Muzeum Wojskowo-Historyczne Bundeswehry w Dreźnie

Wszelkie informacje na temat imprez militarnych i miejsc wartych odwiedzenia: relacje, opinie i oceny.

Muzeum Wojskowo-Historyczne Bundeswehry w Dreźnie

Postprzez baribal » 8 cze 2015, o 13:49

W miniony weekend miałem okazję odwiedzić to miejsce, dla ludzi z Dolnego Śląska w zasięgu 2-3 godzin jazdy. Ogromny, ciekawy architektonicznie gmach, sporo metrów do przejścia, bogate, ułożone chronologicznie ekspozycje od czasów wczesnośredniowiecznych do dziś. Mnóstwo dokumentów, grafik, obrazów i wrażenie, że wszystko jest dopracowane od początku do końca według jakiejś koncepcji. Na zewnątrz ekspozycja sprzętu, który można obejść z każdej strony, m.in parę sztuk techniki będącej w aktywnej służbie w Bundeshwerze. Perełka to oczywiście Pzh 2000 , jest też Marder, Wiesel, Gepard. Oprócz tego T-72M , BMP-2 , Szyłka i parę innych jednostek techniki. Naprawdę polecam to miejsce, szczególnie, że nawet w sobotę nie było tłumów i w momencie oglądania pojazdów na zewnątrz ekspozycja była praktycznie wyłącznie dla mnie. Idealna sytuacja, żeby zrobić takie zdjęcia, jakie chciałem :

Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek