MSPO 2011 Kielce

Wszelkie informacje na temat imprez militarnych i miejsc wartych odwiedzenia: relacje, opinie i oceny.

MSPO 2011 Kielce

Postprzez mac76 » 5 wrz 2011, o 08:47

Coroczna edycja MSPO rozpoczyna się za kilka godzin w Kielcach. To największa tego typu impreza w naszym kraju. Redakcja Dziennika Zbrojnego w licznym składzie przybyła na teren imprezy co musi skutkować szeregiem wiadomości z tego co zaprezentowano na targach. Zapraszamy do cyklicznego i stałego odwiedzania strony dziennikzbrojny.pl
mac76
Szukasz informacji z MSPO i nie tylko? Zajrzyj: dziennikzbrojny.pl
mac76
Użytkownicy
Użytkownicy

Re: MSPO 2011 Kielce

Postprzez lukasz woj » 5 wrz 2011, o 21:49

ta sobie czytam te wszystkie newsy ( z zadowoleniem) i tak sobie myślę, żeby tylko była kasa w MONie. :)
Faszyści przyszłości będą nazywali siebie antyfaszystami.
Winston Churchill

"c..j, d..a i kamieni kupa" - Bartosz Sienkiewicz sprawozdaje działanie Inwestycji Polskich.
lukasz woj
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez lukasz woj » 7 wrz 2011, o 22:07

Faszyści przyszłości będą nazywali siebie antyfaszystami.
Winston Churchill

"c..j, d..a i kamieni kupa" - Bartosz Sienkiewicz sprawozdaje działanie Inwestycji Polskich.
lukasz woj
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez REMOV » 8 wrz 2011, o 20:21

[quote=""mac76""]Redakcja Dziennika Zbrojnego w licznym składzie przybyła na teren imprezy co musi skutkować szeregiem wiadomości z tego co zaprezentowano na targach.[/quote]Dobrze by było, żeby większa część tych newsów nie była po prostu plagiatami, przepisanymi i poskracanymi z innych portali.
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez szafran » 8 wrz 2011, o 21:20

Bibliografia... i wszystko byłoby jasne.
szafran
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez mac76 » 8 wrz 2011, o 21:43

Część z informacji była z notek przy produktach które mam zwyczaj fotografować by wiedzieć co mam w aparacie, część z Raportów Targowych, część z wrześniowej nTW. Zamieszczaliśmy krótkie i bardzo krótkie informacje, bardziej chodziło o obrazowe pokazanie produktu. Ty od razu wyskakujesz plagiat, podanie informacji technicznych nie uważam za nieuczciwe dla nikogo. Mimo wszystko miłego wieczoru.

Nie będę popadał w paranoję i bibliografii do newsów nie będzie. Zresztą zapatruję się w dwa main streamowe wydawnictwa w tym kraju, nic takiego tam nie uraczysz. Ani w newsach (których z 5 w moim życiu dla jednego z nich napisałem) ani w artykułach. Chlubnym wyjątkiem jest Kagero, które w części tekstów umieszcza i owszem.

PS. Czy tylko ja mam problemy techniczne z pisaniem postów?
mac76
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez REMOV » 9 wrz 2011, o 09:43

[quote=""mac76""]Część z informacji była z notek przy produktach które mam zwyczaj fotografować by wiedzieć co mam w aparacie, część z Raportów Targowych, część z wrześniowej nTW. Zamieszczaliśmy krótkie i bardzo krótkie informacje, bardziej chodziło o obrazowe pokazanie produktu. Ty od razu wyskakujesz plagiat, podanie informacji technicznych nie uważam za nieuczciwe dla nikogo.[/quote]Ja się po prostu nabijam z tej licznej ekipy, która "przygotowuje" w pocie czoła notki. Ze zdania, jak z Trybuny Ludu: "Redakcja Dziennika Zbrojnego w licznym składzie przybyła na teren imprezy". Jeżeli ich przygotowanie polega na przepisaniu po swojemu tego, co napisali i przygotowali inni (i to dokonane w większości przez jedną osobę, a nie "liczny skład"), to jak to mam inaczej nazwać? Czy naprawdę trzeba podać i policzyć, ile notek jest tak naprawdę oryginalnych i jak wygląda ów "liczny skład"? Czy może jednak już nie pokazywać, jak bardzo król jest nagi? ;)
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez mac76 » 9 wrz 2011, o 10:58

Skład był liczny, oczywiście jak na nas. Z punktu widzenia Altair pewnie było inaczej. Przewinęły się cztery osoby, praktyka pokazała, że MC prawie zawsze był pod notkami. Ale w sumie po to tam byłem 4 dni. Mimo wszystko mam pozytywne wrażenie, za rok postawimy stoisko przy Altair:) Pozdrawiam.
mac76
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez REMOV » 9 wrz 2011, o 11:14

Tak naprawdę, to byłeś, aby robić zdjęcia, jak setki zwiedzających (cyfrówki są w tym przypadku błogosławieństwem), natomiast opis co jest tych zdjęciach, to jest wprost wykorzystanie pracy innych, przy jednoczesnym reklamowaniu się, jak to licznie ekipa przybyła, ile zrobiła i jaką nową jakość stworzyła. Zastanawiam się, jak wyglądałyby te informacje, gdyby ich treści nie byłoby skąd przepisać. Jednozdaniowy podpis w stylu: "czołg"?

Naprawdę rozumiem, że chciałbyś stworzyć - z ową "liczną redakcją" coś nowego i za to można czuć szacunek, ale działanie w taki sposób, jak wyżej jest moim zdaniem bezsensowne. Jeżeli już, to stawiajcie na jakość, a nie na ilość i zarejestrujcie sobie ów portal, uzyskajcie numer ISSN i zróbcie legitymacje autorskie, aby można było Was wyraźnie rozróżnić. Ale wiem, wiem, to przecież wymaga wysiłku, a przepisanie, zilustrowane własnym zdjęciem (bo ukraść w tym przypadku nie wypada) jest takie proste...

Nie generujecie żadnej dodatkowe wartości, nie umieszczacie żadnych dodatkowych informacji, poza rozbudowanym podpisem do zdjęcia, które i tak pojawiło się gdzieś indziej z szerszym opisem. Jakoś dziwnym trafem notki się dublują. Czyżby poza tym, opisanymi na przykład w R-targowym na MSPO nie było nic innego, wartego uwagi? No, ale może się po prostu czepiam i tak ma wyglądać "niezależne" i "samodzielne" tworzenie Dziennika Zbrojnego. Tylko trzeba poczekać przed napisaniem tekstu, do chwili, gdy opublikowany zostanie gdzieś indziej, aby można było coś przepisać po swojemu :)
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez mac76 » 9 wrz 2011, o 13:41

Liczę także na Twoją pomoc, wolałbym otrzymywać materiały ze źródła, a nie jak jest teraz na bazie tego co skapnie od "wybranych". I nie ma to nic wspólnego z lenistwem. Na temat MSPO nie będziesz musiał czekać aż tak długo jak na wydania papierowe. Pozdrawiam.
mac76
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez REMOV » 9 wrz 2011, o 14:47

[quote=""mac76""]Liczę także na Twoją pomoc, wolałbym otrzymywać materiały ze źródła, a nie jak jest teraz na bazie tego co skapnie od "wybranych". I nie ma to nic wspólnego z lenistwem.[/quote]No dobrze, może źle się wyraziłem z tym lenistwem. Ale jeżeli chcesz się bawić w dziennikarstwo, to jest to określony sposób działań. Trzeba jeździć, dzwonić, rozmawiać, wyrabiać kontakty i tak dalej. I to kosztuje. Inaczej to zawsze będzie jedynie przepisywanie po swojemu czegoś, co zostało wydrukowane lub opublikowane na innym portalu internetowym wcześniej. Nie ma innej możliwości. O ile tworzenie wiadomości (newsów) na bazie jednego lub kilku źródeł obcych tworzy jakąś wartość, to przepisywanie nie bardzo. A na razie do tego to się sprowadza.
Na temat MSPO nie będziesz musiał czekać aż tak długo jak na wydania papierowe.
Sugerujesz, że R-targowy jest jedynie wydaniem papierowym? Przypominam, że po pierwsze w Sieci również istnieje (http://www.altair.com.pl/nsp), a po drugie pokrywa - i to wcześniej i bardziej obszernie - większość materiałów zawartych w Dzienniku Zbrojnym. To jaki jest sens tego ostatniego, poza powielaniem tych samych informacji po przetworzeniu? Moim zdaniem, jakość czyli analizy powinna mieć przewagę nad ilością i zamiast zrobić dużo zdjęć i mało podpisów, to raczej należałoby mieć mniej zdjęć, ale znacznie dłuższe teksty. Ale to jest oczywiście bardziej skomplikowane.
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez mac76 » 9 wrz 2011, o 16:43

Za krytycznie mnie oceniasz, mój pobyt w Kielcach i wybór tematów oraz treści do newsów. Jednocześnie nie doceniasz.

Wystarczy trochę być zorientowanym by wybrać firmy w których trzeba zapytać, "czym chcą się pochwalić". I tak WB Electronics wskazało na PSI (tego znaczka nie byłem w stanie znaleźć, gdybym tak na Was się opierał to bym zrobił po prostu kopiuj-wklej), PCO na MU-3M (nie zdążyłem opisać) i system TTSW. Ciężki sprzęt łatwo rzucał się w oczy. Aby zwrócić uwagę na Alexa wiedziałem już przed targami ze strony MSPO, o Negewie chyba z jakiejś waszej wcześniejszej gazety i to nie moja wina, że Pan Krzysztof z FB, który barwnie opowiadał o tym kbkm rzucał informacjami zawartymi także w różnych tekstach (choćby o potrzebie rkm, ukręcaniu łbów itp), to nie moja wina że Airbus sam przysłał nam maila z informacją prasową którą z grzeczności dodałem. Beryl na kulki pojawił się wtedy jak z kwato poszliśmy sobie postrzelać. Sprzęt ciężki rzucał się sam w oczy, Twarde, Sany, Świstaki (ten ostatni na pewno w całości z ulotki, to pamiętam). Opis Rosiczki dodałem bo to obiecałem człowiekowi który ten trenażer obsługiwał. Pomysłów na newsy miałem dużo więcej- głównie chciałem kierować się kandydatami do defenderów - a ci nie wymagali żadnej prasy tylko czytania duży kart "nominowany do defendera".
Jak teraz się zastanawiam, to przeceniasz wkład swojego wydawnictwa w powstanie newsów w DzZ.

Pomysł na newsa jaki zaczerpnąłem z Waszej gazety (a nie portalu, bo o Waszej podstronie z MSPO dowiedziałem się w czwartek) to Krab zrobiony w Polsce. Po przeczytaniu jej poszedłem POROZMAWIAĆ w jego kierunku - na początku nie wzbudzał mojego zainteresowania.

Teksty miały zawierać głównie informację fotograficzną i tak było. A na Targach byłem samochodem półdostawczym, nie po to by zabrać paletę Raportów czy nTW ale materiałów z informacjami technicznymi. A po co, dowiesz się stosunkowo szybko.

Pozdrawiam i dziękuję za zamieszanie.
mac76
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez szafran » 10 wrz 2011, o 14:03

[quote=""REMOV""]Inaczej to zawsze będzie jedynie przepisywanie po swojemu czegoś, co zostało wydrukowane lub opublikowane na innym portalu internetowym wcześniej. Nie ma innej możliwości. O ile tworzenie wiadomości (newsów) na bazie jednego lub kilku źródeł obcych tworzy jakąś wartość, to przepisywanie nie bardzo. A na razie do tego to się sprowadza. [/quote]

Coś takiego stało się normą i ten proces jest już coraz bardziej rozpowszechniony. Potem taki przepisywacz nazywa się dziennikarzem albo historykiem...
szafran
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez R. v Gelerth » 10 wrz 2011, o 16:52

@Mac76. News o replice beryla na kulki pojawił się kilka tygodni temu w sieci (a i tak nie jest to pierwsza replika airsoftowa Beryla bo jest też od ponad roku dostępna krajowa konwersja za bagatela 1200 PLNów).
http://wmasg.pl/pl/news/show/142121
A dodatkowy tekst o tym czy replika airsoftowa ma sens w szkoleniu czy nie można sobie darować. Ostatnio 8. bpd zakupił repliki airsoftowe (Arsenał 1/2011 s. 23). W Stanach jeden z dywizjonów artylerii GN ćwiczył z airsoftowcami przed wyjazdem do Iraku (najnowszy Strzał i artykuł "ASG przyszłością szkolenia taktycznego?").

Od redaktora można spodziewać się trochę więcej.
Nazywam się Saul Tigh. Jestem oficerem kolonialnej floty. Kimkolwiek innym jestem, cokolwiek innego to znaczy, jestem tym kim chce być. I jeśli dziś umrę to umrę tym kim chce być.
Jest taktycznie.
Státní bezpečnost.
R. v Gelerth
Moderator
Moderator

Powrót do Imprezy i miejsca