Nowe forum

Informacje i ogłoszenia związane związane ze stroną militarium.net oraz forum Militarium.

Nowe forum

Postprzez Eversmann » 23 wrz 2010, o 19:05

Witamy ponownie. Po kilku dniach przerwy forum wraca w nowej wersji. Dwie najważniejsze zmiany jakie zaszły, to nowy skrypt forum oraz przede wszystkim grafika. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że nie wszystkim przypadnie ona do gustu, lecz na pewno da się do niej przyzwyczaić. Jeśli komuś się jednak nie podoba, może zmienić w swoim profilu grafikę na standardową - niebieską (choć nie na taką, jak w starej wersji). Tak więc do wyboru są dwie grafiki, a możliwe że w najbliższych dniach dodam jeszcze kolejne dwie do wyboru. Nie mniej jednak, ta obecna jest używana jako domyślna.

W związku z nowym skryptem forum pojawiło się kilka nowych opcji. Przede wszystkim, spełniając prośbę wielu z Was, pojawiła się możliwość ignorowania użytkowników. W tym celu, wystarczy wejść w profil osoby którą chcemy ignorować i kliknąć na "Dodaj do wrogów". Poza tym istnieje także opcja do tego "przeciwna", a mianowicie możliwość dodania wybranego użytkownika do grona przyjaciół.

Ponad to, by ułatwić i przyspieszyć pisanie postów, pod każdym tematem jest okienko do szybkiej odpowiedzi, tak więc by napisać nowy post, nie trzeba już przechodzić do nowej strony z edytorem, choć oczywiście jest to możliwe.

Przy postach jest także możliwość raportowania. Jeśli uważacie, że któryś z postów łamię regulamin możecie to zgłosić poprzez system raportu.

Kolejna rzecz to nowy system ostrzeżeń. Nieco lepszy od poprzedniego, gdyż dostając ostrzeżenie automatycznie jest się informowanym za co ono było, więc nie trzeba pisać do moderatorów czy do mnie z pytaniami. Przy okazji, w związku z nowym systemem, ku uciesze niektórych użytkowników, zerują się wszystkie dotychczasowe ostrzeżenia. Biorąc pod uwagę, że doczekaliście się możliwości ignorowania użytkowników, mam nadzieje że dzięki temu nie będzie już dochodzić do kłótliwych dyskusji.

Oczywiście forum jest jeszcze w fazie testów, więc może się zdarzyć, że mogą być z czymś problemy. Aktualnie mogą być jeszcze problemy z wyszukiwarką i jeszcze przez parę dni może nie działać poprawnie. Do tego czasu polecam używania po prostu Googli, gdzie do wyszukiwanego tematu musicie dopisać "militarium.net". Jeśli z czymś mielibyście jeszcze problemy, lub jeśli maci uwagi czy pytania to piszcie w tym temacie, ewentualnie do mnie na PW.
Eversmann
Użytkownicy
Użytkownicy

Re: Nowe forum

Postprzez Badluck13 » 23 wrz 2010, o 20:11

Jak dla mnie, zmiany na duży plus :)
Bądźmy szczerzy, poprzedni silnik forum był już nieco podstarzały.
Grafika jak grafika, w końcu jest do dyspozycji pełna funkcjonalnośc phpBB.
Oby tak dalej
Рабiв до Раю не пускають
Badluck13
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez dawo » 23 wrz 2010, o 20:19

Zmiana na plusik... :)

Tylko to dodawanie do wrogów, i przyjaciół, jakoś tak NK zalatuje ;)
dawo
Moderator
Moderator

Postprzez BORO » 23 wrz 2010, o 20:51

Dlaczego nie mogę wejść na stronę główną serwisu Militarium net?
BORO
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Eversmann » 23 wrz 2010, o 20:57

[quote=""dawo""]Zmiana na plusik... :)

Tylko to dodawanie do wrogów, i przyjaciół, jakoś tak NK zalatuje ;)[/quote]

Może nazewnictwo jest nieco dziwne. Faktycznie, bardziej niż "wróg" powinno się to po prostu nazywać "ignorowaniem". Ale tak sobie twórcy skryptu nazwali. A co do "przyjaciela" to w praktyce nic to nie daje, więc raczej taka ciekawostka dla zainteresowanych.

[quote=""BORO""]Dlaczego nie mogę wejść na stronę główną serwisu Militarium net?[/quote]

W ogóle, czy tylko poprzez link z forum?
Eversmann
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez rumburak » 23 wrz 2010, o 22:41

Wszystko jest git, ale proszę nie taka mała rozdzielczość! Czy to jest 800 na 600? Przecież teraz każdy ma monitor przynajmniej w 1280! Dramatycznie źle się to czyta!
rumburak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Anonymous » 24 wrz 2010, o 12:00

Mi się tam podoba. Rozdzielczość ujdzie.
Anonymous

Postprzez Leśnik » 24 wrz 2010, o 14:47

A ja bym dał pod rozwagę uaktualnienie listy użytkowników. Co niektórzy nie logowali się od 4 - 5 lat. Po co trzymać "duchy"..
Pozdrawiam z należytym szacunkiem.
Leśnik
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez mac76 » 24 wrz 2010, o 16:18

dla miłej oku "statystyki", ale chyba masz rację, warto rozważyć.
Szukasz informacji z MSPO i nie tylko? Zajrzyj: dziennikzbrojny.pl
mac76
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Izrael » 24 wrz 2010, o 18:15

Szalom,

Od dawna jestem na waszym forum. Teraz postanowilem zalogowac sie. Moge powiedziec ze macie wspaniale wojsko i mozecie byc dumni z tego. Zycze Polsce i WP wszystkiego najlepszego, duzo szczescia i pokoju na swiecie.
Izrael
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Eversmann » 8 paź 2010, o 21:49

Ostatnio były dość poważne problemy z forum, więc przez jakiś czas nie było ono dostępne. Na razie forum działa, ale jeszcze nie do końca sprawnie, gdyż po napisaniu posta wyskakuje błąd, aczkolwiek mimo tego post jest bez problemu dodany, tak więc pisać można normalnie. Jest to jednak dość uciążliwe i postaram się to szybko poprawić.
Eversmann
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez morfeusz34 » 8 paź 2010, o 23:40

niewiem jak inni ja niemiałem wejścia na forum ok 2 tygodni co jest przyczyną?
morfeusz34
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Eversmann » 8 paź 2010, o 23:53

Nikt nie miał dostępu do forum przez blisko 2 tygodnie. Były problemy ze zbyt dużą ilością zapytań SQL do bazy danych, przez co blokowany był serwer i trzeba było przeprowadzić pewne zmiany w systemie forum. Na razie wszystko chodzi dobrze (nie licząc błędu podczas dodawania postów, ale to będzie naprawione). Oczywiście nie mogę dać 100% pewności że ponowny problem się nie pojawi, jednak mam nadzieje że takowego już nigdy nie będzie.
Eversmann
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez asimo2 » 10 paź 2010, o 07:50

W jaki sposób w profilu mogę zmienić grafikę na klasyczną - niestety nie mogę znaleźć tej opcji?
Pozdrawiam
asimo2
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez groT » 10 paź 2010, o 19:41

[quote="asimo2"]W jaki sposób w profilu mogę zmienić grafikę na klasyczną - niestety nie mogę znaleźć tej opcji?
Pozdrawiam[/quote]
Zarządzaj profilem -> Preferencję forum ->Edytuj globalne ustawienia -> Mój styl forum -> (i wybierasz)

Tylko ta druga grafika jest inna (całkiem inna) niż ta stara...
groT
Użytkownicy
Użytkownicy

Następna strona

Powrót do Informacje dotyczące serwisu i forum