Zdjęcia w tematach

Informacje i ogłoszenia związane związane ze stroną militarium.net oraz forum Militarium.

Zdjęcia w tematach

Postprzez Eversmann » 31 gru 2004, o 02:30

Ostatnio wiele z was, w waszych postach wstawia zdjęcia. Niestety, wiele z nich ma zbyt dużą objętość, przez co użytkownicy wolniejszych łączy, a zwłaszcza modemowcy, muszą dlugo oczekiwać na załadowanie się strony, a to ich dużo kosztuje.

Chciałbym ogłosić, że od dziś rozmiar wstawianych zdjęć nie może być większy niż 800 x 600, a jego objętość nie może przekroczyć 150 KB. Jeśli zdjęcia będa powyżej tych rozmiarów, będą usuwanę. Więc prosze wszystkich, jeśli będą chcieli umieścić zdjęcia większe, by dali tylko link do niego. Teoretycznie dobrze by było, by do zdjęć podawać tylko link, zamiast jes wstawiać.
Eversmann
Użytkownicy
Użytkownicy

Re: Zdjęcia w tematach

Postprzez Anonymous » 1 sty 2005, o 13:40

[quote=""G.Karsznia""]Ostatnio wiele z was, w waszych postach wstawia zdjęcia. Niestety, wiele z nich ma zbyt dużą objętość, przez co użytkownicy wolniejszych łączy, a zwłaszcza modemowcy, muszą dlugo oczekiwać na załadowanie się strony, a to ich dużo kosztuje.

.[/quote]

Modemom mówimy stanowcze NIE
Anonymous

Postprzez Cybul » 1 sty 2005, o 16:52

Wg mnie lepszym rozwiazaniem jest calkowity zakaz wstawiania zdjec, a zamiast tego niech ludzie wstawiaja linki do danych fotek.
Cybul
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Lechu » 1 sty 2005, o 19:05

Zgadzam się, ze należy ograniczyć rozmiary wstawianych zdjęć. Myśle że próg podany przez G.Karsznia jest dobry. Chodziaż powinno sie przeprowadzić za jakieś 6 m-cy rewizję tego pomysłu, gdyż w Polsce jest tendencja zwyzkujaca do nabywania przez ludzi stałych łącz. Wtedy, gdy wiekszość uzytkowników będzie wyposazona w szybkie łącza limity odnośnie fotografii powinny być zniesione lub odznaczać się większą tolerancją.
Myślę 150 KB +/- 10 KB wystarczy na dzień dzisiejszy.
RATUJCIE MNIE! BIJĄ MNIE NIEMCY! xD

Lufthansa remix: http://www.youtube.com/watch?v=VHrcJ_qOtXU
Lechu
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Cybul » 1 sty 2005, o 19:25

No to moze zrobmy ankiete.
Ile osob korzysta ze stalki a ile ma modem.
Wtedy sie okaze czy jest sens robienia jakichs tam limitow itd., bo nie sadze aby dla 1-2 osob, ktore maja modem trzeba robic ograniczenia. Mozna np dodac do nazwy postu "Uwaga duze zdjecia" czy cos w tym rodzaju.
Cybul
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Anonymous » 1 sty 2005, o 22:30

[quote=""Cybul""]Wg mnie lepszym rozwiazaniem jest calkowity zakaz wstawiania zdjec, a zamiast tego niech ludzie wstawiaja linki do danych fotek.[/quote]
Ja tak właśnie robie :wink: polecam innym bo jeżeli ktoś niechce oglądać zdjęcia to nie musi
Anonymous

Postprzez pops » 4 sty 2005, o 15:28

Czemu ma byc zakaz wstawiania zdjec? Co mnie obchodzi ze ktos ma modem?
pops
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Eversmann » 4 sty 2005, o 15:34

Nie napisałem, że nie ma zakazu, tylko jest limit wielkości zdjęć 800x600 i objętość nie większa niż 150 KB.
Eversmann
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Cybul » 5 sty 2005, o 20:22

[quote=""pops""]Czemu ma byc zakaz wstawiania zdjec? Co mnie obchodzi ze ktos ma modem?[/quote]

Snobizmu tak latwo sie nie zwalczy ...
Tu nie chodzi o to czy ktos ma modem czy nie, ja modemu nie posiadam i tez moge miec to gdzies, ale o odrobine kultury i poszanowania młody czlowieku.
Cybul
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez HATAKE » 6 sty 2005, o 00:37

Nieładna wiadomość Cybul.
HATAKE
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Lechu » 6 sty 2005, o 11:26

Dobra dajcie juz spokój z kłótniami.
Ograniczenie powinno byc wprowadzone (i juz jest). To nie ważne, czy ktoś teraz obecny na forum ma stałe łącze czy nie. Moze się niedługo pojawić jakiś nowy forumowicz majacy tylko połączenie 56 kbit i co? Duze obrazki zniechęcą go do kozystania z forum.
Propozycja jest dobra, bo zdjęcia ubarwiające posty pozostaja, za to w formie "strawialnej" dla modemów (których niesty jest w Polsce jeszcze dużo).
Jeżeli tendencja do nabywania stałych łącz w kraju sie utrzyma to mozna za parę miesięcy to ograniczenie znieść albo złagodzić.
RATUJCIE MNIE! BIJĄ MNIE NIEMCY! xD

Lufthansa remix: http://www.youtube.com/watch?v=VHrcJ_qOtXU
Lechu
Użytkownicy
Użytkownicy

Re: Zdjęcia w tematach

Postprzez Kuba » 6 sty 2005, o 23:57

[quote=""G.Karsznia""]Ostatnio wiele z was, w waszych postach wstawia zdjęcia. Niestety, wiele z nich ma zbyt dużą objętość, przez co użytkownicy wolniejszych łączy, a zwłaszcza modemowcy, muszą dlugo oczekiwać na załadowanie się strony, a to ich dużo kosztuje.

Chciałbym ogłosić, że od dziś rozmiar wstawianych zdjęć nie może być większy niż 800 x 600, a jego objętość nie może przekroczyć 150 KB. Jeśli zdjęcia będa powyżej tych rozmiarów, będą usuwanę. Więc prosze wszystkich, jeśli będą chcieli umieścić zdjęcia większe, by dali tylko link do niego. Teoretycznie dobrze by było, by do zdjęć podawać tylko link, zamiast jes wstawiać.[/quote]

Pomysł dobry, nawet można nieco zmiejszyć limit. O ile się nie mylę, to powszechnym standardem jest 100 KB.
Obrazek Obrazek
Kuba
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Cybul » 8 sty 2005, o 23:29

[quote=""HATAKE""]Nieładna wiadomość Cybul.[/quote]

Jakis ukryty sens wypowiedzi ?
Cybul
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez HATAKE » 8 sty 2005, o 23:48

Nieprzyjemna, zgryźliwa. Po co? Czy dla Ciebie ważne jest by komuś dociąć? Mam nadzieję że nie, więc proszę bez takich niemiłych wypowiedzi, bo takie nie są nikomu potrzebne. Chłopie, jest nas tak mało, że wszelkiem niepozytywne emocje wpływają na wszystkich. Po co to?
HATAKE
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Cybul » 8 sty 2005, o 23:51

Nieprzyjemna wiadomosc to byla popsa, jesli zostalaby przeczytana przez modemowca.
Cybul
Użytkownicy
Użytkownicy

Następna strona

Powrót do Informacje dotyczące serwisu i forum