Strona 1 z 1

Bron na gumowe kule

PostNapisane: 12 sty 2015, o 08:48
przez MilyObywatel
Witam.

Nie jestem pewien czy aby na pewno trafiłem na odpowiednie forum ale widzę, ze dział broni jest do niezłe rozwinięty, także zapytam:)

Z racji zawodu, który wykonuje, odprowadzam samochody po nocach pijanych klientów z najróżniejszych miejsc, w tym i niestety wszelkiej maści spelun i szemranych miejsc gdzie niejednokrotnie rozegrała się mniejsza bądź większa awantura. Postanowiłem zabezpieczyć się kupując replikę broni na gumowe kule.
Problem polega jednak na tym, ze wszystkie pistolety, które znalazłem albo są hukowe ale nie strzelają, albo strzelają ale dźwiękiem przypominają wystrzał z kapiszona. Tak złe i tak nie dobrze.

Moim wymarzonym środkiem obrony jest broń, która spełnia 3 warunki.

1 - jest głośna, porównywalna do wystrzału z prawdziwego pistoletu

2 - wyrzuca łuski, mam wrażenie, ze jest to jeden z ważniejszych aspektów psychologicznych przy probie odstraszenia napastnika

3 - Strzela gumowymi pociskami, na wypadek gdyby napastnik nie zawierzył na "słowo" i nie odpuścił. Nie ukrywajmy, osoby w stanie mocno wskazującym rożne maja pomysły i niewiadomo nigdy komu włączy się tryb terminatora.

Czy dostane taka broń na naszym rynku? Bez zezwolenia oczywiście.

Miedzy bogiem a prawda, nawet nie chciałbym prawdziwej broni. Zbyt duże niebezpieczeństwo, że przy probie odbicia ataku zrobiłbym komuś i sobie krzywdę do końca życia

Pozdrawiam

Re: Bron na gumowe kule

PostNapisane: 12 sty 2015, o 18:34
przez koniolubny
Moim zdaniem nie ma na naszym rynku urządzenia, które jednocześnie spełniłoby oczekiwania przedstawione w punktach 1 do 3.
Ta "bron na gumowe kule" dostępna u nas bez zezwoleń to w gruncie rzeczy zabawki mniej lub bardziej starannie wykonane i zależnie od zasady działania zawodne bardzo lub tylko trochę.
Hukowe pistolety samopowtarzalne wyrzucają łuski ale są też najbardziej zawodne w działaniu: zacięcia z winy słabiej elaborowanej amunicji lub wynikające z wadliwie załadowanego albo wadliwie zaprojektowanego magazynka są na porzadku dziennym. Materiały (stopy cynku) i wykonanie bywają bardzo kiepskie, niezależnie od tego że pistolet może ładnie wyglądać na pierwszy rzut oka. Tu masz wątek na temat przykładowego pistoletu hukowego Zoraki
http://bron.iweb.pl/printview.php?t=122 ... 89318e64a6 Zacinająca się ładna zabawka.
Rewolwery z racji całkowicie manualnej, niezależnej od siły ładunku prochowego zawartego w naboju zasady działania są bardziej niezawodne, pod warunkiem, że spłonka w naboju prawidłowo go odpali, a amunicja hukowa bywa wytwarzana bardzo niechlujnie. To teoria, a w praktyce te rewolwery są w przeciwieństwie do większości modeli prawdziwej broni palnej zrobione ze stopów cynku i bardzo podatne na uszkodzenia w miarę użytkowania: pękają kurki, blokady bębna wykonane z jakichś blaszek, sprężyny itp. Huk jest, poza tym pożądanego efektu zwykle brak. Trafienie z bliska kulką gumową w nieosłoniętą część ciała może nabić siniaka i co najwyżej wkurzyć adwersarza.
Występują także u nas nieliczne modele wielolufowych pistoletów z obrotową iglicą obecnie np czterolufowy kolter guard tu masz recenzję użytkownika :
http://bron.iweb.pl/printview.php?t=915 ... b6a95c3693 Jak dla mnie to zabawka o mocno dyskusyjne użyteczności i kiepskim wykonaniu w stosunku do ceny.
Można kupić także wielostrzałowe miotacze kul gumowych napędzane nabojami z dwutlenkiem węgla, zwykle w formie niezgrabnych pistoletów, firma Walther ma w ofercie nawet strzelbę pompkę. Te dziwadła są sprzedawane jako wiatrówki nie podlegające rejestracji o energii początkowej "pocisku" nieprzekraczającej 17 dżuli. Kosztuje to przeciętnie od 1000 zł w górę, ze względu na duże wymiary trudno sobie wyobrazić noszenie tego przy sobie, naboje CO2 wykluczają praktycznie używanie tego podczas ujemnych tempartur - drastycznie spada wtedy prędkość wystrzeliwanej kulki. Skuteczność jest znikoma, można tym chyba tylko rozśmieszyć napastnika, zwłaszcza jeśli ma na sobie grubsze ubranie. Nie daj się nabrać na marketingowe opowieści o tym, że to rzekomo policyjne miotacze. W niektorych krajach policja wprawdzie używa do miotania kulek żelowych wypełnionych pieprzem urządzeń na bazie markerów paintballowych. No ale wtedy funkcjonariusz jest w grupie wyposażonej w pały, gasnice z gazem, tasery, "ostre" strzelby załadowane gumowymi kulami aż do etatowej broni palnej włącznie. Ty takiego wsparcia nie masz.
Skuteczne urządzenia miotające kule gumowe są dostępne tylko jako broń palna podlegająca obowiązkowi uzyskania zezwolenia: do popularnych strzelb gladkolufowych dostepna jest amunicja z gumowym pociskiem (bywa w sklepach dostępna tak jak strzelba, na pozwolenie), Francuzi produkują dla policji coś takiego http://en.wikipedia.org/wiki/Flash-ball
http://www.alfacharlie.pl/index.php?opt ... &Itemid=52
To także byłoby dostępne jako broń palna na pozwolenie, pod warunkiem, że ktoś by wogóle sprzedawał to w naszym kraju cywilom.
Według mnie, jeśli miałbyś wydać od kilkuset złotych do kilku tysiecy złotych na zabawkę ktora przypomina pistolet albo rewolwer to lepiej za ulamek tej kwoty kup dobrej jakości gaz pieprzowy. Albo dwa jeden w chmurze do użytku na zewnątrz i ewentualnie drugi w strumieniu do użytku w pomieszczeniu (np w samochodzie). Tylko żadnych miotaczy w formie pistoletu, są niewygodne w noszeniu a co najwazniejsze posiadają bardzo małe pojemniki wystarczające na jedno czy dwa psiknięcia. Kup porządny gaz w co najmniej 50 ml baniaczku. Im większa pojemność, tym lepsze ciśnienie i więcej środka obezwładniającego, co się przekłada na ilość możliwych strzałów.
I tyle.

Re: Bron na gumowe kule

PostNapisane: 13 sty 2015, o 15:26
przez MilyObywatel
Dziekuje za odpowiedz:)
Kupilem dzis Zoraki k-10 . Ktos chetny na relacje z testow?

Re: Bron na gumowe kule

PostNapisane: 13 sty 2015, o 19:22
przez exec
Dawaj :)

Re: Bron na gumowe kule

PostNapisane: 13 sty 2015, o 22:20
przez Pako_
W dziesiątkach poradników wykazano bezsens tego rozwiązania :-)
Autorze poszukaj na forach o samoobronie.

Re: Bron na gumowe kule

PostNapisane: 14 sty 2015, o 10:37
przez MilyObywatel
Z braku lepszych możliwości na ten moment, za tarcze wzialem gazetke CHIP w kartonowym klaserze (tak na wypadek gdyby kula chciala sie we mnie odbic)

Odległość strzału 4m.
Kula utknęła na 130 stronie.
Plus wcale taki cichy ten pistolecik nie jest jak wszyscy mowia.

Jestem w stanie uwierzyc, ze strzal w plecy osloniete sama koszulka czy lekka bluza z tej odleglosci, jest w stanie położyć oponenta

Obrazek

Re: Bron na gumowe kule

PostNapisane: 10 lis 2016, o 17:01
przez grzegorzgrzegorz
Warto poczytać sobie cokolwiek więcej w takich miejscach http://1rblog.pl/jaka-wiatrowka-jest-na ... -poradnik/
Chociaż jak wiadomo obiektywne opinie nie istnieją to jednak może coś zostanie przybliżone