Zmiany w regulaminie - pisownia

Informacje i ogłoszenia związane związane ze stroną militarium.net oraz forum Militarium.

Zmiany w regulaminie - pisownia

Postprzez Eversmann » 17 lut 2007, o 12:06

Ostatnio na forum można zauważyć, że wielu użytkownik piszę po prostu niezgodnie z zasadami polskiej ortografii. Mam na myśli zaczynanie zdań małą literą, wyraźne błędy ortograficzne, brak znaków przestankowych itp. Chcemy by forum trzymało wysoki poziom i w związku z tym zaostrzamy przepisy dotyczące pisowni na forum. Od teraz, jeśli post będzie zawierał wyraźne błędy (mówię "wyraźne", gdyż zawsze jakiś mały błąd może się trafić), będzie po prostu usuwany, bez względu na to jak był długi i ile dana osoba musiała pisać.

Moi drodzy, są słowniki ortograficzne, poprawnej polszczyzny, więc jeśli macie problemy, wystarczy poprostu do nich zajrzeć, a nie pisać i robić błędy na poziomie ucznia 2. klasy podstawówki.

Tak więc:

- zdania zaczynamy dużą literą
- używamy polskich liter (osoby piszące z zagranicy są z tego zwolnieni, chyba, że mają polskie litery)
- używamy znaków przestankowych, takich jak kropki, przecinki itp.
- nie piszemy raz wielką, a raz małą literą np. "polska jest KRAJEM w europie Środkowej"

Tak jak już wspominałem, osoby które nie będą przestrzegać tych zasad, będą miały usuwane posty.
Ostatnio edytowano 17 lut 2007, o 23:01 przez Eversmann, łącznie edytowano 1 raz
Eversmann
Użytkownicy
Użytkownicy

Re: Zmiany w regulaminie - pisownia

Postprzez GPiotr » 17 lut 2007, o 12:11

[quote=""Eversmann""]Tak jak już wspominałem, osoby które nie będą przestrzegać tych zasad, będą miały usuwane posty.[/quote]

Dużo pracy czeka zespół moderatorów. Popieram zmiany w regulaminie, nie możemy dopuszczać do kaleczenia języka.
Mimo wszystko świadczy to o niechlujstwie życiowym...

Warto nadmienić, że posty powinny być też czytelne. Zatem oddzielane w odpowiednim miejscu.
Nie chce się czytać zbitej masy i to najczęstszy powód rezygnowania z dyskusji.
GPiotr
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez R. v Gelerth » 17 lut 2007, o 12:14

A jeśli ktoś używa komputera w kraju bez zainstalowanej polskiej czcionki (np. w pracy, są takie przypadki)??

Pozatym jeśli ktoś ma dysfunkcje jakąkolwiek (poza dyslekcją czyli nie chodzenia do szkoły) to niech wstawi tekst do worda najpierw.
Nazywam się Saul Tigh. Jestem oficerem kolonialnej floty. Kimkolwiek innym jestem, cokolwiek innego to znaczy, jestem tym kim chce być. I jeśli dziś umrę to umrę tym kim chce być.
Jest taktycznie.
Státní bezpečnost.
R. v Gelerth
Moderator
Moderator

Postprzez GPiotr » 17 lut 2007, o 12:16

A jeśli ktoś używa komputera w kraju bez zainstalowanej polskiej czcionki (np. w pracy, są takie przypadki)??

To niech nie używa polskich znaków. W ten sposób nie będziemy mieli krzaczków.

Pozatym jeśli ktoś ma dysfunkcje jakąkolwiek (poza dyslekcją czyli nie chodzenia do szkoły) to niech wstawi tekst do worda najpierw.

Najwyższy czas popracować nad sobą. Wziąć słownik poprawnej polszczyzny oraz ortograficzny i sprawdzić poprawność. Dla leniów MS Word powinien wystarczyć.
GPiotr
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Eversmann » 17 lut 2007, o 12:18

[quote=""R. v Gelerth""]A jeśli ktoś używa komputera w kraju bez zainstalowanej polskiej czcionki (np. w pracy, są takie przypadki)??
[/quote]

Dobrze by było, by takie osoby poinformowały moderatorów lub mnie. Natomiast osoby piszące piszące z zagranicy możemy sprawdzić po ich IP, tak więc niech nikt nie liczy, że będzie mógł nas wykołować.
Eversmann
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Lancer » 2 mar 2007, o 21:11

no brafo! f konicó ktosi morze zapiesze siem za czytelnoźdź foróm :P
A. Merkel: "Wielka Brytania była przy tym gdy wyzwolono nas od narodowego socjalizmu."
RFN - jeden z wielu europejskich krajów wyzwolonych spod okupacji niemieckiej.
Lancer
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Paweł » 2 mar 2007, o 21:21

[quote=""Eversmann""][quote=""R. v Gelerth""]A jeśli ktoś używa komputera w kraju bez zainstalowanej polskiej czcionki (np. w pracy, są takie przypadki)??
[/quote]

Dobrze by było, by takie osoby poinformowały moderatorów lub mnie. Natomiast osoby piszące piszące z zagranicy możemy sprawdzić po ich IP, tak więc niech nikt nie liczy, że będzie mógł nas wykołować.[/quote]

Jakoś kurcze przez ponad rok używałem angielskiego windowsa i nigdy nie było problemów z polskimi znakami, wystarczy w "Usługi tekstowe i języki" doinstalować polską kalawiature programisty.
\"Come to the Dark Side. We have cookies.\"
\"Nawet małe dzieci wiedzą, że amerykańskie samoloty zrzucają bomby i rakiety, a rosyjskie pokój i dobrobyt.\"
Paweł
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez R. v Gelerth » 9 maja 2007, o 12:33

Co do ortów to potworne byki typu "półkowe" pojawiły się w artykule o moździerzu 82mm wz. 37. To wrecz wstyd dla serwisu jak i dla kogoś kto chciałby dodać artykuł do bibliografi w pracy naukowej (czy to zaliczeniowej czy promocyjnej).
Autor chyba zbytnio zaufał korektorowi w Wordzie.
Nazywam się Saul Tigh. Jestem oficerem kolonialnej floty. Kimkolwiek innym jestem, cokolwiek innego to znaczy, jestem tym kim chce być. I jeśli dziś umrę to umrę tym kim chce być.
Jest taktycznie.
Státní bezpečnost.
R. v Gelerth
Moderator
Moderator

Postprzez polarek » 9 maja 2007, o 15:05

[quote=""Paweł""][quote=""Eversmann""][quote=""R. v Gelerth""]A jeśli ktoś używa komputera w kraju bez zainstalowanej polskiej czcionki (np. w pracy, są takie przypadki)??
[/quote]

Dobrze by było, by takie osoby poinformowały moderatorów lub mnie. Natomiast osoby piszące piszące z zagranicy możemy sprawdzić po ich IP, tak więc niech nikt nie liczy, że będzie mógł nas wykołować.[/quote]

Jakoś kurcze przez ponad rok używałem angielskiego windowsa i nigdy nie było problemów z polskimi znakami, wystarczy w "Usługi tekstowe i języki" doinstalować polską kalawiature programisty.[/quote]

Tylko nie każdy używa windowsa. Na początku z linuxem się tłukłem, ale do wszystkiego doszedłem i krzaczkó nie ma.
Jest jeszcze jedna sprawa: jak ktoś szybko pisze to mu sie może palec w nie ten klawisz trafić. Ale to nie GG, tu wszystko można przeczytać, także ludzie, piszmy po polsku.
polarek
Użytkownicy
Użytkownicy

Powrót do Informacje dotyczące serwisu i forum