tyle, że potrafię poskładać z wielu puzzli jakiś sensowny obraz oraz poszukać rzadkich publikacji, lub kupić je i tłumaczyć sobie na potrzeby pisania. I odebrałem serio solidne kierunkowe wykształcenie w tej dziedzinie. I już.
A co do rzeczowości to przepraszam, że moje ostrożne kibicowanie Rosjanom w Syrii stało się dla Ciebie solą w oku. Na Ukrainie kibicowałem Ukraińcom tak dla odmiany. Powinno to dać Tobie do myślenia zanim mnie zaszufladkujesz...
militarysta
Moderator
Moderator

Postprzez bijotai » 7 paź 2015, o 17:08

Właśnie o tym piszę przy całym szacunku dla Twojej wiedzy i dociekliwości. Większość z Forumowiczów korzysta z powszechnie dostępnej wiedzy (coś vide "biały wywiad") natomiast poruszając się po pisanych cyrylicą lub chińszczyzną forach nie tylko militarnych (wystarczą czasem zwykłe stronki podpięte pod Aliexpress lub Alibabę) można złapać coś zupełnie niechcianego. Co do awarii Forum to przy całym szacunku jeśli pewne rzeczy są (i chwała za to!) bezpłatne to ich jakość nie zawsze jest pierwszorzędna. Mogę Ciebie tylko zapewnić, że akurat Fora takie jak nasze zupełnie nie interesują "wielkich graczy". "Maluczkich" zresztą też. Niegdyś chcąc prowadzić poważną polemikę z pewnym użytkownikiem (obecnie właścicielem pewnej własnej piaskownicy gdzie bawi się w wybranym towarzystwie) przejrzałam wiele rzeczy i wpisów z runetu. Cóż wiele rzeczy wrzuconych przez owego użytkownika (którego zapał i wiedzę doceniam ale o cechach osobowości prezentowanych na Forum litościwie się nie wypowiem) bez podpisu i podania źródeł było powszechnie dostępnych w runecie. Nie jest to żadna wiedza tajemna. Z uśmiechem traktuję możliwość czytania tutejszych animozji przez jakiekolwiek "służby" a już "bany" dawane przez niektórych moderatorów i ich uzasadnienia chyba byłyby traktowane jako świetny dowcip...
bijotai
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez militarysta » 7 paź 2015, o 17:25

W adwokata niczyjego bawić się nie będę. ale użytkownik ten którego wspominasz nie wspominał nigdy o jakiś "top secret" ani nie robił wokół siebie atmosfery bóg wie kogo.
Owszem większość informacji jest na talerzu tylko trzeba wiedzieć GDZIE szukać i perfekt znać język, niektóre są na zamkniętych (wymagających zaproszenia) grupach dyskusyjnych, ale znów nie przypominam sobie żeby ktokolwiek palił głupa tutaj i udawał, że jest guru i obiektem zainteresowania FSB, FSR, GRU, WSI, CBA, ABC, CIA, pingwinów i Świadków Królestwa Jehowy... Owszem ktoś może nie chcieć rzucać skanów badań za które zapłaciło się 270$ za książkę ale takie już prawo osoby która nabyła taka publikację. Natomiast mam wrażenie, że bardzo osobiście podchodzisz do osób które są sceptyczne w kwestii Ukrainy i konfliktu z 2014. I nie piszę tu o sobie bo ja jednak, i pomimo pewnych spraw, kibicowałem "koperkom" :)
militarysta
Moderator
Moderator

Postprzez szmul » 13 paź 2015, o 09:03

bijotai napisał(a):Właśnie o tym piszę przy całym szacunku dla Twojej wiedzy i dociekliwości. Większość z Forumowiczów korzysta z powszechnie dostępnej wiedzy (coś vide "biały wywiad") natomiast poruszając się po pisanych cyrylicą lub chińszczyzną forach nie tylko militarnych (wystarczą czasem zwykłe stronki podpięte pod Aliexpress lub Alibabę) można złapać coś zupełnie niechcianego. Co do awarii Forum to przy całym szacunku jeśli pewne rzeczy są (i chwała za to!) bezpłatne to ich jakość nie zawsze jest pierwszorzędna. Mogę Ciebie tylko zapewnić, że akurat Fora takie jak nasze zupełnie nie interesują "wielkich graczy". "Maluczkich" zresztą też. Niegdyś chcąc prowadzić poważną polemikę z pewnym użytkownikiem (obecnie właścicielem pewnej własnej piaskownicy gdzie bawi się w wybranym towarzystwie) przejrzałam wiele rzeczy i wpisów z runetu. Cóż wiele rzeczy wrzuconych przez owego użytkownika (którego zapał i wiedzę doceniam ale o cechach osobowości prezentowanych na Forum litościwie się nie wypowiem) bez podpisu i podania źródeł było powszechnie dostępnych w runecie. Nie jest to żadna wiedza tajemna. Z uśmiechem traktuję możliwość czytania tutejszych animozji przez jakiekolwiek "służby" a już "bany" dawane przez niektórych moderatorów i ich uzasadnienia chyba byłyby traktowane jako świetny dowcip...

Mijasz się bardzo z prawdą.
Na tym forum był tylko jeden użytkownik, i to dość dawno temu, który uważał, że ma dostęp do wiedzy tajemnej, pochodzącej z ukrytych gdzieś w runecie, tajemniczych, niedostępnych dla normalnych użytkowników, for, czy też czegoś na kształt for.
Ja tak nigdy nie twierdziłem. Coś ci się bardzo pomyliło.
EOT.
szmul
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Darth Stalin » 13 paź 2015, o 13:16

A tak przy okazji - czy ktoś wie, co dzieje się ze wspomnianym przez szmula użytkownikiem Grzegorzem?
Darth Stalin
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez rogacz1988 » 13 paź 2015, o 17:54

Pewnie siedzi w supermaxie za zdradę tajemnic ;)
rogacz1988
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Wilson » 18 paź 2015, o 11:28

Tak sobie mysle, na http://dziennikzbrojny.pl/ jest odnosnik do forum, jak sie w to kliknie i zaloguje to mamy dostep do jakiegos prostego i dawno nie odwiedzanego (stare tematy) forum,
moznaby to zmienic w ten sposob żeby odnośnik przekierowywal do forum.militarium.net ?
Wilson
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Militarium » 18 paź 2015, o 23:11

Wilson napisał(a):Tak sobie mysle, na http://dziennikzbrojny.pl/ jest odnosnik do forum, jak sie w to kliknie i zaloguje to mamy dostep do jakiegos prostego i dawno nie odwiedzanego (stare tematy) forum,
moznaby to zmienic w ten sposob żeby odnośnik przekierowywal do forum.militarium.net ?

Poważnie? A w jaki sposób to sobie wyobrażasz? Dziennik Zbrojny to portal informacyjny powiązany z określoną opcją, który nie miał i nie ma nic wspólnego z Militarium.
Militarium
Administrator
Administrator

Postprzez Wilson » 19 paź 2015, o 23:54

To ze z okreslona opcją to nie wiedzialem ;) poprostu mysle ze moze wiekszylaby sie popularnosc no ale jak nie da rady to trudno
Wilson
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Militarium » 20 paź 2015, o 09:41

Wilson napisał(a): poprostu mysle ze moze wiekszylaby sie popularnosc no ale jak nie da rady to trudno

Powtórzmy jeszcze raz, bo wydaje się, że nie zrozumiałeś: Dziennik Zbrojny, tak jak Altair i D24 to są portale informacyjno-reklamowe, które mają swoich właścicieli. Militarium jest własnością osoby, która nie ma nic wspólnego z tymi podmiotami. To tak jakbyś chciał połączyć firmę LPP S.A., właściciela kilku marek odzieżowych (np. Reserved) ze stowarzyszeniem miłośników broni palnej.
Militarium
Administrator
Administrator

Postprzez dawo » 20 paź 2015, o 17:36

Wilson napisał(a):poprostu mysle ze moze wiekszylaby sie popularnosc

Popularność to nic dobrego. Zainteresowani odnajdą, bez problemu. :)

Kilka dni temu stuknęło mi 8 lat. Ehhh... jak ten czas szybko leci :)
dawo
Moderator
Moderator

Postprzez pio » 12 lis 2015, o 19:28

Dlaczego nie mogę w poście wysłać załącznika? :( Cały czas pokazuje, że "przekroczono pojemność dysku"... Zdjęcie, które chcę wstawić, ma dokładnie 30,6 kB.
"Bez zgody ani państwo nie może egzystować, ani rodzina" - Ksenofont
pio
Moderator
Moderator

Postprzez kompleks moderatora » 25 sty 2016, o 20:51

Giną posty.
"Baba bez bolca dostaje pierdo*ca"
śp. profesor Władysław Bartoszewski
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy