Broń strzelecka WP

Dyskusje na tematy związane ze współczesną bronią strzelecką, czyli o kalibrze do 20 mm.

Re: Broń strzelecka WP

Postprzez krzy65siek » 3 gru 2018, o 21:04

Wartość, to jest to co ludzie chcą za coś zapłacić. Cena, to jest to o co prosi dział sprzedaży. Koszt to jest to ile trzeba wydać pieniędzy na wytworzenie.

Wartość jest zawsze subiektywna. Zależy od oczekiwań kupującego, od tego ile kupujący ma pieniędzy i jak bardzo chce mieć dany przedmiot. I nie ma nic wspólnego z ceną (czyli tym na co się oburzasz), ani z kosztem.

Dla Ciebie jest taki Grot warty mało. Ok, to naturalne. Ale dla mnie może być wart gigantyczne pieniądze. Jeśli zbieram stare mapy i brakuje mi jednego, konkretnego egzemplarza, to nie interesuje mnie ile kosztowało wytworzenie tej mapy w 1930 roku, nie jest ważne czy kosztowało to WIG 0,5 grosza czy mniej. I nie jest ważne, że cena której żąda za ten egzemplarz antykwariusz to 1000 złotych. I nie interesuje mnie to, że kupił tą mapę od jakiegoś staruszka za 10 złotych. I nie interesuje mnie, że uważa, że znalazł frajera. Jestem w stanie zapłacić nawet 5 tys, jeśli taki mam kaprys.

Jeszcze raz - wartość nie ma nic wspólnego ani z kosztem, ani z ceną. Zależy tylko od kupującego. Dla kogoś to jest tylko Grot z wygrawerowanym jakimś napisem, wart tyle co seryjny. Dla innego jest to karabinek z limitowanej serii na stulecie niepodległości wart 20 tysięcy złotych.

A Mona Lista? Dla mnie jest warta może ze 20 tysięcy, bo tyle mogę za taki obraz zapłacić. I nic nie poradzę na to, że dla kogoś jest warta 200 mln USD.

I tyle.
Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Sergente » 3 gru 2018, o 22:07

No i Visy dla WP!!! Nawet Visy100!
https://www.milmag.pl/news/view?news_id=1652
Oby nie podzieliły losu WISTów...
Swoją drogą Remov pisze, że broń "działa w oparciu o zasadę wykorzystania energii zamka swobodnego". To jakaś nowość w stosunku do Raguna...?
Sergente
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez DBR » 3 gru 2018, o 22:59

Z tym zamkiem swobodnym przy 9x19 to musi być jakiś kuriozalny błąd będący raczej pomyłką i niedopatrzeniem autora. Nawet wersje HK P7 posiadające zamek swobodny w miejsce półswobodnego z pneumatycznym opóźniaczem mogły co najwyżej używać treningowej słabej amunicji Parabellum
DBR
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia strona

Powrót do Broń strzelecka