SCT Rubin v. ACRAB

Dyskusje na tematy związane ze współczesną bronią strzelecką, czyli o kalibrze do 20 mm.

SCT Rubin v. ACRAB

Postprzez mar00da » 26 maja 2015, o 23:35

Ostatnimi czasy "podniecamy" się Rubinem, wojsko zaczęło istotne zakupy, a ja mam pytanie/dylemat.
Patrząc tylko na "cyferki" mamy od kilku lat "coś" wydawało by się znacznie ciekawszego, czyli ACRAB od Etroniki.
Czy ktoś w prosty sposób byłby mi w stanie wyłożyć dlaczego produtk PCO jest taki och i ach, a o dość ciekawym produkcie etroniki cisza...

http://www.pcosa.com.pl/celowniki_strze ... in-20.html
http://www.etronika.pl/product.aspx?cat=4&id=31
mar00da
Użytkownicy
Użytkownicy

Re: SCT Rubin v. ACRAB

Postprzez pio » 27 maja 2015, o 13:12

jak mi się wydaje, to ACRABem nie można strzelać zza węgła

poza tym jest napisane w załączonym dokumencie:
Zintegrowany, termowizyjno-optyczny celownik strzelecki ACRAB przeznaczony jest do obserwacji dzienno-nocnej oraz prowadzenia ognia z broni wyborowej.

Dla porównania Rubin może być podłączony do Beryla lub każdego karabinka z rodziny MSBS.
"Bez zgody ani państwo nie może egzystować, ani rodzina" - Ksenofont
pio
Moderator
Moderator

Postprzez olgierdo » 27 maja 2015, o 14:07

Obydwa celowniki mogą być montowane na jakiejkolwiek broni posiadającej odpowiednią szynę. Po prostu tak jak na karabinkach montuje się celowniki kolimatorowe/holograficzne i optyczne o mały powiększeniu, tak na broni wyborowej/snajperskiej lunety o dużym powiększeniu. Przeciętny karabinek taki jak Beryl czy MSBS nie potrzebuje takich parametrów jakie ma ACRAB, poza tym jego wymiary są na prawdę spore.
olgierdo
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez REMOV » 28 maja 2015, o 23:11

PCO jako państwowy zakład jest promowane przez WP, dlatego prywatna Etronika nie może się do wojska przebić (pomijając jakieś tam małe robótki typu modernizacja celowników do moździerzy). Stąd przedsiębiorstwo stawia na inne służby (dostawa własnej lornetki termowizyjnej do SG na testy, więcej w BiA 02/2015) oraz eksport.
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Powrót do Broń strzelecka