KRISS

Dyskusje na tematy związane ze współczesną bronią strzelecką, czyli o kalibrze do 20 mm.

KRISS

Postprzez Norton123 » 10 cze 2009, o 16:12

Witam
Nigdzie nie moge znaleźć informacji o odrzucie swobodnym słynnego wink: pistoletu maszynowego KRISS kalibru .45 .
Więc pytanie moje brzmi:
Czy zamek kierowany w dół zmniejsza odrzut broni (jeśli tak to o ile)??
Z góry dzięki za pomoc :wink:
Pozdrawiam.
spartanie nie pytają ilu... spartanie pytają gdzie...
Norton123
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Botras » 10 cze 2009, o 21:40

Zmniejsza z pewnością, o tyle, ile energii jest przekazywane komorze zamkowej przez poruszające się w dół suwadło. O ile, nie sposób powiedzieć z rysunków.
Botras
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Norton123 » 16 cze 2009, o 00:16

źródło: www.google.pl
cyt."The KRISS Super V System reduces felt recoil by as much as 60% ..."
Z tego co tu pisze wyczytałem ,że cały system zamkowy zmniejsza odrzut o 60% ... Ale nie jestem pewien .
Zna ktoś lepiej angielski i może mi wytłumaczyć o co chodzi :wink: ??
Dzięki i Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów :wink:
Norton123
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez REMOV » 16 cze 2009, o 00:58

W tym zdaniu nie tyle piszą o odrzucie, co wrażeniu odrzutu ;)
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Botras » 16 cze 2009, o 07:01

Felt recoil to to, co nasze pchnięcie, a pojęcia te nie są tożsame z free recoil i odrzutem swobodnym.
Botras
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Norton123 » 16 cze 2009, o 13:42

Felt recoil to to, co nasze pchnięcie, a pojęcia te nie są tożsame z free recoil i odrzutem swobodnym.

Tak, masz racje , ale nie zapominaj ,
że odrzut swobodny powoduje pocisk poruszający się w lufie od chwili rozpoczęcia poruszania się w niej ,do chwili jej opuszczenia.
Lecz istnieje w broni samopowtarzalnej coś takiego jak zamek poruszający się do tyłu (w kierunku strzelca) zaraz po opuszczeniu przez pocisk lufy , który również mocno napiera i powoduje dosyć spory odrzut... W krissie ten zamek jest zmodyfikowany co każdy z nas dobrze wie :wink: I te całe Twoje "pchnięcie" byćmoże u nich oznacza odrzut całkowity (powodowany przez zamek i pocisk poruszający się w lufie), jak to REMOV dobrze ujął " wrażenie odrzutu" :wink: .

W tym zdaniu nie tyle piszą o odrzucie, co wrażeniu odrzutu

otóż to !!

Pozdrawiam :)
Norton123
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Botras » 16 cze 2009, o 17:31

[quote=""Norton123""]
Tak, masz racje , ale nie zapominaj , że odrzut swobodny powoduje pocisk poruszający się w lufie od chwili rozpoczęcia poruszania się w niej ,do chwili jej opuszczenia.[/quote]

To nie jest prawda. I zapewniam, że jak zawieszą broń na linkach, to ona się jakoś magicznie nie zatrzymuje zanim zespół ruchomy zacznie się przemieszczać w tył.

[quote=""Norton123""]
Lecz istnieje w broni samopowtarzalnej coś takiego jak zamek poruszający się do tyłu (w kierunku strzelca) zaraz po opuszczeniu przez pocisk lufy , który również mocno napiera i powoduje dosyć spory odrzut... [/quote]

Są różne zasady działania broni automatycznej. Odrzut jest inaczej przekazywany w każdym przypadku.

"Dosyć spory".
Przeczytałem dziś na bashu o pracy licencjackiej, gdzie ktoś napisał, że dla uproszczenia obliczeń przyjął, że π = 5.

[quote=""Norton123""]
W krissie ten zamek jest zmodyfikowany co każdy z nas dobrze wie :wink: I te całe Twoje "pchnięcie" byćmoże u nich oznacza odrzut całkowity (powodowany przez zamek i pocisk poruszający się w lufie), jak to REMOV dobrze ujął " wrażenie odrzutu" :wink: .[/quote]

To nie jest "moje pchnięcie", tylko pojęcie naukowe i owszem odnosi się do oddziaływania broni na strzelca.
Botras
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Norton123 » 16 cze 2009, o 18:46

No to jak z tym pchnięciem zmniejszonym o 60% w krissie??
fakt czy fikcja?? :wink:
Norton123
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Ronson » 16 cze 2009, o 18:55

Bo to jest mniej więcej tak:
odrzut broni -nie zmienia się, tylko zmienione zostają wektory siły, jeden działa w dół, drugi w stronę strzelca
odrzut odczuwany -zmniejsza się jako że część siły skierowana w dół kompensuje podrzut lufy
Ja to tak rozumuje :wink:
Ronson
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Botras » 16 cze 2009, o 19:39

[quote=""Ronson""]Bo to jest mniej więcej tak:
odrzut broni -nie zmienia się, tylko zmienione zostają wektory siły, jeden działa w dół, drugi w stronę strzelca[/quote]

Odrzut z definicji jest skierowany w tył. Łatwo to sobie udowodnić drogą umysłowego eksperymentu dotyczącego mierzenia odrzutu przedmiotowej broni metodą klasyczną, tj. zawieszenia przed strzałem na nierozciągliwych linkach i zmierzenia, jak daleko w tył-po łuku broń się przemieści.

[quote=""Ronson""]
odrzut odczuwany -zmniejsza się jako że część siły skierowana w dół kompensuje podrzut lufy
[/quote]

Związek miedzy odrzutem swobodnym, a pchnięciem nie ma nic wspólnego z kierunkami wektorów, bo ten jest wspólny. Związek ów jest dużo bardziej subtelnej natury. Np. jakkolwiek przy niezmienionych wszystkich innych parametrach, zwiększenie energii odrzutu swobodnego zwiększy pchnięcie, takkolwiek broń o znacznie większej energii odrzutu swobodnego może mieć znacznie słabsze pchnięcie, od broni o mniejszym odrzucie swobodnym, ale o odmiennym przebiegu wzrostu ciśnienia w lufie.
Botras
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Norton123 » 16 cze 2009, o 20:12

Tak , to prawda ,że kompresuje podrzut ale czy faktycznie odczuwane przez nas pchnięcie będzie o 60% mniejsze??
Norton123
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez REMOV » 17 cze 2009, o 12:30

Oj, przecież nabijałem się z tego "wrażenia odrzutu", Botras ma oczywiście rację.
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Norton123 » 27 cze 2009, o 23:00

http://www.koni-enidine-defense.com/Recoilmain.html

Czy ten gadżecik w ogóle coś daje??
Norton123
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez REMOV » 30 cze 2009, o 17:42

[quote=""Norton123""]Tak , to prawda ,że kompresuje podrzut ale czy faktycznie odczuwane przez nas pchnięcie będzie o 60% mniejsze?[/quote]Nie strzelałem z tego pistoletu maszynowego serią, ale znajomy, który to robił twierdzi, że subiektywne wrażenia są takie same, jak w przypadku każdego innego pistoletu maszynowego do amunicji 11,43 mm x 23 (.45 ACP).
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Norton123 » 3 lip 2009, o 17:01

skoro tak to brawo dla Krissa :) .
Mówisz o ogniu seryjnym ,w przypadku krissa to 1000strz/min , zaś inne konstrukcje typu UMP osiągają 600strz/min .W takim bądź razie kriss redukuje odrzut o 40% , chyba sami się już domyślacie co mi po głowie chodzi :wink:
POZDRAWIAM :)
Norton123
Użytkownicy
Użytkownicy

Powrót do Broń strzelecka