Nowy system broni strzeleckiej

Dyskusje na tematy związane ze współczesną bronią strzelecką, czyli o kalibrze do 20 mm.

Postprzez Królik » 8 sty 2010, o 18:36

1. Niebawem, niebawem. ;)
2. Jak bardzo chcesz, to mogę w poniedziałek spytać.
Nazywam się major Bień i mam stopień majora...
Królik
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez gryf001 » 8 sty 2010, o 18:38

1. Super. Chodzi o te patenty czy coś innego?
2. Tak chce. Dzięki.

Pozdrawiam. Gryf.
gryf001
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Królik » 8 sty 2010, o 18:46

No rysunki masz w NTW. W drugiej połowie miesiąca ma być oficjalna prezentacja MSBS dla "wierchuszki" MON, to wtedy pewnie i zdjęcia się pojawią.
O masę lufy spytam w poniedziałek, przypomnij mi rano na GG.

[quote=""Guerrillero""][quote=""Królik""]Bo nie przechodzą?[/quote]Ok, częściowo przechodzą. Albo częściowo przeszli.[/quote]
W znikomych ilościach, rzekłbym. Znajomy, który był ostatnio w Izraelu (na zaproszenie jednej firmy) mówił, że bronią się przed Tavorem jak mogą.
Królik
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez REMOV » 8 sty 2010, o 19:29

A "znajomy" mówił dlaczego?
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Królik » 8 sty 2010, o 19:32

Zadzwoń i spytaj, przecież go znasz. ;)
W weekend go podpytam czym to motywowali - w końcu mieszka w klatce obok. Nie drążyłem tematu, bo podał to tylko jako ciekawostkę (o, do tego w Radomiu w czasie pokazu).
Ostatnio edytowano 8 sty 2010, o 19:32 przez Królik, łącznie edytowano 1 raz
Królik
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Guerrillero » 8 sty 2010, o 19:32

[quote=""Królik""]W znikomych ilościach, rzekłbym.[/quote]So what? Powodem powolnego wprowadzania Tavora chyba nie jest jego układ bull-pup.
Make love, not kids.
Guerrillero
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Królik » 8 sty 2010, o 19:33

Jest jedną z przyczyn, jeśli nie zasadniczą. Spytam, napiszę.
Królik
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez REMOV » 9 sty 2010, o 00:23

[quote=""Królik""]Zadzwoń i spytaj, przecież go znasz.[/quote]Najchętniej bym się umówił na piwo, ale za daleko mieszkamy i musiałbym po "nocnych Polaków rozmowach" gdzieś przedrzemać do rana. Co prawda, plotki głoszą, że masz teraz nowe, większe lokum :P
W weekend go podpytam czym to motywowali - w końcu mieszka w klatce obok.
Macie chłopaki szczęście, z tą wymianą (siecią) informacyjną, tyle Ci napiszę.
Nie drążyłem tematu, bo podał to tylko jako ciekawostkę (o, do tego w Radomiu w czasie pokazu).
A trzeba było, o! ;)
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Królik » 9 sty 2010, o 00:43

Plotki głoszą prawdę - 2 razy większe.
Co zaś do mieszkania "znajomego" obok - ma to zalety, ale ma też i wady...

Temat podrążę.
Królik
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez REMOV » 9 sty 2010, o 00:57

[quote=""Królik""]Plotki głoszą prawdę - 2 razy większe.[/quote]Biorąc pod uwagę rozmiary Twojej "garderoby" to żona się pewnie cieszy ;)
Temat podrążę.
Spoko ;)
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Królik » 9 sty 2010, o 09:51

[quote=""REMOV""]Biorąc pod uwagę rozmiary Twojej "garderoby" to żona się pewnie cieszy ;) [/quote]
Tja, nie zmieściło się, choć szaf więcej. Sporo leży w pudle po telewizorze - bez kolejnej szafy się nie obejdzie.
Królik
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Królik » 13 sty 2010, o 16:21

Masa lufy to niecałe 1100 g.
Będzie odchudzona.
Królik
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez REMOV » 31 sty 2010, o 16:33

[quote=""Królik""]
Tak więc nie ma musu, ja używam nomenklatury klasycznej.
A inni WATowskiej.[/quote]Pomijając, że kiedyś wprowadziłem - być może niepotrzebnie, biorąc pod uwagę, że niektórzy czytelnicy nie zrozumieli - taki podział (większość osób, w tym wikipedia, przepisuje go wprost z mojej strony), to jednak jest on błędny.

Nie ma czegoś takiego jak "nomenklatura klasyczna", chyba, że odnosi się do słownika języka polskiego, a nie do nazewnictwa technicznego, ale to można od razu pominąć (albo pośmiejemy się, gdy ktoś będzie szukał technicznych nazw elementów broni w tym źródle), tak samo, jak nie ma czegoś takiego jak "nomenklatura WAT-owska".

Jest po prostu system klasyfikacji z norm, wcześniejszy (zastępujący skądinąd jeszcze wcześniejsze - co powoduje, że określenie "klasyczna" jest komiczne, bowiem ów obowiązywał ledwie od początku lat 1990.) oraz późniejszy. Wszystko zgodne z normalną ewolucją języka technicznego, który - czy to się komuś podoba czy też nie - do jak najbardziej precyzyjnego sposobu opisu rzeczywistości.

A jak się zmienia język, czy nawet nazwy podstawowych zespołów broni, to widać, biorąc do ręki książkę z lat 1930. czy 1950. Ciekawe, że wyznawcy rzekomo "klasycznych" określeń, nie stosują ich, gdy przychodzi do pokazania paluszkiem na "suwadło", "tłoczysko" czy inne elementy, co powoduje, że ich wykręty można od razu uznać za śmieszne. Oczywiście tego takie osoby, w swojej komicznej dla osób normalnych, krucjacie przeciwko "karabinkom i subkarabinkom" nie zauważają.

Jak widać na przykładzie, określenie "klasyczny" w swoim rzekomo szlachetnym odwołaniu do czystości języka jest tylko głupawym pretekstem, ot po prostu słaby umysł musi podeprzeć się jakimś autorytetem, gdy wiedzy zupełnie brakuje ;)
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Wosiu » 31 sty 2010, o 18:10

A więc pojawił się śmieszny osobnik którego zdrowie psychiczne zostało już zakwestionowane kilka lat temu. Osobnik z przerostem ego któremu się wydaje, że cały świat się kręci wokół niego i wydaje mu się raz po raz, że coś wprowadził, napisał jako pierwszy itp.itd. Przy tym ma poczucie wyższości nad wszystkimi i misję mentorską polegającą na pouczaniu innych w zakresie logiki i wysławiania się. Znakiem szczególnym tego osobnika jest charakterystyczne dla zaburzeń psychicznych natręctwo językowe, polegające na tysiąckrotnym pewnie już teraz zarzucaniu dyskutantom na przeróżnych forach "braku czytania ze zrozumieniem". Stąd jest znany na wielu forach jako "Czytający ze Zrozumieniem"...

No dobrze, pośmiejmy się z tego bełkotliwego słowotoku gdzie chorobliwy umysł tworzy w komentarzu do jednego wiersza wypowiedzi oponenta 10-20 wierszy bezsensownej papki i jeszcze uważa, że coś obalił, coś zdementował, co wyjaśnił czy kogoś przekonał.

No to tak: użyte terminy "nomenklatura klasyczna" i "nomenklatura WATowska" nie są żadnym autorskim tworem REMOVa co stara się onże w sposób tyle żałosny co śmieszny, sobie przypisać. Nie może on udowodnić, że jako pierwszy użył tego sformułowania i inni czerpali od niego. Terminy te były używane na różnych forach, wiele razy i przez wiele osób, zamiennie z takimi synonimami jak: nazewnictwo klasyczne i WATowskie, klasyfikacja klasyczna i WATowska, nazewnictwo tradycyjne i WATowskie, klasyfikacja tradycyjna i WATowska, nazewnictwo dotychczasowe i WATowskie, klasyfikacja dotychczasowa i WATowska i jeszcze pewnie paru innymi.

Tyle w temacie, reszty bełkotu nie komentuję.
Ostatnio edytowano 31 sty 2010, o 19:46 przez Wosiu, łącznie edytowano 1 raz
Wosiu
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez marcin.ghost » 31 sty 2010, o 19:31

Nikt wcześniej nie wspomniał że w styczniowym Strzale ogłoszono konkurs na nazwę dla MSBS.
Link
Jak myślicie "Marcin" przypadłby do gustu jury ? :wink:
marcin.ghost
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Broń strzelecka