Nowy czeski karabin ?

Dyskusje na tematy związane ze współczesną bronią strzelecką, czyli o kalibrze do 20 mm.

Postprzez marcin.ghost » 17 paź 2008, o 14:11

[quote=""REMOV""][quote=""piotrburz""]Cóż wiadomo że styczności z karabinkiem nie miałem, więc moja ocena jest czysto subiektywna i oczywiście pobieżna[/quote]Owszem. Ulokowanie bocznych szyn montażowych na tym, trzecim karabinku serii prototypowej jest niespecjalnie fortunne.[/quote]
Ja nie zauważyłem nic nagannego w umieszczeniu tych szyn ? Może kolega wskazać wady tego konkretnego systemu montażowego ?
[quote=""REMOV""]
[quote=""piotrburz""]Z tym "nie możemy" bardziej chodziło o to że jak na kraj większy od Czech i aktywny w misjach wojskowych, powinniśmy już posiadać następce Beryla.A to dlaczego? Z Berylem coś jest nie tak? Nie strzela? Nie jest zasilany NATO-wską amunicją? Po co nam następca Beryla? - zadam prowokacyjne pytanie.[/quote][/quote]
Logicznie patrząc z bólem serca muszę przyznać koledze racje. Pieniądze potrzebne bardziej są na inne cele. Beryl dobrze spełnia swoje cele mimo iż nie jestem fanem broni Kałasznikowa to nie widzę aby była specjalnie gorsza od innych.
marcin.ghost
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez REMOV » 18 paź 2008, o 22:59

[quote=""marcin.ghost""]Ja nie zauważyłem nic nagannego w umieszczeniu tych szyn?[/quote]Bowiem nie próbowałeś nigdy chwycić za rączkę napinającą. Szyna w tym przeszkadza.
Beryl dobrze spełnia swoje cele mimo iż nie jestem fanem broni Kałasznikowa to nie widzę aby była specjalnie gorsza od innych.
No właśnie.
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez pietras » 19 paź 2008, o 00:35

[quote=""REMOV""]Bowiem nie próbowałeś nigdy chwycić za rączkę napinającą. Szyna w tym przeszkadza.[/quote]
Fakt, mogliby ja troche skrucic, bo jest za długa(wystarczyłaby krótsza o ze 2 do 3 cm).
POszło w PiSdu
pietras
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez REMOV » 19 paź 2008, o 10:14

Jasne, ale oni o tym wiedzą. Powiedzmy sobie szczerze - dyskutujemy na temat siedmiu sztuk broni z serii prototypowej. Zresztą, tak samo jest z Berettą ARX-160, to co się pokazuje to również karabinek z takiej serii, broń produkcyjna będzie nieco odmienna.
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez REMOV » 7 maja 2009, o 22:02

Zanim tutejsza trójka przestraszonych kurczaków napisze swoją relację z IDET-u, to coś ode mnie ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W dużym stopniu przekonstruowany 5,56-mm kbk CZ S805 z pierwszej serii wdrożeniowej

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nowy, modułowy 40-mm granatnik CZ G805

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kolejny prototyp 9-mm pistoletu maszynowego CZ Skorpion EVO III
Ostatnio edytowano 8 maja 2009, o 10:33 przez REMOV, łącznie edytowano 1 raz
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez K_FFOX » 7 maja 2009, o 22:43

Oglądając ten Czeski granatnik i porównując go z naszym GSBO/GPBO-40 to człowieka żal ogarnia. Dezamet kombinuje ten granatnikiem ponad 2 lata a wygląda on jak by go robili przy pomocy kowadła,młotka i pilnika 21 wiek. I 2 u nas kombinuje się z oddzielną konstrukcją samodzielnego i podwieszanego. Czy nie lepiej zrobić patent jak wiodące konstrukcje tego typu, czyli baza to podwieszany plus specjalna przystawka z kolba i chwytem. Ale przynajmniej nasi protestować potrafią. Sora za mały off
K_FFOX
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Panzer » 7 maja 2009, o 22:48

[quote=""REMOV""][quote=""corran""]Swoją drogą to co do magazynka:
- jeśli magazynek od G36 to zamek nie blokuje się w tylnym położeniu[/quote][/quote]A to niby dlaczego? W G36 zespół ruchomy może być blokowany w tylnym położeniu, bez żadnego problemu. [quote] może a nawet jest blokowany w tylnym połozeniu po wystrzeleniu magazynka
Panzer
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez REMOV » 7 maja 2009, o 22:49

[quote=""K_FFOX""]Oglądając ten czeski granatnik i porównując go z naszym GSBO/GPBO-40 to człowieka żal ogarnia. Dezamet kombinuje ten granatnikiem ponad 2 lata[/quote]Pomijając błędy ortograficzne, to granatnik został zaprojektowany na WAT, a nie w Dezamecie.
I 2 u nas kombinuje się z oddzielną konstrukcją samodzielnego i podwieszanego.
Ta wypowiedź nie ma nic wspólnego z rzeczywistością i dosyć dobitnie świadczy o tym, że nie masz pojęcia o czym piszesz.
Ale przynajmniej nasi protestować potrafią. Sora za mały off
Wybaczam Ci za pisanie bzdur nie na temat. To mówisz, jak protestuje WAT?

PS. Na wystawie IDET w Brnie granatnik z Dezametu był wystawiany przez jedną ze słowackich bodaj firm ;)
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez REMOV » 7 maja 2009, o 22:50

[quote=""Panzer""]może a nawet jest blokowany w tylnym połozeniu po wystrzeleniu magazynka[/quote]To zależy jak ustawisz mechanizm spustowo-uderzeniowy.
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Panzer » 7 maja 2009, o 22:51

[quote=""piotrburz""]Czesi mogą, my nie możemy. Cóż tylko pozazdrościć, porządna kolba teleskopowa,obudowa z polimeru, szyny w przemyślanych miejscach. Nie znam się na tym jak się wewnątrz sprawuje ale z zewnątrz wygląda fajnie.

Może i czeski ale jak już ktoś powiedział, gniazko magazynka, a nawet body karabinka jest podobne do G36 :P[/quote] Body to masz w ASG :lol:
Panzer
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Panzer » 7 maja 2009, o 22:52

[quote=""REMOV""][quote=""Panzer""]może a nawet jest blokowany w tylnym połozeniu po wystrzeleniu magazynka[/quote]To zależy jak ustawisz mechanizm spustowo-uderzeniowy.[/quote] aha takie buty ,troche dziwne rozwiązanie
Ostatnio edytowano 7 maja 2009, o 22:53 przez Panzer, łącznie edytowano 1 raz
Panzer
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez REMOV » 7 maja 2009, o 22:53

W G36 siedzi sporo różnych niespodzianek ;)
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Ronson » 7 maja 2009, o 23:04

REMOV skasztaniłeś ostatnie linki bo nie działają.

Ten kbk przypomina trochę skrzyżowanie SCAR'a,G36 i HK416.Niezły "misz-masz"
:wink:
Ronson
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez K_FFOX » 7 maja 2009, o 23:10

[quote=""K_FFOX""]Oglądając ten czeski granatnik i porównując go z naszym GSBO/GPBO-40 to człowieka żal ogarnia. Dezamet kombinuje ten granatnikiem ponad 2 lata[/quote][quote=""REMOV""]Pomijając błędy ortograficzne, to granatnik został zaprojektowany na WAT, a nie w Dezamecie.[/quote]Fakt projekt WAT przy współpracy Dezametu. Ale de fakto jest on wykonywany i firmowany przez Dezamet. [quote=""K_FFOX""]I 2 u nas kombinuje się z oddzielną konstrukcją samodzielnego i podwieszanego.[/quote][quote=""REMPV""]Ta wypowiedź nie ma nic wspólnego z rzeczywistością i dosyć dobitnie świadczy o tym, że nie masz pojęcia o czym piszesz.[/quote]Nie jestem ekspertem, ale wychodzi, że u nas mamy inną rzeczywistość. Ciekawe. [quote=""K_FFOX""]Ale przynajmniej nasi protestować potrafią. Sora za mały off[/quote][quote=""REMOV""]Wybaczam Ci za pisanie bzdur nie na temat. To mówisz, jak protestuje WAT?[/quote]Tu akurat nie chodzło o WAT

[quote=""REMOV""]PS. Na wystawie IDET w Brnie granatnik z Dezametu był wystawiany przez jedną ze słowackich bodaj firm ;)[/quote]I tu chwała ,że ktoś to promuje.
K_FFOX
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez REMOV » 7 maja 2009, o 23:17

[quote=""K_FFOX""]Fakt projekt WAT przy współpracy Dezametu. Ale defakto jest on wykonywany i firmowany przez Dezamet.[/quote]To się zgadza, ale w kwestii samego projektowania Dezamet nie miał nic do powiedzenia, oni jedynie wdrażali i produkują, czy też mogą produkować.
Nie jestem ekspertem, ale wychodzi, że u nas mamy inną rzeczywistość. Ciekawe.
Nie inną, ale kompletnie się nie znasz. Nasz jest tak samo modułowy i tak samo podwieszany do broni, albo podwieszany do szkieletu tworząc odmianę samodzielną. Nie wiem, skąd sobie wymyśliłeś, że są dwa granatniki.

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Tu akurat nie chodzło o WAT
Doskonale wiem, że pisałeś nie na temat i o niczym, nie musisz się dodatkowo tłumaczyć, z typowego polskiego bezsensownego marudzenia i narzekania, naprawdę.
Ostatnio edytowano 5 lut 2010, o 21:45 przez REMOV, łącznie edytowano 1 raz
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Broń strzelecka